Vojta Havlas za góly poděkoval Kubovi Luštincovi a už se těší na derby do Trutnova

Obrázek uživatele HC Rodos

V posledním domácím utkání dvorští hokejisté prohráli s jabloneckými Vlky 4:6 a nejúspěšnějším střelcem našeho mužstva byl se dvěma trefami útočník VOJTĚCH HAVLAS. Čtyřiadvacetiletý forward se prosadil dvěma góly při přesilovkách, když pokaždé usměrnil puk do branky po nacvičeném signálu s Jakubem Luštincem.

Rodosu v kalendářním roce 2019 zbývají odehrát dvě utkání. Ve středu se představíme ve Slaném proti HC Řisuty (19.00), v sobotu nás pak čeká prestižní derby na ledě Trutnova(16.00). Pokud Dvoráci oba zápasy zvládnou vyhrát za tři body, dostanou se před koncem roku na druhou příčku v tabulce. Mostečtí Lvi totiž mají pro letošek dohráno. V nedělní předehrávce padli v hale Jablonce nad Nisou výsledkem 1:3.

REFERÁT ZE SOBOTNÍHO UTKÁNÍ MEZI DVOREM KRÁLOVÉ A JABLONCEM

Vojto, v prosinci za sebou máme tři zápasy. Obrovsky cennou výhru v Mostu nám orámovaly domácí porážky od Nové Paky a Jablonce. Co říct nejprve ke ztrátám z vlastního ledu? Kde byla chyba?

Samozřejmě jak zápas s Novou Pakou, tak hlavně duel s Jabloncem pro nás znamenaly nepříjemnou bodovou ztrátu. Dovolím si tvrdit, že v obou utkáních nám soupeři udělili lekci z produktivity. Sám nevím, jaký byl přesný počet střel, ale myslím si, že musel být v náš prospěch markantní. Zakončení je teď podle mě hlavní činnost, kterou musíme zlepšit. Může nás těšit snad jen to, že se do spousty šancí dostaneme, to je určitě pozitivum.

Pozitivní byl také výsledek z Mostu. Bylo co do kvality utkání znát, že hraje druhý tým tabulky se třetím?

Myslím, že v Mostě se jednalo o velice kvalitní zápas. Přesně takových bychom potřebovali více. Soupeřů, kteří se opravdu snaží hrát hokej, ve skupině moc nemáme. Podle mě přesně takové zápasy fanoušky baví o dost více, než zápasy třeba s Novou Pakou, která jen brání a čeká na nějakou naši chybu.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Vy zůstáváte nadále na třetí příčce, ale je jen na vás, zda Vánoce prožijete na druhém místě. Stačí vyhrát jak ve Slaném, tak na ledě Trutnova. Věříte, že to vyjde?

Druhé místo by bylo obrovským úspěchem. Nejen pro nás, ale věřím, že i pro fanoušky. Samozřejmě věřím, že když zahrajeme, co umíme, tak těch šest bodů určitě reálných je. To nicméně nemění nic na tom, že i po Novém roce je před námi ještě dostatek kol na to, aby se tabulka hodně promíchala. Z mého pohledu by pro nás bylo jedině dobře, aby základní část byla co nejvíc vyrovnaná. Šli bychom pak do play off dostatečně rozehraní.

Vám se letos v halách soupeřů daří velmi dobře. Vidíš ve venkovních a domácích výkonech mužstva nějaký rozdíl?

Úplně si nemyslím, že by se nám venku dařilo více. Nevím, jakou máme bodovou bilanci doma a venku, ale před našimi fanoušky se nám hraje jednoznačně lépe. Hlavně díky veliké podpoře z hlediště.

V posledních duelech se vám zranila útočná esa Jirka Půhoný s Milanem Valáškem. Jak velká je to pro tým komplikace?

Zranění je vždycky nepříjemná věc. Určitě nám oba kluci budou hodně chybět, oba jsou oporami naší ofenzívy, ale na to se nelze vymlouvat. Máme dostatečně kvalitní mančaft na to, abychom si s tím poradili.

  • JIŘÍ PŮHONÝ: Zranil se nepříjemně v duelu na ledě Mosteckých Lvů. Zlomenina lícní kosti znamená absenci minimálně do konce roku.

  • MILAN VALÁŠEK: Po souboji s jabloneckým Krejsou má natržený vaz v kotníku, minimálně na tři týdny je mimo hru.

  • VASIL TEODORIDIS: Majitel klubu leží v trutnovské nemocnici. Momentálně neví, jak dlouho jeho léčba potrvá.

Ty ses v posledním utkání s Jabloncem prosadil dvěma góly. Oba padly jako přes kopírák a přitom fanoušci už tuto akci v předchozích zápasech několikrát viděli. Znamená to, že jsi byl na místo tradičního zakončovatele Valacha určen právě ty?

Předně musím říct, že na obou těch gólech mají největší zásluhu luxusní přihrávky Kuby Luštince. Je pravda, že už i v loňské sezoně jsme to takhle zkoušeli. Dá se říct, že jsme nějak neměli nastavené, kdo to bude zakončovat. Kdo byl blíž, ten to prostě zkusil. A že to vyšlo takhle pěkně hned dvakrát po sobě? Asi je to hezký, ale radši bychom byli, kdyby to pomohlo ke třem bodům.

Ono to zakončení do poloodkryté branky vypadá děsně jednoduše. Ale přesto, musí si hráč dávat velký pozor, aby z toho menšího úhlu zakončil přesně?

Kdo má s aktivním hraním zkušenosti, tak ví sám, že žádné zakončení není jednoduché. Občas musí i to štěstí přijít na pomoc, což nám v daných momentech určitě pomohlo.

POVEDENÁ FOTOGALERIE MILOSLAVA KNAPA Z UTKÁNÍ PROTI JABLONCI NAD NISOU

S Pakou i Jabloncem se potvrdilo, že týmy bojující o účast v play off nám nedají nic zadarmo. Co lze očekávat od posledních dvou pětin základní části? Zabojuje Rodos ještě o druhou příčku znamenající volno v prvním kole play off? Nebo byste v případě postupu do play off raději hráli než pauzírovali?

Jak už jsem říkal, druhé místo určitě lákadlem je. Už kvůli fanouškům a lidem, co nám přejí a podporují nás. Podle mě by to byl obrovsky úspěch pro nás pro všechny. Přesto však platí, že jestli byla sezona úspěšná nebo ne, se ukáže až ve vyřazovací části.

Loni jsi hrál s číslem 86. Nyní oblékáš osmnáctku. Kde mají fanoušci hledat důvody?

Já jsem s šestaosmdesátkou odehrál loňský ročník, letos jsem od začátku přešel na číslo 18. S ním jsem hrával předešlé roky a celkem se mi s nim dařilo.

KARIÉRA VOJTY HAVLASE POHLEDEM WEBOVÉHO PORTÁLU ELITEPROSPECTS.COM

Jak už jsem zmínil, čekají vás tento týden ještě duely s Řisutami a Trutnovem. Na který duel se těšíš víc a ve které hale se ti osobně hraje lépe?

Jednoznačně se těším víc na zápas do Trutnova. Už kvůli atmosféře derby. Věřím, že naši fanoušci dorazí jako vždy v hojném počtu a udělají nám domácí prostředí, ve kterém my vybojujeme tři důležité body.

Tags: