Derby Dvoráci zvládli až po obratu. Rozhodla přesilovka po úletu Iakanova

Čtvrté vítězství v řadě si dnes na své konto připsali hokejisté Rodosu, když na domácím ledě přehráli rivala z Nové Paky 6:4. Před bezmála pěti stovkami diváků tým kouče Zörklera musel otáčet nepříznivý stav a obrat dokonal až v závěrečné dvacetiminutovce. Po dvou trefách zaznamenali Jarda Moučka s Tomášem Bláhou, jednou se prosadili Dominik Dušek a Kuba Luštinec.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. – BK Nová Paka 6:4

Hosté na našem ledě odehráli perfektně první třetinu, po níž si do šaten nesli povzbudivý výsledek 1:3. Zápasu rozhodně pomohly úvodní minuty, když na obou stranách padlo po jedné brance. Skóre otevřel v polovině páté minuty z dorážky Pushkov, Rodos odpověděl trefou Dominika Duška, jehož před brankou krásnou přihrávkou našel Michal Procházka. Bohužel krátce po vyrovnání putoval na trestnou lavici Tondr a hosté přesilovku využili bleskově. Netušilovi na modré čáře nikdo z domácích hráčů nevěnoval dostatečnou pozornost, hostující bek neváhal, napálil puk na branku a David Marek jej zaznamenal až za svými zády – 1:2.

KOMENTOVANÝ ONLAJN PŘENOS Z UTKÁNÍ SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE

Dvoráci první třetinu odehráli ve svém obraném mizerně a nedbalosti využil skvěle bruslící soupeř ještě jednou. V čase 10:21 si od mantinelu v pohodě vyjel Hnik a Markovi nedal žádnou šanci na úspěšný zákrok – 1:3. Až třetí inkasovaný gól jakoby domácí borce vyburcoval k náporu, Vašíček, Půhoný ani Moučka ale gól do šatny nezaznamenali.

Prostřední část utkání už však byla o něčem jiném. Rodos nastartovala rychlá přesilová hra a v ní vyrovnání z hole Jardy Moučky. Ten nejprve přihrával parťákovi Půhonému, jehož vychytal Vacek. Dvorský šplímachr ale v akci pokračoval, kotouč vrátil svému hokejovému dvojčeti a Moučka už pálil přesně.

VÝSLEDKY A TABULKU DRUHÉ LIGY SKUPINY SEVER NAJDETE ZDE

Ve 25. minutě při tutovce Foerstera podržel náš tým Jarda Brázdil, který po první třetině mezi tyčemi vystřídal Davida Marka. Jinak se ale první polovina druhé třetiny hrála de facto na jednu branku a v největší šanci na vyrovnání mířil těsně mimo Honza Dvořák.

Rodos se dočkal až ve 35. minutě. Vojta Havlas unikl obráncům podél levého mantinelu, při objíždění branky na přední tyči našel Kubu Luštince a jeho úloha už byla na oko jednoduchá – puk protlačen pod gólmanem Vackem a stav 3:3.

V posledních vteřinách prostřední části se ještě do sóla dostal Krsek, jeho samostatný únik ale ustál Brázdil.

Drama tak vrcholilo v závěrečné části. Nejprve předvedla při přesilovce nádherný kolotoč v obranném pásmu soupeře třetí dvorská formace. Gólman Vacek místy čaroval, i bez gólového vyjádření si však Dvoráci vysloužili potlesk fanoušků. V čase 47:26 už ale velký nápor Rodosu vygradoval, když odpor soupeře konečně zlomil Tomáš Bláha – 4:3.

Následovalo sporné vyloučení Matějíčka a hbitě využitá početní výhoda z hole Hnika, rozhodující momenty tak musely přijít znovu.

Když Dvůr přežil šanci Nezbedy i dohrával Vašíčkovo vyloučení, přišel nepochopitelný zkrat novopackého Iakanova, jenž za ošklivý zákrok na Kubu Luštince putoval rovnou do sprch. Hlavně ale nabídl dlouhou přesilovku Rodosu a domácí borci ji dokázali využít.

Ranou nad Vackovu vyrážečku se trefil Jarda Moučka, a když hosté odvolali brankáře, přidal pojistku vteřinu před sirénou do prázdné branky Tomáš Bláha.

Derby fanoušky muselo bavit, nutno dodat, že i zásluhou našeho soupeře, který pod Hankovým domem předvedl nebojácný výkon plný skvělého bruslení i slušné produktivity. Raduje se ale Rodos, jehož hráči za nepříznivého stavu nic nezabalili a svým příznivcům předvedli ohromné nasazení a perfektní obrat.

Jelikož Letňanům byl duel v hale Bíliny odložen, vracejí se Dvoráci do čela tabulky a roli lídra budou hájit už v sobotu na horkém ledě Mosteckých Lvů. Tam se svěřenci trenéra Jiřího Zörklera budou moci spolehnout na hlasitou podporu fanoušků, kteří pořádají výjezd sezony nejen do populární restaurace Severka, ale i na místní zimní stadion.

Fakta – branky a asistence: 7. Dušek (Procházka), 23. Moučka (Půhoný), 35. Luštinec (Havlas), 48. Bláha, 54. Moučka (Tondr, Půhoný), 60. Bláha – 5. Pushkov (Filip, Netušil), 8. Netušil (Nezbeda, Parshakov), 11. Hnik (Malík), 49. Hnik (Malík, Foerster). Rozhodčí: Kopaček – Nechvátal, Berger. Vyloučení: 3:4, navíc Iakanov (NPA) 5 minut a dokonce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 477. Třetiny: 1:3, 2:0, 3:1.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Marek (Brázdil) – Vašíček, Muška, Franc, Matějíček, Petira, M. Tondr, Vácha – M. Procházka, Bláha, Dušek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, J. Ježek – Dvořák. BK Nová Paka: Vacek (Malyshev) – Iakhanov, Serov, Komarov, Leder, Šípek, Filip – Malík, Hnik, Foerster – Krsek, Nezbeda, Paršakov – Netušil, Kerekanič, Pushkov – Klíma.

Další výsledky 13. kola: Děčín – Mostečtí Lvi 1:8. Zápasy Bílina – Letňany a Jablonec nad Nisou – Hronov byly odloženy ze shodného důvodu, jímž byla v obou případech porucha rolby.

Program 14. kola – sobota 17.00: Letňany – Jablonec nad Nisou, Nová Paka – Bílina, Hronov – Děčín. 17.30: Mostečtí Lvi – Dvůr Králové nad Labem.