Nejlepší výkon sezony! Medvědi si pod Hankovým domem ani jednou nezabručeli

Obrázek uživatele HC Rodos

Parádní představení jsme dnes sledovali na zimním stadionu pod Hankovým domem. Hokejisté Rodosu si před bezmála pětistovkou diváků poradili s velmi silným sokem z Děčína a tamní Medvědy porazili skvělým výsledkem 4:0.

Dvěma góly položil základ vítězství ve druhé třetině Honza Ježek, v závěrečné části zaslouženou výhru pečetili Tomáš Brokeš a po nádherné kombinační akci třetího útoku Jirka Půhoný.

Třešničkou na dortu je nula Pepy Čápa, který náš tým podržel především v úvodu úvodních dvou třetin, kde byli hosté vždy lepším týmem. Odměnou pro naše borce byl dlouhotrvající skandovaný potlesk spokojených fanoušků.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – HC Děčín 4:0

Kdo v sobotu zavítal na náš zimák, rozhodně nemusel litovat. Podával se špičkový druholigový hokej, na čemž měla podíl obě zúčastněná mužstva.

Severočeši na břeh Labe přijeli s vizitkou týmu, který v letošní sezoně všechna svá venkovní utkání vyhrál! Když k tomu připočteme absence v sestavě Rodosu (Čáslava, Fořt, Sedláček, Havlas), tušili jsme, že nás nečeká nic snadného.

To potvrdily i úvodní minuty utkání, ve kterých hosté potvrzovali sebevědomí aktivní hrou. Malinského svěřence nejednou podržel jistý Pepa Čáp, s přibývajícím časem se ale stále víc dostávali do hry domácí borci. Podporováni skvělou kulisou zahrozili prvně v 5. minutě, kdy v oslabení napadali rozehrávku soupeře natolik, až z toho byla palebná pozice pro Tomáše Brokeše, jenž z těžkého úhlu nastřelil tyč. Minutu na to tečoval puk před gólmanem Lavingerem Honza Ježek a strážce děčínské brány měl co dělat.

Zatímco vstup do úvodní části měli lepší Medvědi, její závěr se nesl ve velkém náporu Rodosu. Ten vygradoval i ve vstřelenou branku, tu ale sudí k nevoli publika po dohodě s čárovými nakonec neuznal pro hru vysoko holí.

Jak hosté zahájili první třetinu, vstoupili i do té druhé. Jejich převahu podpořilo vyloučení Šedivého, jenž byl v té době už čtvrtým potrestaným hráčem Rodosu. Velkou bojovností naši hráči oslabení přežili, několikrát musel zasahovat Čáp. Musel by ještě jednou, když ale hostující bek napřahoval k nebezpečné ráně, vtipně mu puk ukradl z hokejky Dominik Šedivý, jenž se právě vracel z trestné lavice.

Ale pak už to přišlo. Na konci 27. minuty získal na polovině ledové plochy puk Honza Ježek, z protivníků si udělal slalomové tyčky a famózní sólo zakončil kličkou Lavingerovi se zakončením mezi brankářovy nohy – 1:0. Za moment to mohlo být o dva góly. Hosty obral o kotouč Hoskovec, do sóla poslal Duška, ten ale na gólmana nevyzrál a stejně se při dorážce (ne)vedlo i Půhonému.

Co nevyšlo třetí dvorské lajně, přichystal si muž večera Jan Ježek. Ve 31. minutě tečoval ránu Jirky Matějíčka od modré a Rodos vedl 2:0!

VÝSLEDKY A POHLED NA AKTUÁLNÍ TABULKU NA LIVESPORT.CZ

Pro sebevědomého soka byly dva inkasované góly nepříjemnou ránou a převahu Dvora museli hosté dvakrát přibržďovat faulem. Při přesilovkách nejprve zahodil samostatný nájezd na Lavingera Kuba Luštinec a další tutovku nedal Martin Franc.

Start závěrečné periody nabídl neurovnaný hokej, čemuž „pomohlo“ několik tvrdších nepotrestaných zákroků. Vše vygradovalo ostrou výměnou názorů mezi Jirkou Matějíčkem a Janem Kaltenböckem, při níž si domácí bek konkurenta k radosti zaplněné haly slušně podal.

Hosté byli za stavu 2:0 stále ve hře o dobrý výsledek a po hodně přísném vyloučení Ježka dostali další výhodu přesilovky. Ani tu ale nevyužili a v 53. minutě přišlo to, na co všichni čekali. Tříbodovou pojistku nám zajistila dělovka Tomáše Brokeše, za necelé dvě minuty pak nádherný ťukes třetí lajny zakončoval Jirka Půhoný.

Ten samý hráč ještě minutu před koncem nezištně přihrával parťákovi Duškovi, Dominika ale vychytal Lavinger a uchránil tak svůj tým od diváky vyvolávaného bůra.

REFERÁT Z UTKÁNÍ NAJDETE TAKÉ NA WEBU NAŠEHO SOBOTNÍHO SOUPEŘE

Zbylý čas už se dohrával za mohutného potlesku spokojeného obecenstva. Dvoráci proti papírovému favoritovi předvedli nejlepší výkon v sezoně a oplatili mu porážku 4:6 z úvodu sezony. My se už společně můžeme těšit na středeční výjezd do Vrchlabí. Tam se jednoznačně očekává nejvyšší návštěva aktuálního ročníku II. ligy a my věříme, že si derby řada z vás nenechá ujít!

Fakta – branky a asistence: 27. Ježek, 31. Ježek (Matějíček), 53. Brokeš (Šedivý, Hrazdira), 55. Půhoný (Dušek). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Pechánek. Vyloučení: 7:9, navíc Balcar (DĚČ) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 480. Třetiny: 0:0, 2:0, 2:0.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Janský) – Mocek, Tondr, Matějíček, Karlík, Franc, Petira – Brokeš, Hrazdira, Šedivý – Valášek, Ježek, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek.

Jiří Malinský (Dvůr Králové nad Labem): „Z hlediska výsledku můžeme být maximálně spokojeni, ale samozřejmě vždycky se dají najít nějaké chyby. Přijel k nám vynikající soupeř a především v první třetině potvrzoval, že ne náhodou je tam, kde je. My si ale úvodní periodu udělali těžší sami, když jsme se zbytečně nechali vylučovat. Oslabení jsme však i díky gólmanovi zvládli a postupem času jsme byli víc a víc ve hře. V prostřední části hry jsme si vytvořili hromadu šancí. Do té poslední jsme šli s ošidným náskokem 2:0, ale po třetí trefě bylo rozhodnuto. V těžkých chvílích nás podržel Pepa Čáp a jeho nula samozřejmě těší jak mě, tak našeho pokladníka.“

Další výsledky 11. kola: Mostečtí Lvi – Trutnov 8:6, Bílina – Vrchlabí 2:8, Nová Paka – Řisuty 2:4.

Program 12. kola, středa 23. října od 18 hodin: Vrchlabí – Dvůr Králové nad Labem, Trutnov – Jablonec nad Nisou, Děčín – Nová Paka, Řisuty – Mostečtí Lvi.

 

Tags: