Sérii přípravných zápasů Rodos zahájil přestřelkou s Jabloncem. Fořt vstřelil hattrick

Úvodním přípravným zápasem vstoupili ve čtvrtek dvorští hokejisté do seriálu přátelských utkání před startem nového ročníku II. ligy. Poté, co byl nešťastně zrušen úterní duel se Žďárem nad Sázavou, porazili svěřenci kouče Malinského na vlastním ledě Jablonec nad Nisou 9:7.

Kouč Rodosu vzal duel jako část fyzické přípravy. První polovinu zápasu odehrály jen dvě pětky, ve zbytku utkání je vystřídalo zbylých deset hráčů. Celých 60 minut v brance odchytal Tomáš Vlk.

„Abych pravdu řekl, ani se mi to moc hodnotit nechce, protože šlo o první přípravný zápas. Sehráli jsme duel v rámci přípravy, zaměřili jsme se na bruslení a pro všechny kluky to bylo náročné,“ sdělil našemu webu po zápase kouč.

Další zápas Dvoráky čeká v úterý 27. srpna na ledě Nové Paky. Nováček II. ligy v přípravě podlehl ruskému Sakhalinu, pak ale po prodloužení přehrál Vrchlabí a vyhrát dokázal i na ledě Kolína!

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem
– HC Vlci Jablonec nad Nisou 9:7 (3:3, 3:0, 3:4)

Fakta – branky a asistence: 5. Fořt (Jirásek), 17. Fořt (Škvrně, Půhoný), 18. Jirásek (Luštinec), 30. Fořt (Mocek, Půhoný), 36. Karlík (Hoskovec, Dušek), 37. Dušek (Hoskovec, Matějíček), 43. Ježek (Franc, Šedivý), 52. Hoskovec (Dušek), 59. Sedláček – 13. Kotyza (Hejndl, Daněk), 14. Nezbeda (Tržický, Gecko), 19. Kotyza (Bouřil), 47. Maďar (Frk), 52. Frk (Maďar), 55. Kačírek (Nezbeda, Král), 60. Maďar (Nezbeda, Kotyza). Rozhodčí: Veselý – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 2:6, navíc Gecko 10 minut + OK. Diváci: 360. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – 1. polovina utkání: Vlk – Čáslava, Jirásek, Mocek, Tondr – Půhoný, Škvrně, Fořt – Valášek, Havlas, Luštinec. 2. polovina utkání: Vlk – Karlík, Matějíček, Petira, Franc – Petrus, Hoskovec, Dušek – Sedláček, Ježek, Šedivý.

Úvodní třetina čtvrtečního utkání byla, co se skóre týče, jako na houpačce. Po přihrávce Davida Jiráska nás poslal už v 5. minutě do vedení Patrik Fořt, načež soupeř dvěma slepenými góly stav otočil. Produktivní Fořt s Jiráskem reagovali podobně rychlými trefami (3:2), ale Severočeši přece jen ještě jednou před úvodní přestávkou srovnali skóre.

V polovině zápasu docílil Patrik Fořt hattricku, čímž dal i signál výměně prvních deseti dvorských hráčů za deset nových. Tento fyzicky náročný styl zvolil kouč Malinský v rámci aktuální fáze přípravy, i proto na výsledek duelu nebylo tolik hleděno.

Noví hráči se ale na ledě rozkoukali rychle. Lukáš Karlík s Dominikem Duškem svými góly navýšili dvorské vedení až na 6:3 a do závěrečné třetiny tak šli domácí s příjemným vedením. Zásluhou branek Honzy Ježka a Kuby Hoskovce vedl Rodos už 8:4, ve zbylých minutách ale dovolil soupeři snížit na přijatelný rozdíl. Vůbec poslední dvorský gól zaznamenal Štěpán Sedláček a po utkání se naši hráči dočkali potlesku velice slušné návštěvy.

„Byla tam spousta věcí, které se nám nelíbily, naopak spousta těch, které bychom hodnotili dobře. Výsledek odpovídá spíš takovému ‘hurá hokeji‘, z čehož se nemůžeme moc radovat,“ řekl k utkání trenér Malinský, jehož mohl těšit například střelecký výkon Fořta.

„Výkony hráčů není třeba hodnotit. Spíš jsem potřeboval vidět jiné hráče a stejně tak celkově tým, jak k utkání přistoupí. V každém případě Patrikův hattrick je jistě dobrým signálem pro kabinu, poněvadž v klubové kase bude mít jistě pěknou dohru. Věřím, že se někdo z kluků ozve a Patrikovy góly náležitě ohodnotí.“

Dvorský lodivod neopomněl také pochválit fanoušky Rodosu, jichž na první duel přišly bezmála čtyři stovky. „Jsem rád, že přišlo dost lidí. Ukázalo se, že jsou na hokej natěšení. Nevím, jak budou náš výkon hodnotit, ale těší mě, že jsme hned na úvod vyhráli a snad jim udělali radost. Budeme rádii, když nám budou fandit dál a samozřejmě pak hlavně v sezoně.“

Jak na závěr trenér Malinský uznal, zápas to byl jak pro hráče, tak pro něho samotného v lecčem specifický a náročný. „Jelikož tu máme ještě Rodos kemp, tak pro řadu kluků byl tento zápas opravdu hodně specifický. Fořťák s Valachem dotrénovali děti, převlékli se a šli rovnou do utkání. Není to pro některé hráče jednoduché. Jablonec se de facto rozpadl, ale jsou tam kluci, kteří se chtějí ukázat, a my měli s jejich pohybem místy veliký problém.“

POKUD JSTE BYLI SPOKOJENI S DNEŠNÍM ČLÁNKEM, BUDEME OPĚT RÁDI, KDYŽ JEJ NÍŽE OHODNOTÍTE SMAJLÍKEM. SAMOZŘEJMĚ JE MOŽNÉ SE K UTKÁNÍ VRÁTIT I V KOMENTÁŘI. NEVÁHEJTE. PRÁVĚ TAK NÁM SDĚLÍTE, ŽE WEBOVÉ STRÁNKY HC RODOS SLEDUJETE A JSTE S NÁMI. DĚKKUJEME.