Vedoucí druholigového A mužstva slaví. Miloši Hlavsovi je právě dnes 60 let

Obrázek uživatele HC Rodos

Velké životní jubileum dnes slaví jeden ze stavebních kamenů realizačního týmu našich druholigových hokejistů.

Vedoucí mužstva dospělých MILOŠ HLAVSA se dožívá „kulatých“ šedesáti let! Osoba, která je s naším klubem spjata již dlouhých 45 let, odstartovala svou hokejovou kariéru v relativně pozdním věku. Coby patnáctiletý mladík začal jako junior v úspěšné generaci hokejistů, kteří pro naše město jako první v historii klubu vybojovali účast ve druhé nejvyšší soutěži v republice. Tehdy šlo o II. ligu juniorů a Miloš Hlavsa byl nedílnou součástí týmu přesně pět let. Poté se již borec mezi tyčemi přesunul do kategorie dospělých, kde dres Dvora Králové nad Labem oblékal dalších deset sezon. Aby toho nebylo málo, prodloužil si gólmanskou kariéru ještě v brankovišti Doubravice, za kterou si zachytal okresní přebor.

Že by aktivní činností zájem o hokej u tohoto člověka skončil? S tím na Miloše Hlavsu nechoďte. Hned poté, co odložil betony, začal pro oddíl na Labi plnit roli mládežnického trenéra. Přes žákovské kategorie se dostal až k dorostencům a posléze i juniorům. Vždy z toho byly skvělé výsledky. Však považte. V ročnících 2003/2004, 2006/2007 a 2013/2014 dotáhl své svěřence k titulům krajských přeborníků. Sezonu 2006/2007 navíc vyšperkoval účastí v kvalifikaci o juniorskou ligu!

ČTĚTE TAKÉ: Dvůr posiluje o mistra světa Petra Čáslavu!

Miloš Hlavsa se do historie královédvorského ledního hokeje zapsal nesmazatelně a vlastně ještě stále neskončil. Momentálně se vší silou věnuje A mužstvu dospělých a bez jeho nadšení pro hokej si klub málokdo umí představit. Uznání zaslouží celá jeho dlouhá hokejová kariéra, vždyť jen ta trenérská trvá už dlouhých třicet let.

Pod vládou majitele Vasila Teodoridise a po boku trenéra Ivana Houdy vybojovali pro Dvůr Králové nad Labem účast ve druhé lize, kterou tým letos bude hrát třetím rokem.

 

Tags: