Nečekanou ztrátu způsobily zahozené šance a hloupé góly v naší síti

Program šestadvacátého kola přivedl na zimní stadion pod Hankovým domem soupeře z Jablonce nad Nisou a domácí borci chtěli úspěšným výsledkem potvrdit skvělé vítězství z haly Mostu. V bezbrankové úvodní třetině jsme po Jirkovi Půhoném přišli o dalšího zraněného hráče, když byl u mantinelu atakován Milan Valášek a duel pro něj brzy skončil s těžkým výronem kotníku.

Góly padaly až od druhé třetiny, když jsme třikrát vedli, aby soupeř pokaždé srovnal. Potřetí 1,7 vteřiny před sirénou! Závěrečná dvacetiminutovka byla nejhorší třetinou Rodosu v domácím prostředí. Soupeři jsme hrubými chybami darovali další tři branky a závěrečný nápor již přišel pozdě.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. - HC Vlci Jablonec n. N. 4:6

Sobotní utkání odstartovalo desetiminutovkou bez větších příležitostí, až v 11. minutě nabíjel Fořt do dobré šance Brokešovi, ten ale nejlepší moment ke střele prováhal. Po chvíli vybojoval puk za brankou Hrazdira, po jeho vybídnutí ale mířil pouze do gólmana Jelínka Patrik Fořt.

Následně si dvě pěkné příležitosti vypracovala třetí útočná formace Rodosu, ve které zraněného Půhoného vystřídal novic v našem dresu Daniel Svoboda. V 16. minutě se publikum zlobilo na rozhodčí poté, co po hraničním zákroku skončil zápas pro zraněného Milana Valáška. Trestat mohl elitní útok, neuhodilo však ani po skvělé kombinaci tria Fořt, Hrazdira a zakončující Brokeš.

PODROBNOSTI K PŘÍCHODU NOVÝCH POSIL DANIELA SVOBODY A OTY JESCHKEHO

Hosté si jedinou vážnější příležitost vypracovali v 19. minutě, Kotyza si ale na pozorného Honzu Janského nepřišel.

Co se nám nepovedlo za celou první třetinu, zvládlo po návratu z kabin bleskově duo Fořt – Hrazdira. Prvně jmenovaný projel do útočného pásma, tam puk ukázkově přenechal do jízdy parťákovi a David Hrazdira sám před Jelínkem mířil přesně. Zvýšit mohl Havlas, na druhé straně Janský kryl nebezpečnou ránu Pilaře.

V 24. minutě sudí poprvé vylučoval. Na trestnou musel Martin Tondr a hosté jeho provinění trestali gólem Nezbedy, jenž sám před Janským mířil mezi betony – 1:1. Náskok jsme si brzy mohli vzít zpět, obrovské šance ale zůstaly nevyužity. Premiant Svoboda zahodil samostatný únik na Jelínka, Fořt pak nedokázal puk zasunout do prázdné branky. Trefil se až Tomáš Brokeš, jenž si ukázal, kam chce přihrávku od Hrazdiry a pak neminul – 2:1.

Znovu jsme vedli jen chvíli. Ve 35. minutě doslova darovala vyrovnání soupeři hrubice Lukáše Karlíka a Miškovský mohl soupeři poděkovat – 2:2.

Závěrečné dvě minuty prostřední části se nesly za obrovského tlaku Dvora a využít přesilovku dokázal v čase 39:46 Vojta Halvas, jemuž po nacvičeném signálu nabíjel Kuba Luštinec. Trestuhodně jsme ale potřetí stihli inkasovat, když 1,7 sekundy před odchodem do šaten zaskočil Janského Kačírek – 3:3.

Smolný průběh utkání doznal vrcholu na startu poslední periody. Ve 44. minutě byl vyloučen Matějíček a po půlminutě jsme si kuriózně rukou vstřelili vlastní gól. Vyrovnat mohl Luštinec, svoji střelu ale otřel o tyč a tu nastřelil po krásné akci s Hoskovcem i Daniel Svoboda. Ve 48. minutě jsme mohli jít do přesilovky, sudí však nepochopitelně vedle faulujícího Homolky poslal za katr i Tomáše Brokeše, jenž byl po sekyře soupeře obviněn za nafilmovaný pád. Hala spílala arbitrům, chvilky nepozornosti v domácí obraně využil Plíhal a po jeho průniku už Vlci vedli o dvě branky.

Kalich hořkosti si Dvoráci vypili do dna při třetím gólu Nezbedy v utkání. Hostující útočník dokázal z malého úhlu procpat puk mezi tyč a gólmana Janského. I za stavu 3:6 se Dvoráci odhodlali k náporu. Gólem jako přes kopírák snížila na 4:6 dvojice Luštinec – Havlas, zbylé šance už ale k dalším brankám nevedly.

Potřetí za sebou si naši borci před vlastním publikem připsali porážku a v tabulce vzrostla ztráta na druhý Most na 5 bodů.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Fakta – branky a asistence: 21. Hrazdira (Fořt, Brokeš), 33. Brokeš (Hrazdira, Karlík), 40. Havlas (Luštinec, Matějíček), 56. Havlas (Luštinec) – 25. Nezbeda (Pilař, Kačírek), 35. Miškovský (Pavlů), 40. Kačírek, 45. Nezbeda (Homolka), 49. Plíhal (Maďar), 53. Nezbeda (Bouřil). Rozhodčí: Bernat – Kettner, Zmeškal. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:2. Diváci: 450. Třetiny: 0:0, 3:3, 1:3. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Janský – Mocek, M. Tondr, Karlík, Matějíček, Petira, Franc – Brokeš, Hrazdira, Fořt – Valášek, Havlas, Luštinec – Svoboda, Hoskovec, Dušek – Ježek, Šedivý.

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Pod dojmem vítězství v Mostě jsme bohužel k utkání přistoupili lehkovážně. Hráči si asi mysleli, že se jim nemůže nic stát, jenže ono se stalo. To bych viděl jako motto zápasu. Kdybychom dokázali proměnit alespoň polovinu vytvořených šancí, asi bychom se teď bavili jinak. Jenže je to stále stejná písnička. Zatímco my své příležitosti zahazovali, soupeř z každé drobnosti trestal, spadlo mu tam všechno. Musíme se vrátit k tomu, co nás zdobilo – bruslení a poctivá hra. Jablonec je pro nás v sezoně nepříjemný soupeř. Už předchozí dva souboje jsme vyhráli až po prodloužení. Nyní u nás vlastně jen bránil a trestal chyby.“

Další výsledky 26. kola: Nová Paka – Mostečtí Lvi 4:6, Vrchlabí – Řisuty 9:2, Bílina – Trutnov 2:4.

Zbývá sehrát v tomto roce:

Neděle 15. 12., 18:00: Jablonec nad Nisou – Mostečtí Lvi. Středa 18. 12., 19.00: Řisuty – Dvůr Králové nad Labem. Čtvrtek 19. 12., 18.00: Děčín – Bílina (vše 28. kolo). Sobota 21. 12., 16.00: Trutnov – Dvůr Králové nad Labem. 18.00: Děčín – Vrchlabí, Jablonec nad Nisou – Nová Paka, Řisuty – Bílina (vše 27. kolo).