Doma to nelepí. Tři body ale máme! Střeleckou smůlu protrhli v závěru Půhas s Valachem

Už už to vypadalo, že Dvoráci také ve druhém domácím utkání vyjdou střelecky naprázdno. Proti děčínským Medvědům ztráceli od 15. minuty zásluhou přesilovkové trefy Fajgla. Ve zbytku zápasu pak Rodos marně dobýval branku hostující Lavingera.

Marně však pouze do 56. minuty. Teprve v čase 55:43 prolomil střeleckou smůlu Jirka Půhoný a za necelé dvě minuty vystřelil Rodosu tři důležité a snad i zasloužené body Milan Valášek.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – HC Děčín 2:1

Jako bychom se v sobotu o týden zpět vrátili v čase. Domácí zápas a s ním neskutečné trápení v útočné fázi. Zatímco Letňany v úvodním kole přijely pod Hankův dům v roli obávaného a ambiciózního soupeře, na Medvědy si Dvoráci věřili. Měli důvod, vždyť před rokem ve stejné fázi soutěže soupeře ze severu Čech rozstříleli 9:0.

Tentokrát ale o žádnou exhibici nešlo. Hostům se dařilo bránit, dvorské akce se utápěly v kombinaci, a když přišla první přesilovka pro hosty, byl z toho gól z hole Fajgla – 0:1.

REFERÁT NA STRÁNKÁCH SOUPEŘE SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE

Trápení Rodosu pokračovalo také v prostřední části a vrcholem bylo nevyužití více než minutu a půl trvající přesilové hry pěti proti třem.

Závěrečná perioda nabídla místy až drtivý tlak Rodosu, s přibývajícím časem i tutové šance. Havlas ani Luštinec ještě střeleckou smůlu neprolomili, z gólu se neradoval ani hodně aktivní Dušek. V 56. minutě ale hosté zaváhali v rozehrávce, před Lavingerem se zčistajasna objevili tři osamocení hráči a po kombinaci na ose Dušek – Moučka – Půhoný posledně jmenovaný konečně odšpuntoval domácí gólovou radost v nové sezoně – 1:1.

Nutno dodat, že výrazný podíl na vyrovnání měl neúnavně povzbuzující kotel dvorských fanoušků, který si navíc ihned po Půhasově trefě žádal druhý gól. Vyslyšen byl zanedlouho. V čase 57:21 obkroužil branku po Luštincově přihrávce Milan Valášek a puk fantasticky zasunul za záda děčínského gólmana – 2:1.

Radost šťastného střelce byla obrovská, leč vyhráno ještě nebylo. V závěru hosté vyvinuli tlak na branku Davida Marka, a ten musel vytáhnout dva vynikající zákroky, aby uhájil dvorské vítězství. Po vyloučení Jakuba Luštince, jehož zákrok sudí po domluvě ohodnotili trestem ve hře, to hosté zkusili v šesti, tři body už si ale domácí vzít nenechali.

LIVESPORT NABÍZÍ JAK POHLED NA VÝSLEDKY A PROGRAM ZÁPASŮ, TAK I NA TABULKU

Fakta – branky a asistence: 56. Půhoný (Moučka, Dušek), 58. Valášek (Luštinec) – 13. Faigl (Volráb, Mareš). Rozhodčí: Červenka – Kettner, Brož. Vyloučení: 2:5, navíc Luštinec 5 minut + TH. Využití: 0:1. Diváci: 282. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:0.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Marek (Brázdil) – Vašíček, Voňka, Franc, Matějíček, Muška, M. Tondr, Petira – M. Procházka, J. Dvořák, J. Ježek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek – Vácha, Hoskovec. HC Děčín: Lavinger (Skokan) - Loukota, Arnold, Mareš, Damašek, Stuchlý, V. Tůma - Horák, Smola, Fojt - Sýkora, Faigl, Zajan - Harkabus, J. Tůma, Gottfried - Volráb, Janoušek

Další výsledky 3. kola: Nová Paka – Letňany 5:4 po prodloužení, Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou 8:3, Bílina – Hronov 4:3.

Program 3. kola – středa 18.00: Jablonec nad Nisou – Dvůr Králové nad Labem, Hronov – Nová Paka, Letňany – Děčín, Bílina – Mostečtí Lvi.