Domácí rozlučka s půltuctem branek v síti Vlků. Mohlo jich být však mnohem více

Hladkým vítězstvím 6:1 se s domácím ledem a především fanoušky pro letošní rok rozloučili hokejisté královédvorského Rodosu. Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera soupeře ze severu Čech jednoznačně přehráli i přestříleli, gólovým arzenálem však dlouhé minuty šetřili.

Až v závěrečné periodě prolomili stavidla a ke dvě trefám z úvodních čtyřiceti minut přidali další čtyři. Škoda jen čistého konta opět spolehlivého Jardy Brázdila, hosté totiž tři minuty před koncem zaznamenali čestný úspěch. Rok 2021 zakončí Dvoráci příští středu na ledě Bíliny.

DĚNÍ V DRUHOLIGOVÉ SKUPINĚ SEVER MAPUJE SERVER LIVESPORT.CZ

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem
– HC Vlci Jablonec nad Nisou 6:1

Vlci pod Hankův dům dorazili v kleštěné sestavě, to však nic neměnilo na faktu, že domácí chtějí potvrdit předzápasová slova Jirky Půhoného a se soupeřem v posledním domácím utkání roku zatočit.

PŘEDZÁPASOVÝ ROZHOVOR S JIRKOU PŮHONÝM NA NAŠEM WEBU

Plnit plány Dvoráci začali od úvodních vteřin. Jen za první půlminutu už měli na svém kontě dvě slibné šance, tu vůbec první novic v dresu Rodosu Lukáš Kučera, jenž si zahrál už na ledě Děčína, na tom dvorském stál na domácí straně prvně.

Naši borci hráli s velkou chutí. Šestá minuta nabídla spolupráci nahrávajícího Půhoného se zakončujícím Michalem Petirou. Akce takřka kopírovala gól z minulého zápasu proti Hronovu, tentokrát byl však na místě gólman Krofta. Záhy to bekhendem zkoušel Michal Procházka, po něm byl v jasné šanci zahákován aktivní Kučera.

Šli jsme tedy do první přesilovky a tu po necelé půlminutě i využili. Na začátku 9. minuty prolétl obranou jako nůž máslem Kuba Luštinec, jeho zakončení ještě Krofta ustál, na dorážku Milana Valáška už však stačit nemohl. Tato akce jakoby demonstrovala aktuální rozpoložení obou jmenovaných útočníků. Zatímco Lušťa se potýká se střeleckou smůlou, Valachovi to tam k naší radosti padá.

statně ve 14. minutě předvedl Jakub Luštinec další parádní akci, tentokrát si vyměnil puk s Honzou Ježkem, před Kroftou mu ale štěstí znovu nepřálo.

Stav 1:0 po první třetině byl pro Severočechy hodně lichotivý, brzy po návratu z kabin naštěstí inkasovali podruhé. Lahůdkovou přihrávku vykouzlil ofenzivně laděný Jirka Matějíček a Honzovi Dvořákovi po jednoduchém zakončení nezbývalo než před zkušeným matadorem smeknout pomyslný klobouk – 2:0.

Na druhé straně nás chvíli po druhém gólu zachránila tyč trefená Jursou, do stejného místa mířil ve 27. minutě Luštinec (jak jinak).

Dvoráci na ledě dominovali, bavili fanoušky pestrým hokejem, jen ty góly chyběly. Jarda Moučka s Dvořákem narazili na Kroftu, Jirka Půhoný nedotáhl v gólové vyjádření chytré objetí brány, hned po buly pálil Tomáš Bláha a Moučka s Duškem další tutovku doslova překombinovali. Aby toho nebylo málo, ve 39. minutě Dvořák znovu orazítkoval tyčku.

Ani po druhé třetině nemohl kouč Zörkler svým svěřencům vyčítat nasazení, jediné k čeu mohl nabádat, bylo důraznější zakončení. Pokud na něj v šatně apeloval, pak jej hráči vyslyšeli do posledního slova.

Ve 42. nejprve Vojta Havlas potřetí v utkání vyzkoušel pevnost brankové konstrukce za Kroftou, pak už to však přišlo. V čase 42:50 jako by se na počínání útočníků nemohl dívat Michal Petira a po vpádu do útočné třetiny div neprotrhl síť za bezmocným Kroftou. Uběhlo 51 vteřin, na jabloneckou branku vypálil Procházka a hostující gólman se mohl uvztekat, že zcela volný Tomáš Bláha dostal prostor na úspěšnou dorážku. Situace se opakovala při přesilovce ve 47. minutě, kdy si Procházka připsal asistenci tentokrát při dorážce Milana Valáška – 5:0.

V polovině závěrečné třetiny Rodos několikrát podržel tradičně spolehlivý Jarda Brázdil a na hattrick na druhé straně bez úspěchu zaútočil Valášek. Velká škoda chyby z 57. minuty, která vedla k čestné brance Jablonce, o kterou se postaral Hájek.

Přesto poslední slovo patřilo domácím. Do úniku se dostalo zkušené duo Luštinec – Matějíček a prvně jmenovaný k velké radosti publika konečně protrhl střelecké trápení.

Dvoráci v zábavném utkání soupeře jednoznačně přehráli, fanoušky dva dny před Štědrým dnem potěšili šesti góly a v tabulce se udrželi na vedoucí příčce.

Fakta – branky a asistence: 9. Valášek (Luštinec, Havlas), 23. Dvořák (Matějíček, Luštinec), 43. Petira (Dušek, Půhoný), 44. Bláha (Procházka, Valášek), 47. Valášek (Procházka, Kučera), 60. Luštinec (Matějíček) – 57. Hájek (Bouřil). Rozhodčí: Mejzlík – Jiruška, Hofman. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 266. Třetiny: 1:0, 1:0, 4:1.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Muška, Valášek, Franc, Matějíček, Petira, Vácha – M. Procházka, Bláha, L. Kučera – J. Dvořák, Havlas, Valášek – Půhoný, Moučka, Dušek – J. Ježek.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Krofta (J. Král) – Pilek, Hájek, Mrkvička, Patzelt, Kulda, Abraham – Homolka, P. Král, Jursa – Hryc, Bitman, Kačírek – Jakubec, Had, Bouřil.

Další výsledky 25. kola: Nová Paka – Hronov 6:5 po prodloužení, Děčín – Letňany 3:5, Mostečtí Lvi – Bílina 13:3.

Program 26. kola – středa 29. 12. od 18.00: Bílina – Dvůr Králové nad Labem, Letňany – Hronov, Nová Paka – Mostečtí Lvi. Utkání Jablonec nad Nisou – Děčín bylo předehráno (3:4).