Trenér Malinský má čtyři kompletní útoky. Rodos posílil extrutnovský Daniel Svoboda

Obrázek uživatele HC Rodos

Ještě jsme si ani pořádně nevychutnali středeční vítězství a už můžeme znovu řešit hokej. Den po výhře na ledě Mosteckých Lvů se prezidentovi našeho oddílu povedlo doplnit kádr HC Rodos o dalšího šikovného hokejistu.

Poté, co náhle skončil v Trutnově, přichází k nám na hostování z HC Bílí Tygři Liberec třiadvacetiletý forward DANIEL SVOBODA.

Borec, který dosud byl a v této sezoně stále je suverénně nejproduktivnějším hráčem Draků, se na nové smlouvě v našem klubu dohodl ve čtvrtek odpoledne s Vasilem Teodoridisem. Pikantní je, že v minulosti odchovanec libereckého hokeje oblékal dres nejen Trutnova, ale v sezoně 2016/2017 i nedalekého Vrchlabí. Pokud dostane zelenou od mateřského oddílu, mohl by se novic v našem oddíle poprvé představit už v sobotním domácím duelu proti Jablonci nad Nisou (17.00).

Ve středečním duelu na ledě Mostu se zranil Jiří Půhoný. Podle vyjádření majitele klubu Vasila Teodoridise by mohl šéf našeho třetího útoku týmu chybět až měsíc. Jako "záplatu" za zraněného hokejistu ale Svoboda nepřichází. Naopak. Jeho angažováním vedení klubu využívá možnost doplnění ofenzívy na dostatčný počet útočníků.

ČLÁNEK NA PORTÁLU WWW.HOKEJ.CZ, KTERÝ O SITUACI DANIELA SVOBODY INFORMOVAL

Dane, co se stalo v Trutnově, že již v týmu nepokračujete?

Pořádně ani nevím. Byl jsem jedním z předních hráčů, jenže se nám v této sezoně nedaří, tak možná proto měly přijít změny v kádru. Vyšlo to na mě. Přímé vysvětlení jsem nedostal.

Mohly za to třeba špatné vztahy s vedením oddílu?

Já měl v Trutnově vztahy dobré, pan Zdeněk Poul mi v minulosti vždycky vyšel vstříc, ať už třeba s ohledem na mé studijní povinnosti. Loni se nám ale nepodařilo postoupit do play off a čekalo se, že přijdou nějaké posily. Jenže nepřišly. Navíc po pár kolech odešel Honza Starý. Hrál jsem v několika lajnách, pořád se to střídalo.

Odkdy tedy už v Trutnově nejste a jak vám vlastně byl konec smlouvy oznámen?

Dozvěděl jsem se to v pátek před tréninkem a na zápas jsem do Děčína už nejel. Na sraz jsem přijel, ale řekli mi, že já v klubu končím a Vojta Pražák odchází na hostování.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU A NEJBLIŽŠÍ PROGRAM DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Moc času neuplynulo a už jste v týmu novém. Čím to, že právě Dvůr Králové nad Labem?

Je to jednoduché. Ze Dvora Králové se mi ozvali jako první. S konkrétní nabídkou nejprve trenér Malinský a poté i majitel klubu pan Teodoridis.

Víte, že jste jedním z mála hráčů, kteří ve své kariéře oblékali dres Vrchlabí, Trutnova a nyní i našeho klubu?

Dělal jsem si z toho sám srandu. Ve všech klubech hrál v minulosti i můj brácha, tak jsme se o tom spolu již bavili.

Několik let jste bral Rodos jako rivala. Jaký byl dosud ve vašich očích dvorský hokej?

Povětšinou hodně útočný. Ještě coby hráč Trutnova si dobře pamatuji, že se nám Dvoráci těžko bránili v přesilovkách. Pokaždé hráli ofenzívně a dobře kombinačně. Upřímně, hrálo se nám ve Dvoře špatně.

Máte již představu, kdy byste za Rodos mohl poprvé nastoupit?

Doufám, že už nyní v sobotu proti Jablonci. Jen je potřeba vyřešit si hostování z Liberce, jehož jsem kmenovým hráčem. Pak by nemělo nic bránit tomu, abych v utkání nastoupil.

DETAILNÍ SOUHRN HOKEJOVÉ KARIÉRY DANIELA SVOBODY

Jaké jsou vlastně vaše hokejové ambice? Umíte si představit, že byste se tu zabydlel na více než jednu, dvě sezony?

Mým cílem je pravidelně hrát. Jde mi jen o to, aby mě hokej bavil. A jestli se tu mohu usadit? Je to o tom, jak bude vše probíhat. Nyní je to moc čerstvé i na mě. Ukáže se, jak se mi ve Dvoře Králové bude dařit, jak se mnou bude vedení klubu spokojeno.

DOPLNĚNÍ ZE STRANY MAJITELE KLUBU

„Jednání o příchodu Daniela Svobody do HC Rodos proběhlo slušně, seriózně, přesto tvrdě. Když jsme do Trutnova pouštěli Davida Jiráska, bylo mojí podmínkou, že hráč proti nám v našem prvním vzájemném souboji nenastoupí. Nyní pan Poul o totéž požádal mě a musel jsem také souhlasit,“ řekl nám majitel klubu Vasil Teodoridis.

Učinil tak z důvodu, aby vyvrátil veškeré spekulace hokejových příznivců. Ještě dříve než Daniel Svoboda, přišel k nám do klubu brankář Oto Jeschke (na snímku v hnědém tričku). Ten ve dvorské kabině doplnil dosavadní dvojici gólmanů Josefa Čápa s Janem Janským. Při absenci Čapína (pravovní důvody) bude dnes proti Jablonci chytat Hionza Janský, krýt záda mu bude Oto Jeschke.

Tags: