Naší povinností je doma před našimi fanoušky získat tři body, říká před Pakou Vojta Havlas

Obrázek uživatele HC Rodos

Coby odchovanec libereckého hokeje prožil VOJTĚCH HAVLAS mládežnická leta v dresu Bílých Tygrů, odkud v dospělé kategorii zamířil do prvoligových Benátek. Následovaly dvě sezony v Jablonci nad Nisou, kde čtyřiapadesáti (!) góly přispěl k postupu do baráže o první ligu.

Teď už ale čtyřiadvacetiletý útočník reprezentuje královédvorský HC Rodos a tři dny před utkáním s Novou Pakou odpověděl na několik otázek pro náš klubový web.

Vojto, mistrovský zápas jste hráli naposledy minulou středu. Taky ti přijde více než týdenní pauza hrozně dlouhá?

Já si myslím, že tohle má dvě strany mince. Konkrétně pro nás je to spíš lepší, jelikož některé kluky trápila zranění a snad by nyní již měli být v pořádku. Navíc se trochu víc trénuje a nám to jen prospěje. Máme nějaké mezery ve hře a potřebujeme to nějakým způsobem spravit.

Vy jste posledně prohráli derby s Vrchlabím. Co podle tebe rozhodlo o našem neúspěchu a naopak výhře soupeře? V čem byli hosté lepší?

Rozhodla podle mě první třetina. My jsme do zápasu vstoupili strašně špatně a vyústila z toho tři nebo čtyři oslabení. To je hrozně moc. Proti týmu, jako je Vrchlabí, si tohle nemůžeme dovolit. Oni toho hned využili, proměnili první přesilovku a hnedka byli ve hře. Těžili z toho pak po celý zbytek utkání, naopak nám se do zápasu těžko vracelo. Vrchlabí nás docela přehrálo.

REFERÁT Z UTKÁNÍ PROTI VRCHLABÍ NAJDETE ZDE!

Je něco, co vám začátek sezony ukázal a vy jste se na to teď mohli v tréninku soustředit?

Těžká otázka. Zatím to probíhá asi tak, jak jsme čekali. Mezery máme asi hlavně v přesilovkách. Přesilovky a oslabení rozhodují zápasy a tohle zatím nebyla naše výhoda. Musíme na tom zapracovat.

Přitom ale v premiéře proti Řisutům jste přesilovek proměnili pět.

To je pravda, ale od té doby nic. Pokud se nemýlím.

Ty jsi velkou část minulého ročníku promarodil. Můžeš fanouškům své zranění popsat? A cítíš se být nyní zcela zdráv?

Já bych se k tomu nerad vracel. Nebylo to nic příjemného a hlavně ze začátku jsem si dost vytrpěl. Ale myslím si, že už na to mohu zapomenout. Cítím se dobře a věřím, že to už bude lepší a lepší.

Jsi odchovancem libereckého hokeje. Zažil jsi na severu hromadu let v mládeži. Co považuješ za svůj největší úspěch?

Bude to bronz v extralize staršího dorostu. Byl to takový můj mládežnický vrchol, na který moc rád vzpomínám.

Následovaly dvě povedené sezony v jabloneckém dresu, kde jste si pokaždé zahráli kvalifikaci o první ligu. Jaká to byla zkušenost?

Zkušenost to byla obrovská. Pro mě to byly první roky ve druhé lize. Před tím jsem něco odehrál v první lize v Benátkách, ale tady mi to dalo ohromnou chuť do hokeje a radost z něj. V Jablonci všechno fungovalo parádně, vygradovalo to barážema a jedna byla lepší než druhá. Hráli jsme ve Vsetíně, kde bylo vyprodáno a pro mě to bylo něco neskutečného.

Nyní jsi ale druhým rokem ve Dvoře Králové. Kudy k nám vedly tvé kroky a jak jsi tu spokojen?

Určitě nejsem zatím spokojen s výsledky, ale věřím, že ten loňský rok napravíme a letos se to zlepší. A co se týče mých kroků do Dvora… my sem loni z Jablonce přecházeli v pěti lidech, takže pro mě bylo dobré, že jsme se znali. Nevím, zda bych šel sám do nového klubu. Zkusili jsme společně novou výzvu a já pevně věřím, že letos z toho bude i úspěch.

Než ses u nás objevil, jistě jsi absolvoval řadu jednání s majitelem klubu. Jak na tebe působí pan Teodoridis a celkově atmosféra okolo místního hokeje?

Tak atmosféra je tu parádní už kvůli fanouškům, kteří tu jsou. Ti jsou určitě jedněmi z nejlepších v lize a klobouk dolů před nimi. Jezdí s námi i dálky a chtělo by jim to jen co nejvíc vracet. Fandění není samozřejmost, i ty lidi to něco stojí a je na nás, abychom jim tu věrnost vrátili kvalitním hokejem a hlavně výsledky. A co se týče pana majitele, tak jednání s ním byla vždycky korektní, co se řeklo, to platilo a já věřím, že to tak bude i dál.

Pan Teodoridis je s vámi takřka stále v kontaktu a když může, nechybí na žádném utkání.

Už od samého začátku bylo vidět, jak velkým fanouškem hokeje on je. Má sport opravdu rád. Nejen já, ale i ostatní kluci jistě věříme, že u ledního hokeje a dvorského klubu vydrží, co nejdéle to půjde.

Ty jsi letos už jednou skóroval, když ses prosadil na ledě Děčína. Kolik branek bys rád v sezoně nastřílel? S jakým číslem budeš spokojený?

Já se o tomhle moc bavit nechci. Mě jde spíš o to, aby to šlapalo celému týmu a abychom letos udělali play off. Ve vyřazovací části pak budeme chtít dojít co nejdál. Nějaké osobní statistiky jsem nikdy neměl rád a nikdy jsem si ani žádné cíle v tomto ohledu nedával.

Vás nyní čeká těžký duel proti nováčkovi z Nové Paky. Víš, co můžete od soupeře očekávat? A jaká hra by na něho naopak měla platit?

Určitě víme, co od Nové Paky máme očekávat, jelikož jsme s nimi odehráli přípravné utkání. Ze začátku to byla velká neznámá, ale postupem času jsme viděli, že mají ve hře hodně pohybu, hodně bruslení. Naopak mezery by měli mít v obraně, kde nejsou tak silní, jako třeba naši beci. Naší povinností je doma před našimi fanoušky získat tři body.

Prozradíš dvorským divákům tip na zápas?

Já nerad tipuji, ale doufám, že zápas zvládneme bez nějakých nervů a připíšeme si klidnou výhru.

LÍBIL SE VÁM DNEŠNÍ ROZHOVOR? KLASIKA: POKUD ANO, VYJÁDŘETE NÁM PODPORU SMAJLÍKEM. BUDEME RÁDI ZA JAKOUKOLIV REAKCI. DÍKY A SLEDUJTE DÁL NÁŠ WEB!  V SOBOTU POD HANKOVÝM DOMEM VZHŮRU NA NOVOU PAKU!

Tags: