Derby je naše! Dvoráci z Nové Paky vezou tři body. O zaslouženou nulu jsme přišli ve finiši

Páté vítězství v řadě si dnes na novopackém ledě vysloužili hokejisté královédvorského Rodosu, když domácí Bruslaře přehráli po zásluze výsledkem 3:1. Základ tříbodovému zisku položil dvěma góly v prostřední části hry Vojta Havlas, pojistku přidal v 53. minutě Michal Petira, domácí si čestný úspěch připsali 39 vteřin před koncem zápasu.

BK Nová Paka –

HC Rodos Dvůr Králové n. L. 1:3

Dvoráci se v derby mohli opřít o velmi solidní podporu fanoušků a také domácí pořadatelé museli být s odbytem klobás a piv mířících do náručí příznivců Rodosu navýsost spokojeni. Však také hostující tábor výrazně přispěl k diváckému rekordu aktuální sezony!

Z čeho však už Novopačtí rozhodně nejásali, to byl obraz hry. Rodos měl od úvodních minut více ze hry, jediné co ale první třetině chybělo, byly góly v soupeřově brance. Naši borci přitom hráli s velkou chutí, do branky se tlačili, leč najít recept na pozorně chytajícího gólmana Vacka se dlouho nedařilo. Vůbec nejblíž byl vstřelené brance ve třech nadějných příležitostech Jirka Půhoný, jenž před týdnem v Jablonci nad Nisou zaznamenal hattrick.

No nic, i v Nové Pace dění na ledě potvrdilo, že první třetiny jsou pro svěřence Jiřího Zörklera v této sezoně zatím zakleté. Vždyť v pěti z šesti zápasů náš tým neskóroval, jednou zase musel od třetí minuty (úspěšně) dohánět tříbrankovou ztrátu.

Co dvorským hokejistům nevycházelo v úvodní dvacetiminutovce, to dohnali v té prostřední. Na jejím začátku si Rodos zahrál minutovou přesilovku, během ní ale pustil soupeře do největší šance zápasu. To když na konci 22. minuty ujel všem nejlepší střelec Bruslařů Tomáš Nezbeda, s jehož blafákem si ale skvělý Jarda Brázdil poradil.

Ve 27. minutě se po další gólovce hostů činil jeho konkurent Vacek, v čase 28:07 už se ale skóre měnilo. Ideální prostor na střelu si při obléhání domácí branky našel Milan Valášek a jeho ráně dala gólový punc teč Vojty Havlase – 0:1. Stejní hráči si spolupráci zopakovali ve 35. minutě. To si prvně jmenovaný dojel pro puk posunutý do středního pásma Kubou Luštincem, před brankou nezištně oslovil Havlase a střelec zápasu pohodlně zasunul puk za záda Vacka podruhé.

V závěrečné periodě Rodos z velké části kontroloval vývoj hry, několik úspěšných zákroků rozpohybovalo i Jardu Brázdila v naší brance. Kontaktní gól však Dvoráci soupeři nepovolili a naopak sami v 53. minutě ještě jednou udeřili.

V době, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách prokličkoval obranou Jirka Půhoný, před Vackem nádherně našel Michala Petiru a ten překonal strážce domácí svatyně potřetí. V 58. minutě zaútočil na hattrick Havlas, střelu z bezprostřední blízkosti mu ale reflexivně kryl Vacek.

Už už se zdálo, že si Jarda Brázdil připíše druhou nulu v sezoně, v poslední minutě ale rozhodčí daroval soupeři přesilovou hru a tu přece jen dokázal využít Netušil.

Z Nové Paky si přesto vezeme cenné tři body a už se společně můžeme těšit na sobotu. To pod Hankovým domem v přímé bitvě o první příčku přivítáme Mostecké Lvy a je jasné, že půjde o pravé vyvrcholení úvodní série zápasů základní části. Oba celky mají po šesti duelech na svém kontě 15 bodů. Zatímco Severočeši se opírají o vynikající ofenzívu, když nastříleli přes 50 (!) branek, Dvoráci se zase pyšní perfektní defenzívou, která během šesti kol obdržela pouhých osm branek. Přátelé v sobotu se máme na co těšit, tak nezapomeňte oslovit své kamarády a známé, náš zimní stadion se musí v sobotu otřásat v základech!

Fakta – branky a asistence: 60. Netušil (Malík, Hnik) - 29. Havlas (Valášek), 35. Havlas (Valášek,Luštinec), 53. Petira (Půhoný, Tondr). Rozhodčí: Battěk – Juránek, Teršíp. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 462. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:1.

BK Nová Paka: Vacek (Krinwald) - Jonáš, Iakhanov, Hroudný, Leder, Serov, Filip - Paršakov, Nezbeda, Pushkov, Šípek - Foerster, Hnik, Malík - Netušil, Kerekanič, Petrov - Klíma

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Kozák) – Vašíček, Voňka, Karlík, Matějíček, M. Tondr, Franc, Petira – M. Procházka, J. Dvořák, J. Ježek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek – Vácha.

Další výsledky 6. kola: Mostečtí Lvi – Děčín 9:4, Letňany – Bílina 8:1, Hronov – Jablonec nad Nisou 4:5pp.

Program 7. kola – sobota 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Mostečtí Lvi. 17.30: Bílina – Nová Paka. 18.00: Jablonec nad Nisou – Letňany, Děčín – Hronov.