Dvoráci opět dohnali ztrátu v power-play. V prodloužení Luštinec zkompletoval hattrick

Velmi dobře, ale ne skvěle! Dvorští hokejisté vezou ze Slaného dva body za výhru v prodloužení. Domácí Řisuty Rodos zaskočily v úvodu prvních dvou třetin a naši borci museli stejně jako v sobotu na ledě Trutnova neustále dohánět ztrátu.

Stejně jako v derby se nám ale nakonec podařilo vyrovnat při hře bez brankáře a znovu jsme pak zvládli i prodloužení. V jeho poslední minutě Buldokům uloupil druhý bodík Jakub Luštinec, jenž si v utkání připsal první hattrick v sezoně.

ONLAJN PŘENOS Z UTKÁNÍ NA LEDĚ SLANÉHO

HC Řisuty – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 3:4pp

Dvoráci do Slaného cestovali s vědomím, že čtyři poslední zápasy nad týmem Řisut vyhráli. V této sezoně doma hladce 7:2, v té minulé 6:2 a 4:2, v předminulé pak 3:2 po prodloužení. A také v 11. kole aktuálního ročníku se zadařilo, ačkoliv cesta za dvěma body byla pořádně komplikovaná.

Mohl za to hned úvod první třetiny. Rodos se mezi mantinely ještě ani nerozkoukal a v čase 1:23 už putoval za katr vyloučený Honza Ježek. Co čert nechtěl, Řisutským k využití přesilové hry stačilo 19 vteřin a Filip Novák zvedal ruce nad hlavu – 1:0.

Pak jsme si početní výhodu vyzkoušeli dvakrát i my, nejblíže další změně ve skóre ale byl znovu náš soupeř, když v oslabení zahrozil Formánek. Chvíli poté, co jsme přečkali druhou přesilovku soupeře, přišlo vyrovnání. Po přihrávce Ježka se před gólmanem Jirouškem zjevil Kuba Luštinec a přesnou ranou potvrdil pověst kanonýra. Po chvíli mohl stav dokonale otočit Honza Ježek, sám před Jirouškem ale úspěšný nebyl.

Zaspaný úvod první třetiny Malinského svěřenci bohužel zopakovali i v periodě prostřední. Znovu ve druhé minutě inkasovali, a aby toho nebylo málo, přidal nám soupeř Danovem ještě gól na 3:1. Zatímco v zářijovém vzájemném měření sil Dvoráci proti Řisutům využili pět přesilovek, v odvetě se v této disciplíně obrovsky trápili. Vždyť jen Ivan Huml nám hned dvakrát (!) nabídl čtyři minuty trvající výhodu. A nic!

Přesto se Dvoráci zvedli, stejně jako v Trutnově za stavu 3:1 zmobilizovali síly a předvedli drtivý finiš. Na konci druhé části jsme ještě obrovskou šancí pohrdli, v nástupu do třetí dvacetiminutovky už ale po souhře třetího útoku zakončoval přesně Jakub Hoskovec – 3:2.

V následných minutách jsme bojovali s pevnou defenzívou soka a gólmanem Jirouškem. Pak ale kouč Malinský sundal Čapína a posílil dvorskou ofenzívu šestým hráčem v poli. Stejně jako v Trutnově, i tentokrát jeho tah vyšel. V čase 59:40 vypálil na bránu Michal Petira a z dorážky se prosadil aktuálně nejlepší střelec Rodosu Kuba Luštinec.

Stejný hráč pak duel rozhodl definitivně, když 34 vteřin před koncem pětiminutového prodloužení pláchl obraně a přesnou ranou nedal Jirouškovi žádnou šanci na úspěšný zákrok.

Michal Jäger, trenér HC Řisuty: „Utkání bych rozdělil po třetinách. První nebyla podle mých představ. Byla bez pohybu, rychlého přístupu k soupeři a skončila 1:1. Do druhého dějství jsme vlétli mnohem lépe a podle mého názoru jsme zaslouženě šli do dvoubrankového vedení. Třetí perioda byla z naší strany odehrána neuvěřitelně naivně, hráči absolutně nerespektovali pokyny a dětskými chybami jsme soupeři opět darovali body. Myslím, že si po sezoně půjdu zažádat o předčasný důchod, protože takové chyby mi berou roky života. Ostatní si probereme zítra na tréninku a nezbývá nám nic jiného, než se o body porvat v Nové Pace, kde hrajeme zápas o šest bodů.“

Fakta – branky a asistence: 2. F. Novák (Fortelka, Holub), 22. Formánek (Keszi), 27. Danov (Peršakov) – 12. Luštinec (Ježek, Matějíček), 44. Hoskovec (Půhoný, Dušek), 60. Luštinec (Půhoný, Petira), 65. Luštinec (Ježek, Matějíček). Rozhodčí: Luczków – Goltsch, Beneš. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. Diváci: 80. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:2 – 0:1. HC Řisuty: Jiroušek (Ilašenko) – F. Novák, Potěchin, A. Novák, Kolářík, Bernáth, Zavřel, Vencovský, Rudovský – Holub, Patyk, Fortelka – Formánek, Huml, Keszi – Vyskočil, Řepka, Hovsepjan – Paršakov, Danov, Okegawa. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Janský) – Tondr, Čáslava, Matějíček, Karlík, Franc, Petira – Šedivý, Hrazdira, Brokeš – Luštinec, Ježek, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný.

Další výsledky 11. kola: Trutnov – Nová Paka 2:3pp (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1), Děčín – Bílina 7:4 (4:2, 2:0, 1:2), Jablonec – Mostečtí Lvi 2:4 (2:0, 0:0, 0:4).

Program 12. kola, sobota 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Děčín, Bílina – Vrchlabí. 18.00: Mostečtí Lvi – Trutnov, Nová Paka – Řisuty.

AKTUÁLNÍ TABULKA DRUHÉ LIGY SKUPINY SEVER

Utkání na ledě Slaného chvíli po jeho skončení zhodnotil trenér Jiří Malinský

K SAMOTNÉMU UTKÁNÍ

Ač byl průběh zápasu hodně podobný tomu v Trutnově, byl tentokrát duel jiný a my jej měli zvládnout za tři body. Bohužel jsme ale úplně prospali polovinu utkání. Ukázalo se, že do každé bitvy musíte jít soustředění a ne tak, jako by se nemohlo nic stát.

K DOHÁNĚNÍ ZTRÁTY

S dvoubrankovou ztrátou už pak byl zbytek zápasu těžký. Soupeř se zatáhl a spoléhal na brejky. Ač hráli domácí hodně obětavě a několik střel nám pokryli, my to znovu vůlí a hrou do úplného konce dokázali srovnat. V prodloužení jsme byli lepším týmem a dokonali obrat.

K HATTRICKU LUŠTINCE

Kuba ukázal, že je to prostě střelec. K hattricku mu gratuluji a pevně věřím, že se to v kabině odrazí na nějakém dobrém pohoštění.

K PŘÍŠTÍMU UTKÁNÍ

Výhra je pro nás důležitá, ale body z venku bychom chtěli potvrdit v domácím utkání proti Děčínu. Nečeká nás nic snadného. Zaprvé přijede silný soupeř, navíc jsme dost pomlácení a je nás málo. Máme vlastně jen jeden kompletní útok. Snad se do soboty dáme trochu do kupy a porveme se o další vítězství.