Do Severky a pak pro tři body. Sobotní Most se proměnil v královédvorský karneval

Obrovsky cenné tři body vezou dvorští hokejisté z ledu Mosteckých Lvů. Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera na severu Čech odehráli parádní zápas a před více než padesáti fanoušky Rodosu (konal se výjezd sezony a nechyběla návštěva populární restaurace Severka) zvítězili nad domácím celkem 2:0. Dvoráci v čele s gólmanem Brázdilem dokázali vynulovat nejúdernější útok soutěže a o vítězství rozhodli v 51. minutě dvěma góly v rozmezí pouhých sedmi sekund. Střelecky se prosadili Jirka Půhoný a Tomáš Bláha. Z výhry se můžeme radovat do pondělí, pak už začne příprava na další velký šlágr, jímž bude sobotní domácí bitva s nabitým týmem Letňan.

Mostečtí Lvi – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 0:2

Suverénně nejlepší druholigový útok proti nejlepší obraně v soutěži. Jak dopadne druhé vzájemné měření sil soupeřů, kteří vyznávají na oko opačný styl hokeje? Odpověď nabídla hned úvodní perioda sobotního zápasu na mosteckém ledě.

Domácí tradičním náporem nezačali, jediné dvě slibné příležitosti si vytvořil Böhm, ani jednou však na připraveného Brázdila nevyzrál. První dvorskou tutovku měl Tomáš Bláha, zařízení střežené zkušeným Hosnedlem však v 9. minutě minul.

NA VÝJEZD SEZONY DO MOSTU ZVAL V PŘEDZÁPASOVÉM ROZHOVORU MICHAL SIROVÝ

Nejtěžší moment si naši borci prožili na začátku 17. minuty. Za hákování Jirky Matějíčka rozhodčí nařídili trestné střílení, pokus Stříbrného však fantasticky lapil Jarda Brázdil. Jinak vstupní dvacetiminutovka nepřinesla ani jedno vyloučení a jen se potvrdilo, jak moc se oba celky na utkání soustředí.

V prostřední části už bylo k vidění více zajímavých momentů. Hrál se hokej nahoru dolů, na každé straně byly k vidění dvě početní výhody, ani jedno z mužstev tu svou ale využít nedokázalo, jelikož výborné výkony dál předváděli oba muži v maskách.

V pěkné kulise, o kterou se starali především skvělí příznivci Rodosu tak měla rozhodnout závěrečná třetina. A stalo se. Nejprve Dvoráci přežili velkou příležitost domácího Řehoře, jenž při přesilovce ve 49. minutě minul odkrytou Brázdilovu branku. Pak už však odstartovala minuta jednapadesátá a právě v té přišly dva klíčové momenty utkání.

V čase 50:35 obral soupeře o puk Jirka Půhoný a samostatný únik proměnil ve vedoucí branku Rodosu. Po buly uteklo pouhých sedm (!) vteřin, když se k zakončení dostal Tomáš Bláha a přesnou trefou rozradostnil kotel dvorských fanoušků podruhé.

Ve varu byli rázem diváci, stejně tak hostující hokejisté, kterých byl v té době plný led. Až 55. minuta naše borce zchladila, lépe řečeno dvě vyloučení v rozmezí půlminuty. Severočechům se tak nabízela dvojnásobná přesilovka, kterou navíc obohatila power-play domácího mužstva.

Ani při hře šesti proti třem ale Mostečtí Lvi na nadšeně bojující Dvoráky v čele s Brázdilem nevyzráli. Naopak to byli naši hráči, kteří mohli do prázdné brány přidat třetí gól. To se jim už v parádním představení nepovedlo, i tak mohli po závěrečné siréně se svými vynikajícími fanoušky slavit obrovsky cenné a vydřené body.

POZÁPASOVÉ HLASY K SOBOTNÍMU UTKÁNÍ NABÍZÍ WEB MOSTECKÝCH LVŮ

Rodos se tak udržel na čele tabulky a po týdenní pauze v dalším velkém šlágru přivítá pod Hankovým domem druhé Letňany (17.00).

Fakta – branky a asistence: 51. Půhoný (Moučka, Vašíček), 51. Bláha (Voňka). Rozhodčí: Pastler – Baxa, Pěkný. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 259. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2.

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kubík) – Havlůj, Nedrda, Urbánek, Fučík, D. Havlík, Hoffmann – Písařík, Řehoř, Mical – Kýhos, Böhm, Šimeček – Dohnal, Stříbrný, Procházka – Drašar. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Vašíček, Muška, Franc, Matějíček, Petira, M. Tondr – M. Procházka, Bláha, Dušek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Vácha – M. Soukup.

DĚNÍ VE DRUHÉ LIZE SKUPINĚ SEVER MAPUJE SERVER LIVESPORT.CZ

Další výsledky 14. kola: Letňany – Jablonec nad Nisou 8:2, Nová Paka – Bílina 9:4, Hronov – Děčín 4:3 po prodloužení.

Další program – dohrávka 9. kola – středa 18.00: Bílina – Děčín. 15. kolo – sobota 12.00: Bílina – Jablonec nad Nisou. 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Letňany, Nová Paka – Děčín. 17.30: Mostečtí Lvi – Hronov.

BUDEME JEN RÁDI, KDYŽ I VÍTĚZSTVÍ RODOSU NA  LEDĚ MOSTECKÝCH LVŮ OHODNOTÍTE POD ČLÁNKEM PATŘIČNÝM SMAJLÍKEM. JSME RÁDI, ŽE NAVŠTĚVUJETE NEJEN ZIMNÍ STADION POD HANKOVÝM DOMEM, ALE TAKÉ NÁŠ WEB. SPOLEČNĚ ŽIJEME KRÁLOVÉDVORSKÝM HOKEJEM!