Covid nepustil Rodos k zápasu do Jablonce. Letňany nás pak sesadily z čela tabulky

A je to tady zase. Znovu po roce se do dění v druholigové skupině Sever motá ten zatracený koronavirus. Ač z různých důvodů již bylo v letošním ročníku odloženo a postupně je dohráváno několik zápasů, teprve ve středu 24. listopadu virus poprvé naboural termínovku královédvorského Rodosu.

Zle bylo už na začátku týdne. Ministerstvo zdravotnictví změnilo řadu proticovidových opatření a mimo jiné rozhodlo o tom, že organizované sportování ve skupinách se již bude týkat pouze očkovaných. Jelikož takřka ve všech oddílech hrajících amatérské soutěže od basketbalu, přes házenou po lední hokej je vedle očkovaných i spousta neočkovaných, nastaly klubům po celé zemi velké problémy.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem není výjimkou. Když jsme ráno na facebookovém profilu oznámili, v jakém složení tým odpoledne vyrazí k utkání 18. kola do Jablonce, leckterému fanouškovi Rodosu se začaly ježit vlasy. Vedení klubu dělalo maximum, aby k utkání vyrazilo co nejvíce hokejistů. Podařilo se přesvědčit několik hráčů k procesu očkování, podařilo se zajistit testování několika hráčů. Co si však nikdo nepřál, u jednoho hráče Rodosu vyšel test pozitivně a z důvodu společného tréninku nebylo možné se utkání na severu Čech zúčastnit vůbec.

Duel Rodosu na ledě jabloneckých Vlků byl tak krátce před polednem odložen a stejný osud má i sobotní souboj dvorských hokejistů doma s Bílinou. Ani tento zápas není možno odehrát.

Ve středu večer jsme tak pouze na dálku mohli sledovat výsledky zbylých utkání. Nejvíce nás zajímalo počínání Letců z Letňan, kteří nás v případě vítězství nad Děčínem mohli sesadit z čela tabulky. Ač se severočeští Medvědi snažili a v normální hrací době v čase 59:31 vyrovnali na 4:4, nakonec Pražanům i výhra v prodloužení stačila k návratu na vedoucí příčku.

Bavit muselo krajské derby v Hronově, dokud si výhru 4:3 v prodloužení odvezli Bruslaři z Nové Paky. Nečekaně se natrápili Mostečtí Lvi, kteří taktéž v pikantním derby vyhráli 3:2 v hale Bíliny.

No a my Dvoráci nyní doufejme, že v této sezoně ještě půjdeme na hokej a v nejlepším případě uvidíme naživo kompletní kádr našeho mužstva.

Výsledky 18. kola: Letňany - Děčín 5:4 po prodloužení, Hronov - Nová Paka 3:4 po prodloužení, Bílina - Mostečtí Lvi 2:3. Utkání Jablonec n. N. - Dvůr Králové n. L. bylo odloženo.

Program 19. kola - sobota 17.00: Hronov - Letňany. 17.30: Mostečtí Lvi - Nová Paka. 18.00: Děčín - Jablonec nad Nisou.