Dvorské hospody žily hokejem. Fandil i kotel. Vynikající Rodos dobyl Nový Jičín a vede!

Fantastický zápas, další tři body do tabulky a v ní první místo, tři body před Táborem. Rodos v kvalifikaci dělá radost svým fanouškům a proti Novému Jičínu vyhrál i druhý zápas. S podporou vynikajících příznivců Dvoráci zvítězili ve Slezsku 4:1, když úspěšnými střelci hostujícího mužstva byli Milan Valášek, Michal Procházka, Vojta Havlas a Tomáš Bláha.

HK Nový Jičín – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 1:4

Třicet fanoušků Rodosu přímo na stadionu, další desítky po dvorských hospodách. Město Dvůr Králové nad Labem ve středu žilo hokejem a může za to parta klubového šéfa Vasila Teodoridise, mužstvo vedené realizačním týmem v čele s hlavním trenérem Jiřím Zörklerem.

Dvorský hokej v sezoně, kdy si připomínáme 100 let místního hokeje, píše historickou kapitolu. A na ledě Nového Jičína Dvoráci odehráli part, na jaký se hned tak nezapomene. Rodos byl ve Slezsku lepším týmem, odpočatí borci v bílých dresech soupeři nedovolili tlak podobný tomu táborskému ze soboty a naopak to byl Rodos, který v polovině úvodní periody skóroval. Netradičně od modré vypálil pan střelec Milan Valášek a puk vyslaný z jeho hole se třepetal v síti za zády gólmana Galušky.

KOMENTOVANÝ PŘENOS Z UTKÁNÍ NABÍDL PORTÁL ONLAJNY.CZ

Záhy mohl vedení Dvora zdvojnásobit Vojta Havlas, na druhé straně chybělo štěstí Kořenkovi, na 0:2 klidně mohli zvýšit i Michal Procházka s Jirkou Půhoným.

Co se nepovedlo v první třetině, přišlo na startu druhé. Šanci Honzy Dvořáka ještě Galuška kryl, v čase 22:19 se ale ke střele dostal Michal Procházka a perfektně povzbuzující kotel dvorských fanoušků se mohl radovat podruhé – 0:2.

Novojičínští se na našem ledě představili jako výborný tým do ofenzívy, venkovní odveta ale jejich útočný tlak dlouho nepřinášela. Dvoráci s pouhými čtyřmi opravdovými beky v sestavě hráli pozorně a ve 35. minutě dokonce zvedali ruce nad hlavu potřetí. Arbitři ale puk za brankovou čarou neviděli a hrálo se dál.

Rozhodnutí měla přinést závěrečná perioda. Do ní už nenastoupil zraněný Honza Ježek a ve čtrnácti lidech Dvoráci dohrávali duel, který očividně chtěli vyhrát. Ve 46. minutě jsme díky Jardovi Brázdilovi přežili nájezd Kořenka, dvě minuty na to už se prosadil nejlepší hráč Nového Jičína z úvodního duelu Franek – 1:2.

Místo tlaku domácích následovalo první vyloučení Ďáblů v utkání a jedinou přesilovku v zápase dokázal Rodos využít. Ve chvíli, kdy Foltýn už už skákal zpátky na led, dostal se k odraženému puku Vojta Havlas a neomylně poslal kotouč za záda Galušky potřetí.

A to nebylo všechno. Na začátku 54. minuty ujel soupeři po chybě v domácí rozehrávce Tomáš Bláha a bekhendem suverénně zvýšil už na 1:4.

DĚNÍ VE DRUHÉ HOKEJOVÉ LIZE PO CELOU SEZONU MAPUJE SERVER LIVESPORT.CZ

V té chvíli vybouchl nadšením nejen kotel Rodosáků na stadionu, ale také dvorské podniky, které ve středu držely palce bojovníkům v barvách HC Rodos! Bylo vymalováno...

A teď už střádejme plány na pátek. Od 18 hodin totiž bude dvorský zimní stadion svědkem zápasu, jaký tu dosud nikdy nebyl. Dvorští hokejisté na něm budou proti Táboru hájit první místo v kvalifikační skupině o účast v baráži o Chance ligu. Páni hokejisté, pane trenére, pane Teodoridis děkujeme, vážíme si vaší práce!

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA PÁTEČNÍ HISTORICKÝ DUEL STARTUJE NA RECEPCI FIRMY V&J RODOS VE ČTVRTEK V 7.00 A STEJNĚ JAKO V PÁTEK BUDE PROBÍHAT DO 15 HODIN.

Fakta – branky a nahrávky: 48. Franek (Maliník) – 10. Valášek (Kučera, 23. Procházka (Půhoný), 52. Havlas (Valášek, Luštinec), 54. Bláha. Rozhodčí: Škach, Grygera – Mikšík, Peluha. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 1150. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:2.

HK Nový Jičín: Galuška (Šimonů) – Foltýn, Váňa, Hruška, Tomeček, Petr Kuboš st., Kleiner, Petr Kuboš ml., Andrýsek – Hilšer, Maliník, Konečný – Káňa, Květoň, Zdeněk – Lehečka, Gebauer, Sluštík – Franek, Štefka, Kořenek. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Voňka, Matějíček, Petira, Luštinec, Muška, Valášek – M. Procházka, J. Ježek, Havlas – Půhoný, Jan Dvořák, Dušek – Jaroslav Dvořák, Bláha, Kučera.

Ohlasy trenérů

Kamil Gebauer (trenér HK Nový Jičín): „Dneska to bylo bušení do zavřených vrat. Velký respekt soupeři. Dnes to bylo opět strašně těžké utkání. Kluci dřeli, po zápase jsem jim poděkoval, protože šla opravdu vidět snaha. Musím ale říct, že dneska to opravdu nešlo. Utkání se zlomilo po třetím gólu, kdy jsme inkasovali po vyloučení, které nechci hodnotit. Šli jsme blbě do oslabení za stavu 1:2. Kdybychom se dostali na kontakt, mohlo to být všechno jinak. Danek Šimonů nám přišel unavený, tak jsme týmu chtěli dát impuls a do brány nastoupil Galuška. Není to tak, že by chytal špatně. Věřili jsme, že dneska uspějeme a do Tábora si to pojedeme rozdat o vítězství. Tak uvidíme. Určitě tam nepojedeme na výlet, budeme chtít vyhrát. Ještě jednou musím zopakovat jednu věc: opravdu klobouk dolů před soupeřem. Vyjedeme brzy, ať jsme tam dříve a aby se kluci stihli dobře rozcvičit.“

Jiří Zörkler, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Pro nás další parádní utkání. Dnes podle mě vyhrálo semknutější mužstvo, které víc chtělo a mě těší, že jsme to byli my. Naše vítězství je naprosto zasloužené. Dohrávali jsme bohužel bez zraněného Honzy Ježka, ukázalo se ale, že čím méně nás je, tím více tým bojuje. Celý tým si plnil do puntíku své povinnosti a já před všemi hráči smekám. Soupeři nenechali ani centimetr ledu zadarmo. Všechno teď máme ve svých rukách, ale mě těší, jakým způsobem jsme pobláznili město. Máme zprávy, jak se dnes ve Dvoře Králové nad Labem fandilo a sami jsme viděli, co naši příznivci předvedli přímo v hale. Byli fantastičtí a za jejich podporu jim celý tým děkuje. Už teď se těšíme na pátek!“