Dvoubrankový náskok nestačil. V souboji s posledním nás porazil jediný hráč - Smola

V sedmnáctém kole se naši hokejisté představili na vlastním ledě a v roli lídra tabulky měli za soupeře poslední Děčín. Ač postavení obou soupeřů velelo domácím jednoznačně vyhrát, zrodil se výsledek, který nejednoho fanouška překvapil. Severočeši na břehu Labe zvítězili 4:3, když otočili nepříznivý stav a v závěru se ubránili i tlaku Rodosu. O výsledku rozhodl čtyřmi trefami útočník prvoligových Litoměřic Jan Smola.

Dvůr Králové nad Labem – HC Děčín 3:4

Dvoráci šli do zápasu tři dny po debaklu na ledě Hronova a leckterý příznivec Rodosu si musel klást otázku, jak se svěřenci trenéra Zörklera se situací poperou. První třetina podala pozitivní odpověď. Rodos do zápasu s papírovým outsiderem nastoupil s chutí a po celou úvodní periodu hrál výborně.

Hned na začátku pálil ostře Martin Franc, po něm musel hostující gólman Lavinger zasahovat proti ráně Jardy Moučky. V čase 5:01 už byla ale i opora Medvědů na kombinaci soupeře krátká. Moučka přihrával parádně do předbrankového prostoru a Jirka Půhoný uklízel do poloodkryté branky – 1:0.

Dvě minuty na to se poprvé předvedl David Marek v brance Dvora, když skvěle kryl úvodní šanci hostů. Následně ale při signalizovaném icingu dojel puk Kuba Luštinec a aktivní hrou si vynutil faul na obránci Stuchlém. Dvoráci přesilovku odehráli dobře a přesně po minutě hry objel branku Jirka Půhoný a puk uklidil za záda překvapeného Lavingera – 2:0.

Severočechy měla vrátit do hry přesilovka, v oslabení ale rozehrávku Medvědů napadali Kuba Luštinec s Milanem Valáškem a proti zakončení druhého jmenovaného musel fantastickým zákrokem zasahovat strážce děčínské branky.

Škoda veliká. Zvlášť když se v závěru přesilovky dostal puk šťastně ke Smolovi a útočník zapůjčený z prvoligových Litoměřic snížil na pro hosty hodně lichotivých 2:1.

Dvoráci odehráli úvodní periodu výborně, za nasazení ale nebyli dostatečně odměněni – 2:1 bylo málo. Do prostřední části spolehlivého Marka mezi tyčemi ze zdravotních důvodů vystřídal Jarda Brázdil a ve 27. minutě měl velké štěstí, že rozhodčí hru přerušil dříve, než soupeř potrestal chybu naši obvyklé jedničky při rozehrávce.

Chvíli na to ale mohl Rodos zápas rozhodnout. Ve slibné příležitosti vychytal Lavinger Honzu Ježka, záhy Kuba Luštinec mířil v přečíslení mimo tyče a na 3:1 nezvýšil ani v další šanci Jarda Moučka. Trestat mohl z protiútoku Arnold, na místě byl však připravený Brázdil.

Když své příležitosti neproměnili Dvoráci, přihlásil se soupeř. Ve 31. minutě využil díry v obraně soupeře Smola a samostatný únik na Brázdila proměnil ve vyrovnávací branku – 2:2. Po chvíli strážce dvorské branky zachránil tým od pohromy při teči Gottfrieda, ve 40. minutě rozčilil publikum hlavní rozhodčí, když netrestal vysokou hůl na Bláhu, zato vylučoval na druhé straně při zákroku Tondra.

Závěrečná perioda nabídla nervóznější podívanou se šťastným koncem pro hosty. Těm v čase 57:04 zajistil obrat dokonáním hattricku šikovný Smola a stejný hráč čtvrtým gólem v zápase přidal pojistku při brzké power-play Rodosu. Domácí ve hře v šesti pokračovali a naději na vyrovnání vykřesal oblouček Milana Valáška.

Vyrovnat se ale už Dvorákům při závěrečném náporu nepodařilo a po velké bitvě museli odevzdat všechny body soupeři. Na debakl z Hronova tak Rodos výhrou neodpověděl, za výkon se ale rozhodně stydět nemusel. Sobotní hokej se musel líbit, výsledek už neúnavně povzbuzujícím dvorským fanouškm méně. Nezbývá než soupeři pogratulovat a věřit, že naši borci zaberou ve středi na ledě slušně rozjetého Jablonce, který v tomto kole dokázal vyhrát 8:7 na ledě Mosteckých Lvů.

Fakta – branky a asistence: 6. Půhoný (Moučka, Dvořák), 12. Půhoný (Dvořák, Voňka), 60. Valášek (Matějíček) – 18. Smola (Volráb, Horák), 31. Smola (Fojt), 58. Smola (Tůma, Lavinger), 58. Smola (Fojt, Louokota). Rozhodčí: Mejzlík – J. Všetečka, Hofman. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 470. Třetiny: 2:1, 0:1, 1:2.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Marek (21. Brázdil) – Muška, M. Tondr, Matějíček, Franc, Petira, Voňka, Vácha – M. Procházka, Bláha, Dušek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Jan Dvořák – J. Ježek.

Další výsledky 17. kola: Nová Paka – Letňany 1:2, Bílina – Hronov 4:13, Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou 7:8. Již tuto neděli se dohrává duel 13. kola Jablonec nad Nisou – Hronov.

Program 18. kola – středa 18.00: Jablonec nad Nisou – Dvůr Králové nad Labem, Hronov – Nová Paka, Letňany – Děčín, Bílina – Mostečtí Lvi.