Zápas blbec. Vyhrát nám nedovolil Mahdal a v závěru Nová Paka zčistajasna udeřila

Dvorští hokejisté ve 24. kole druholigové skupiny Sever na domácím ledě podlehli soupeři z Nové Paky 1:2. V utkání chudém na góly excelovali oba brankáři. Pepa Čáp náš tým při několika šancích hostujícího celku podržel a za obě inkasované branky nemohl. Hrdinou duelu byl ale jeho protějšek Michal Mahdal. Ten pochytal nebývalý počet střel a překonat jej dokázal pouze v 16. minutě Jakub Luštinec.

Ke smůle Rodosu hosté ještě v první třetině dokázali na inkasovanou trefu odpovědět a ve zbytku zápasu už především spoléhali na umění svého brankáře. Mahdal doslova uzamkl svatyni Bruslařů a nováčkovi druhé ligy do posledních minut držel naději na bodový zisk.

Když se ne a ne trefit domácí hokejisté, uspěli Novopačtí, kteří v čase 55:43 využili mezery mezi gólovými příležitostmi soupeře a sami udeřili dorážkou Dvořáka do poloodkryté branky.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. - BK Nová Paka 1:2

Naši borci šli do souboje s Novou Pakou v roli favorita a nic na tom neměnil fakt, že nováček ve svém posledním venkovním utkání dokázal vyhrát na ledě Vrchlabí. Jak mu velí domácí prostředí, zahájil Rodos ofenzivním náporem a gólmana Mahdala už po dvou minutách zachraňovala tyč nastřelená Milanem Valáškem.

Za další dvě minuty znovu zahrozil útok Vojty Havlase a po chvíli hostující brankář skvěle zasahoval při spolupráci Jirky Půhoného s Kubou Hoskovcem.V 6. minutě jsme se poprvé radovali ze vstřelené branky, ta ale nemohla platit kvůli správně odpískanému ofsajdu. Podobná situace v zápase nastala ještě dvakrát, to už ale pětistovka diváků s arbitry souhlasit nemohla.

K tomu však později.

Sedmá minuta nabídla velkou šanci Tomáše Brokeše a v čase 7:15 nás mělo přibrzdit vyloučení Jirky Matějíčka, jenž na trestnou lavici putoval za krosček. Dvoráci ale v sobotu odehráli všechna oslabení skvěle a hned v tom prvním mohli jít dokonce do vedení. Puk v obraném pásmu vybojoval Michal Petira, do šance vyslal Půhoného, na místě byl ale Mahdalův beton.

Zaslouženého vedení jsme se konečně dočkali na startu 16. minuty. Nejprve se u mantinelu ukázkově uvolnil Martin Tondr, s jehož zakončením měl Mahdal velké problémy. Následovala další akce, při níž Havlas poslal do jízdy Jakuba Luštince, a ten na milimetr přesnou střelou do horního růžku vymetl pavouky v Mahdalově kleci – 1:0.

Náskok nám bohužel dlouho nevydržel. Novopačtí v první třetině mnoho šancí neměli, v utkání ale byli maximálně produktivní. V čase 16:20 sudí k nevoli publika signalizoval trest pro France, hosté pokračovali v akci a při mele před Čápem vyplul puk k osamocenému Hidveghymu, jenž mířil do opuštěné branky – 1:1.

Prostřední část odstartovala nadějnou šancí Tomáše Půlpána, poté si Dvoráci aktivní hrou vynutili tři přesilové hry. Při té první nám velkou radost udělal návrat uzdraveného Patrika Fořta na led. Uběhlo 27 vteřin a domácí štírek už se mohl zapsat do střelecké listiny – proti byl Mahdal. Při druhé početní výhodě vypálil Martin Franc od modré čáry a jeho projektil se otřel o horní tyčku!

Následovaly tři přesilovky našeho soupeře a především ta pěti proti třem nadělala Rodosu pořádné problémy. Hlavně při šanci T. Půlpána, jenž orazítkoval konstrukci Čápovy branky.

