Góly patří dceři a přítelkyni, hlásí po derby emocemi plný Milan Valášek. Dnes na Řisuty

Obrázek uživatele HC Rodos

Základní část sezony 2017/2018 – 35 utkání, 20 branek. Základní část sezony 2018/2019 – 34 utkání, 20 branek. A letos? Osm odehraných duelů a na kontě MILANA VALÁŠKA jsou čtyři trefy. Matematicky jde ale všechno podle plánu. Odehrána je totiž rovná pětina dlouhodobé části, a když ony čtyři banány vynásobíte pěti, jsme zase na dvacítce.

KARIÉRA MILANA VALÁŠKA DLE WEBU ELITEPROSPECTS.COM

To by bylo ke statistikám útočníka, na kterého i letos Rodos hodně spoléhá. Naposledy jsme Valachovy góly slavili v sobotu při podkrkonošském derby, které Dvoráci po skvělém obratu vyhráli 5:4 po prodloužení. Milan dvěma trefami stylově oslavil narození dcery Laury a již dnes jej společně s týmem čeká další venkovní duel, tentokrát ve Slaném proti Řisutám.

Milane, v zatím posledním utkání jste přivezli dva body z ledu Trutnova. Jak velkou pro vás mají cenu?

Body pro nás mají opravdu velkou cenu. Jednak šlo o derby s Trutnovem, což je vždycky prestižní. Navíc po to průběhu má vítězství ještě vyšší váhu. Pořád jsme dotahovali a ty dva body jsou pro nás doslova zlaté.

V zápase jsme byli ofenzivnějším týmem, ale jak sám říkáš, po většinu hrací doby jsme prohrávali. Jak těžké bylo neustále dotahovat?

Nebylo to jednoduché. My jsme šance měli, pořád jsme se tlačili do branky. Jenže Trutnov dokázal potrestat každou naši chybičku gólem. Nás to ale naštěstí nepoložilo a zápas jsme zvládli.

Víru ve vítězství vám neustále pomáhali držet dvorští fandové. Jak se ti zamlouvala kulisa tohoto podkrkonošského derby?

Atmosféra sobotního zápasu byla výborná. Ostatně jako v každém podobném derby. Našim příznivcům patří obrovský díky. Vždyť oni s námi jezdí všude, někdy to jsou i pěkné dálky a ne vždy se nám podaří se jim odvděčit dobrým výsledkem a hlavně výkonem. Narážím tím především na poslední zápasy.

PŘEČTĚTE SI REPORTÁŽ Z PODKRKONOŠSKÉHO DERBY V TRUTNOVĚ

Ty jsi vstřelil náš první gól v utkání, ale hlavně jsi duel rozhodl v prodloužení. Bylo znát, že máš velkou radost. Přitom emoce u tebe nebývají vždy samozřejmostí.

Možná máš pravdu, ne vždycky dokážu emoce dát tak najevo. Ale jsem jich vždycky plný, protože hokej je pro mě srdeční záležitost. Budu se tady snažit je dávat najevo víc (smích).

V noci na sobotu se ti narodila dcera Laurinka. Vyspal ses vůbec před zápasem? A jak moc tě lákalo oslavit její příchod na svět gólem?

Je fakt, že jsem toho moc nenaspal. Ale při samotném utkání mi to bylo jedno. Byl jsem plný emocí a chtěl týmu pomoci k vítězství. Kluci mě po celý zápas hecovali a já jsem jenom rád, že se nám podařilo vyhrát. Samozřejmě jsem chtěl dát gól pro svou dceru Laurinku, stejně tak pro přítelkyni. Porod obě zvládly fantasticky a jsou teď mojí obrovskou oporou.

Po debaklu v Mostu jsme vyhráli třikrát v řadě. Cítíš, že si to začíná sedat a vy se dostáváte do potřebné formy a pohody?

Tak především jsme pořád na začátku sezony. Máme za sebou teprve první pětinu základní části. Myslím, že některé zápasy se mohly povést lépe, ukázalo se v nich, že musíme více střílet a tlačit se do branky. Hlavně je ale potřeba proměňovat připravené šance, tam je naše cesta. Pevně doufám, že nám vítězná série vydrží co nejdéle.

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY, PROGRAM A TABULKA DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Úvodní pětinu základní části jsme uhráli na čtvrté místo a nyní nás čeká duel na ledě Řisut. S čím do Slaného pojedete a co si lze vzít z vašeho prvního vzájemného utkání?

Jedeme samozřejmě s cílem vyhrát. V dosavadním dvou sezonách se nám ve Slaném nehrálo moc dobře. Věřím ale, že poctivou hrou do obrany se nám povede položit základní kámen k vítězství.

LÍBIL SE VÁM DNEŠNÍ ROZHOVOR? PAK BUDEME SAMOZŘEJMĚ RÁDI ZA JEHO JAKÉKOLIV OHODNOCENÍ.

Tags: