Emotivní derby pro Bruslaře. Rodos propadl v prostřední části hry, v níž pětkrát inkasoval

Vysokou porážkou vstoupili naši hokejisté do nového kalendářního roku, když na domácím ledě podlehli rivalovi z Nové Paky 2:6. O výsledku emotivního utkání hosté rozhodli v závěru prostřední části hry, kdy třemi góly potrestali pětiminutové vyloučení Tomáše Bláhy, jenž neudržel nervy na uzdě, oplácel za nepotrestaný zákrok „miláčka publika“ Parshakova, načež obdržel trest na pět minut plus do konce utkání.

STRUČNĚ KOMENTOVANÝ PŘENOS TRADIČNĚ NABÍDL PORTÁL ONLAJNY.CZ

Hosté ve druhé třetině nastříleli rozladěným hráčům Rodosu pět branek a rozhodli tak o svém vítězství. V závěrečné periodě si sice domácí vytvořili řadu gólových příležitostí, na jakýkoliv zvrat ale nenašli síly.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – BK Nová Paka 2:6

Derby pod Hankův dům po delší době přilákalo více než čtyři stovky diváků, o což se (konečně) přičinili i vítaní hosté z Nové Paky, které nejspíš k výjezdu sezony naladily tři výhry jejich týmu v řadě. Oba soupeři do utkání nastoupili bez řady opor. Domácím chyběli hned čtyři beci (Vašíček, Tondr, Voňka, Karlík), zároveň i Jarda Moučka, jenž vyslyšel nabídky z Itálie a den před utkáním se přestěhoval na adresu týmu z Val di Fiemme. Hostům zase scházela nejvíc brankářská jednička Vacek a nejproduktivnější hráč mužstva Nezbeda.

ČLÁNEK O ODCHODU JAROSLAVA MOUČKY DO ITÁLIE SI PŘEČTETE NA NAŠEM WEBU

Pro Rodos duel nemohl začít lépe. Už po necelých dvou minutách se na trestnou lavici poroučel hostující Najman a přesilovou hru ranou od modré využil Michal Petira – 1:0. Škoda, že nám vedení dlouho nevydrželo. Po slibné šanci Tomáše Bláhy, jenž se při zakončení ocitl až příliš blízko brankáři, totiž podnikli hosté brejkovou akci a na jejím konci bylo přesné zakončení šikovného střelce Jaroslava Dvořáka – 1:1.

Záhy nám hosté nabídli další přesilovku a při ní se Dvoráci dočkali i druhé vstřelené branky. Ta stála za to, krátce před ní si však sudí všiml hry vysokou holí v podání Bláhy, gól neuznal a navrch domácího útočníka poslal za katr.

Závěr úvodní třetiny se nesl za pískotu domácích fanoušků, kteří nejprve těžko nesli vyloučení Dominika Duška po nepochopitelně neodpískaném zakázaném uvolnění soupeře a poté i trest pro gólmana Brázdila, na němž si hostující útočník nejprve vylámal zuby, aby se následně poroučel k zemi a vynutil si faul.

V prostřední části se do statistik jako první zapsal Kuba Luštinec, jenž na trestnou lavici zamířil po kontaktu u mantinelu. Hosté přesilovku nevyužili, přesto šli ve 25. minutě do vedení. Znovu jim vyšel rychlý přechod do útoku a podruhé se gólově prosadil Dvořák – 1:2.

ZA ZÁPASY STŘEDEČNÍHO SEDMADVACÁTÉHO KOLA SE OHLÉDL KRKONOŠSKÝ DENÍK

Ani tentokrát jeden ze soupeřů nevedl dlouho. V čase 26:24 ujel po levé straně Jirka Půhoný a jeho střelu za záda Krinwalda dorazil k radosti zaplněné arény Tomáš Bláha - 2:2.

Pak už přišly rozhodující momenty celého zápasu. V jeho polovině nejprve Rodos nevyužil přesilovou hru, krátce po návratu na led aktivní Hnik bez povšimnutí domácích dojel vyhozený puk a zatímco čtyři hráči Rodosu střídali, našel novopacký šikula před brankou zcela osamoceného Iakhanova, jenž s přehledem zakončil – 2:3.

Tohle se borcům Rodosu vážně nepovedlo, ale mnohem horší momenty na tým teprve čekaly. Na začátku 34. minuty byl za brankou zlým mužem novopacké sestavy Parshakovem atakován Tomáš Bláha. Faul se kupodivu nepískal, po pádu obou hráčů na led však domácí borec neudržel nervy na uzdě a několika údery soupeři zákrok oplatil. Verdikt hlavního rozhodčího zněl jasně – Parshakov 2 minuty za hrubost (proč, když původně nevylučoval?), Bláha 5 minut a do konce utkání.

Hosté nabídnutou přesilovku využili třetím gólem Jardy Dvořáka, při němž si čtvrtou asistenci připsal Hnik. Uběhlo jen pár sekund a za nesportovní chování poslal sudí Bernat na trestnou i Půhoného. Další přesilovku pět na tři už Bruslaři využili a zkoprnělý tým Rodosu po trefě Komarova dorazil ještě v pokračující početní výhodě Iakhanov – 2:6.

Ani závěrečná perioda bohužel nevybočila z dosavadního průběhu utkání. Opět se nehrálo ve standardním počtu hráčů na ledě. Dvoráci se snažili, vytvořili si hromadu šancí, dostat ale puk za záda gólmana Krinwalda nedokázali. Nejblíž byl Martin Franc, jehož rána ve 42. minutě skončila na horní tyči. Potěšil tak alespoň čistý štít Davida Marka, jenž po šesté brance vystřídal jedničku Jardu Brázdila a ve zbytku utkání už neinkasoval, ačkoliv také předvedl několik výborných zákroků.

POHLED NA TABULKU SKUPINY SEVER NABÍZÍ PORTÁL LIVESPORT.CZ

V závěrečných minutách se i přes nepříznivý stav za svůj tým postavili domácí fanoušci. Nejprve spustili hromové ČEŠI DOTOHO, poté dalším skandováním dali najevo, že umí fandit, i když se týmu nedaří. Vždyť i přes sedmou porážku v sezoně Rodos dál vede druholigovou tabulku a k dalšímu utkání vyrazí už tuto sobotu na led Mosteckých Lvů. Kdo nejedete s námi, DRŽTE PALCE na dálku!

Fakta – branky a asistence: 3. Petira (Půhoný, Bláha), 27. Bláha (Půhoný) – 6. Dvořák (Hnik), 25. Dvořák (Hnik), 31. Iakhanov (Hnik), 36. Dvořák (Hnik, Rozanov), 38. Komarov (Dvořák), 38. Iakhanov (Parshakov). Rozhodčí: BERNAT – Nechvátal, Jiruška. Vyloučení: 8:8, navíc Bláha 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 416. Třetiny: 1:1, 1:5, 0:0.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (38. Marek) – Valášek, Muška, Franc, Matějíček, Petira, Vácha – M. Procházka, Jan Dvořák, L. Kučera – J. Ježek, Havlas, Luštinec – Půhoný, T. Bláha, Dušek.

BK Nová Paka: Krinwald (Kundrík) – Suvorov, Komarov, Iakhanov, Leder, Filip, Najman – Poppel, Hnik, Jaroslav Dvořák – Krsek, Foerster, Parshakov – Dlask, Kerekanič, Rozanov – Janda.

Další výsledky 27. kola: Bílina – Letňany 2:5, Děčín – Mostečtí Lvi 3:7, Jablonec nad Nisou – Hronov 6:2.

Program 28. kola – sobota 17.00: Letňany – Jablonec nad Nisou, Hronov – Děčín, Nová Paka – Bílina. 17.30: Mostečtí Lvi – Dvůr Králové nad Labem.