Oba gólmani byli ve druhé dvacetiminutovce nepřekonatelní a rozhodnout tak měla závěrečná část. V ní se fanoušci Rodosu dostávali do varu i díky nepřesným verdiktům sudích. Když za neexistující hákování pykal na trestné David Hrazdira, mohl v oslabení udeřit Půhoný, i ve své třetí nadějné příležitosti ale souboj s Mahdalem prohrál. Po návratu Hrazdiry z trestné lavice ujížděl sám na branku Mocek, místo zakončení však volil přihrávku na obsazeného spoluhráče a nic z toho nebylo.

Dvůr byl neustále v tlaku, v 56. minutě ale ve velké šanci Fořtovi zamezila píšťalka čárového rozhodčího a z protiakce zničehonic skóroval soupeř.

Diváci i hráči se zlobili, ze šoku už se ale Rodos neprobral. To i proto, že závěrečnou dvojšanci Milana Valáška zneškodnil hrdina utkání Michal Mahdal, ačkoliv jen stěží věděl, jak.

Nepočítaje dva zápasy se suverénním Vrchlabím, prohráli doma Dvoráci s jiným soupeřem v sezoně vůbec poprvé. Přes porážku lze hráčům vytknout leda koncovku. Za nasazení a ofenzivní pojetí se hokejisté Rodosu rozhodně stydět nemusí a my už jen můžeme doufat, že si střeleckou formu schovali na středu, kdy je ve své aréně budou čekat Mostečtí Lvi. Na jejich ledě svěřenci kouče Malinského na začátku října prohráli rekordně 1:10.

Všem dvorským fanouškům patří poděkování za návštěvu sobotního duelu, soupeři z Nové Paky gratulujeme k vítězství. Po vrchlabské aréně dokázal vyhrát i ve Dvoře a přičteme-li dvě vítězství nad Trutnovem, zvládl nováček zaskočit už kompletní regionální trio.

Fakta – branky a asistence: 16. Luštinec (Havlas, Matějíček) – 17. Hidveghy (Mlčoch, Ukhin), 56. Dvořák (Malý, Mlčoch). Rozhodčí: Vyštejn – Kettner, Roischel. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Střely na branku: 48:21. Diváci: 495. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Mocek, M. Tondr, Karlík, Matějíček, Petira, Franc – Brokeš, Hrazdira, Šedivý – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný Hoskovec, Dušek – Ježek, Fořt.

Další výsledky 24. kola: Vrchlabí – Jablonec nad Nisou 9:1, Děčín – Trutnov 5:6 po prodloužení, Bílina – Mostečtí Lvi 3:8.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHÉ LIGY SKUPINY SEVER

Program 25. kola (středa 11. prosince) – 18.00: Mostečtí Lvi – Dvůr Králové nad Labem, Trutnov – Vrchlabí, Jablonec nad Nisou – Bílina, Řisuty – Děčín.

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Měli jsme dobrý vstup do utkání. Dvanáct minut jsme hráli velice slušně, byla tam spousta šancí, ale využít jsme nedokázali žádnou. Pak jsme sice šli do vedení pěkným gólem Kuby Luštince, ale ve zbytku zápasu jsme se nechali rozhodit věcmi okolo hokeje a to nás vykolejilo. Přesto jsme si při převaze dál vytvářeli šance, produktivita ale byla v tomto zápase naším problémem. Naopak to byl soupeř, který využil děr v naší obraně a z minima vytěžil maximum. Bohužel to dnes nevyšlo, soupeř umě kouskoval hru, nám nezbývá, než se o nápravu pokusit ve středu na ledě Mostu.“

Aleš Půlpán, trenér BK Nová Paka: Před utkáním jsem hráče nabádal, že bude potřeba přežít úvodní tlak soupeře, který trval asi deset minut. Bohužel po naší chybě jsme pak přesto inkasovali, ale naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat. Druhá třetina byla z obou stran odehrána velmi dobře do obran. Musím ale přiznat, že soupeř tam i přesto měl spoustu šancí. My se snažili hrozit z protiútoků a nakonec nám jeden takový pět minut před koncem přinesl vítěznou trefu. Ve zbývajících minutách už Dvůr tolik příležitostí neměl a my i díky výbornému gólmanovi mohli slavit tři body. Padlo sice málo branek, myslím si ale, že zápas se divákům musel líbit.“