Fantazie. Dvoráci v derby bojovali jako lvi a po obratu vezou dva body! Rozhodl Valach

Dvorští hokejisté zakončili úvodní pětinu základní části II. ligy derby zápasem na ledě Trutnova. Po fantastickém obratu vezou svěřenci kouče Malinského dva body za výhru v prodloužení.

HC BAK Trutnov – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 4:5pp

Program devátého kola severní skupiny II. ligy nás zavedl na led Trutnova, se kterým jsme v loňské sezoně poslední tři zápasy vyhráli. Byla tu tak šance vítěznou sérii natáhnout, což se svěřencům kouče Malinského také povedlo.

Cesta za úspěchem ale byla v sobotu pořádně trnitá. Už před zápasem se domácí nechali slyšet, že souboje s dvorským Rodosem pro ně nejsou žádným derby. Takové přízvisko prý mají jen bitvy s Vrchlabím. OK, názor rivalovi nebereme, leč pro nás podkrkonošské šlágry jak s Vrchlabím, tak i Trutnovem takzvaným derby jsou a můžeme být velmi rádi, že podobně to vidí i naši hokejisté, kteří se v prestižním utkání vyšponovali k bojovnému výkonu a výsledku, který nám udělal radost.

Pojďme ale pěkně od začátku. Na trutnovský zimák dorazil skvělý počet dvorských fanoušků, kteří od začátku byli pro svůj tým hlučnou podporou. Náš soupeř vedl od konce 6. minuty, v níž se prosadil Chára, už za 42 vteřin ale kotel Rodosu poprvé slavil, když se v útočné třetině hbitě prosadil Milan Valášek a vyrovnáním na 1:1 oslavil sobotní narození dcery Laurinky.

Inkasovaná branka Draky otřásla a záhy jsme si v jejich obraném pásmu otevřeli doslova střelnici. Místo další trefy ale přišla studená sprcha. V 10. minutě předvedl pěknou akci domácí matador Kubinčák a Pepa Čáp lovil puk z brány podruhé.

Následující minuty sice herně patřily našim borcům, nebezpečnější byl ale náš soupeř, který nevyužil slibné šance Starého a Svobody v první, znovu Svobody pak na začátku druhé třetiny. Velká nepříjemnost nás zasáhla ve 36. minutě. V jednu chvíli museli na trestnou lavici David Hrazdira s Martinem Tondrem a domácí dvojnásobnou přesilovku využili ani ne za půl minuty – Janoušek 3:1.

Obrovská příležitost Hoskovce v závěru periody vlila nejen našim fanouškům naději, že se zápasem ještě půjde něco dělat. A Dvoráci to i proměnili v činy. Od startu závěrečné dvacetiminutovky se Malinského hoši hnali do útoku. Krásnou trefou brzy snížil Honza Ježek a velký tlak vyvrcholiv v 53. minutě vyrovnáním z hole Jirky Půhoného.

Po chvíli jsme soupeři darovali další přesilovku, kterou bohužel znovu využil a za stavu 4:3 domácí směřovali k čtvrtému vítězství v sezoně na vlastním ledě. Nakonec ale bylo vše jinak.

Rodos si opět vynutil velkou převahu. V 56. minutě ještě gólmana Ašenbrennera zachránila tyč, gól nepřišel ani při dvojí šanci Duška s dorážejícím Hoskovcem. Až při hře bez brankáře ujela trojice Půhoný – Luštinec a zakončující Dominik Dušek, jenž pod Ašenbrennerem našel skulinku pro střelu, která poslala atraktivní duel do prodloužení – 4:4 (video s gólem zde).

Pozitivní náladu z konce utkání se našim hokejistům podařilo přenést i do prodloužení, ve kterém bylo odehráno 93 vteřin, když Rodos docílil vítězné branky. A kdo jiný ji měl v ten den vstřelit než čerstvý otec Milan Valášek! DERBY JE NAŠE a co víc, soupeře o skóre přeskakujeme v tabulce a o jeden bodík i v historické bilanci vzájemných druholigových zápasů.

AKTUÁLNÍ TABULKA DRUHÉ LIGY SKUPINY SEVER

Jak moc chtěli Dvoráci na trutnovském ledě uspět, toho byla důkazem dlouhá oslava hráčů na ledě. Tradičními hvězdami byli samozřejmě Pepa Čáp a "zpěvák" Honza Janský.

Fakta – branky a asistence: 6. Chára, 10. Kubinčák (Faltys), 36. Janoušek (Svoboda, Kubinčák), 54. Višňák (Svoboda, Kubinčák) – 7. Valašek (Karlík, Ježek), 44. Ježek (Luštinec), 53. Půhoný (Dušek), 60. Luštinec (Dušek), 62. Valášek. Rozhodčí: Markovský – Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 6:8, navíc Dušek (DK) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 1008. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:3 – 0:1.

HC BAK Trutnov: Ašenbrenner – Pražák, Vácha, Kynčl, Junek, Faltys, Višňák, Suk – Starý, Fedulov, Svoboda – Chytráček, Janoušek, Bucek – Kubinčák, Martinec, Jedlička – Chára, Krsek, M. Poul.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Mocek, M. Tondr, Karlík, Matějíček, Petira, Franc – Brokeš, Hrazdira, Sedláček – Valášek, Ježek, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Šedivý.

Petr Vácha, trenér Trutnova: „Rád bych na úvod pogratuloval soupeři, který vyhrál po zásluze. Dvůr byl po celé utkání lepším týmem a šel si za vítězstvím. My jsme naopak byli špatní na puku, chyběla mi tam i větší vůle po úspěchu. Přesto jsme mohli vyhrát, ale při power-play soupeře přišla obrovská chyba v útočném pásmu
a hosté z brejku vyrovnali.
V utkání padlo devět branek, divákům se to muselo líbit. Mně jako trenérovi nikoliv.“

Pavel Marek, asistent trenéra Dvora Králové: „Trutnov šel do utkání s cílem dobře forčekovat a donutit nás k chybám. To se domácím i povedlo a brzy vedli 1:0. My se štěstím vyrovnali a měli posléze i více šancí. Převaha však byla platonická a naopak přicházely chyby, které dokázal soupeř potrestat. Ve dvojnásobném oslabení jsme inkasovali potřetí a nevypadalo to s námi dobře. Třetí třetina však byla z naší strany hodně povedená. Více jsme se tlačili do zakončení a na konci jsme i při hře bez brankáře vyrovnali.
V prodloužení jsme získali
i druhý bod a tento výsledek určitě bereme.“

Další výsledky 10. kola: Děčín – Vrchlabí 2:5 (1:1, 1:2, 0:2), Jablonec nad Nisou – Nová Paka 3:4pp (0:2, 0:0, 3:1 – 0:1), Řisuty – Bílina 5:4 pp (2:0, 0:2, 2:2 – 1:0).