Ztracené body s Pakou jsou zpět. Výhru z Mostu kalí zranění Jirky Půhoného

Ve 25. kole druholigové skupiny Sever čekal naše hokejisty souboj třetího celku tabulky na ledě druhého Mostu. A borci Rodosu v hale Mosteckých Lvů dosáhli fantastického výsledku. V ofenzivně laděném duelu svěřenci kouče Jiřího Malinského vyhráli 7:4. Branku Rodosu hájil při absenci Pepy Čápa (služební povinnosti) Honza Janský, jenž v duelu náš tým několikrát podržel. Dvojku mu dělal Oto Jeschke, jenž se na působení ve Dvoře dohodl s majitelem klubu Vasilem Teodoridisem do konce sezony.

„Jak nám ukázal i zápas v Mostě, zranění si nevybírá. Nechceme nechat nic náhodě a po zbytek sezony chceme mít u mužstva tři kvalitní brankáře. Příchod Oty Jeschkeho nám tuto záležitost umožnil a jsem rád, že v klubu bude,“ řekl k nové posile prezident HC Rodos Vasil Teodoridis.

Mostečtí Lvi – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 4:7 (2:1, 0:3, 2:3)

Asi každý dvorský fanoušek si vybaví poslední návštěvu mostecké arény. Na začátku října zde Rodosáci prohráli vysoko 1:10. Shodou okolností ale tento výsledek odstartoval suverénní jízdu našeho mužstva, během níž jsme z patnácti duelů třináctkrát vyhráli a padli jen ve dvou soubojích s vynikajícím mužstvem Vrchlabí.

Až v sobotu 7. prosince nám úspěšná série skončila, když Rodos doma podlehl nováčkovi soutěže z Nové Paky smolně 1:2. Ukázalo se ale, že si Půhoný a spol. schovávali střeleckou formu na důležitější duel. Na severu Čech totiž Malinského parta střelecky explodovala, konkurentovi v boji o stříbrnou pozici nasázela sedm branek.

Utkání pro nás začalo nejlépe, jak mohlo. Už v čase 2:18 přihrál Dominik Dušek puk Jirkovi Půhonému, ten si pohrál s domácím gólmanem a po objetí branky „suše“ zasunul – 0:1. Vedení nám vydrželo bezmála čtyři minuty. V době, kdy za katrem pykal vyloučený Mocek, využili Lvi přesilovku nám dobře známým Kýhosem. A Do úvodní přestávky se nám šlo ještě hůř. V 15. minutě totiž domácí z nenápadné akce udeřili podruhé Bečvářem – 2:1.

MOSTECKÝM PETREM PRACNÝM KOMENTOVANÝ ONLINE PŘENOS Z UTKÁNÍ

Ve zbytku třetiny si naši hokejisté zahráli dvě přesilové hry a ty nás dostali do slušného tempa. Následně Dvoru vyšel i start do druhé dvacetiminutovky. Znovu to byl výborně hrající Jirka Půhoný, kdo ihned po buly nedal brankáři Zajíčkovi šanci na úspěch a za dalších pět minut už jsme zásluhou trefy Vojty Havlase vedli.

Radost z předváděné hry Rodosu a především těsného náskoku nám zkalilo nepříjemné zranění špílmachra třetího útoku Půhoného. Jirka obdržel nepříjemnou ránu do obličeje a s podezřením na zlomeninu lícní kosti opouštěl několik minut po zápase mosteckou nemocnici (zítra jej na východě Čech čeká CT vyšetření – pozn. aut.).

I přes ztrátu své opory Dvoráci ve zbytku utkání pokračovali ve skvělém výkonu a ještě před druhou sirénou navýšil jejich vedení po spolupráci s Luštincem a Valáškem David Hrazdira – 2:4.

V závěrečné periodě stačilo domácím na kontaktní branku 59 sekund, za chvíli nám ale dvoubrankový náskok vrátil Milan Valášek, jenž se trefil mezi Zajíčkovy betony. Poslední naději vykřesal Severočechům gól Čmolíka (53:13), ale nervózní závěr už patřil Rodosu.

Při domácí hře bez brankáře pojistil výhru hostů šestou brankou Kuba Luštinec a dvě vteřiny před koncem ještě výsledek vyšperkoval jeho jmenovec Hoskovec.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU A VÝVOJ DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Z mostecké A-BENET Areny vezeme tři vybojované body a o jejich potvrzení se naši hokejisté budou pokoušet už tuto sobotu, kdy doma od 17 hodin přivítají tradičního soka z Jablonce nad Nisou. Buďte u toho!

Fakta – branky a asistence: 6. Kýhos (Mála), 15. Bečvář (Drašar, Čejka), 41. Čejka (Kuncl, Böhm), 54. Čmolík (Böhm, Drašar) – 3. Půhoný (Dušek), 22. Půhoný (Hoskovec), 27. Havlas (Luštinec, Matějíček), 38. Hrazdira (Valášek, Luštinec), 43. Valášek (Hrazdira), 60. Luštinec, 60. Hoskovec (Valášek, Dušek). Rozhodčí: Místecký – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 198. Třetiny: 2:1, 0:3, 2:3. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Janský – Mocek, M. Tondr, Karlík, Matějíček, Petira, Franc – Brokeš, Hrazdira, Ježek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný Hoskovec, Dušek – Šedivý.

Další výsledky 25. kola: Trutnov - Vrchlabí 1:9, Jablonec – Bílina 7:4, Řisuty – Děčín 5:1.

Program 26. kola (sobota 14. prosince) – 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Jablonec nad Nisou, Nová Paka – Mostečtí Lvi. 17.30: Bílina – Trutnov. 18.00: Vrchlabí – Řisuty.