Euforie! Rodos v kvalifikaci navázal na play off. Ďáblům nasázel šest branek

Svátek hokeje I. Jak jinak nazvat zápas, který dostalo dvorské publikum za odměnu, a který hokejisté HC Rodos proti vítězi druholigového play off skupiny Východ odehráli doslova parádně. Duel plný krásných akcí, gólových šancí, nastřelených tyčí a nakonec i branek, vyhráli svěřenci trenéra Jiřího Zörklera 6:3!

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – HK Nový Jičín 6:3

Ještě než padlo úvodní buly očekávaného utkání, převzali naši borci pohár pro vítěze finále play off, Jirka Půhoný trofej pro nejproduktivnějšího hráče celé druhé ligy a všichni hráči Rodosu malý pohárek za své vítězství ve skupině Sever. Slavnostní náladu poté doprovodila státní hymna a to vše před zraky starosty města Jana Jarolíma, klubového šéfa Vasila Teodoridise, předsedy výkonného výboru krajského hokejového svazu Ondřeje Votroubka, ale třeba i bývalého skvělého hokejisty Milana Antoše, dnes experta České televize. Zatímco náš čtvrteční soupeř odehrál poslední finále svého play off v úterý 22. března, Dvoráci si titul přivezli z letňanského ledu toto pondělí. Únava? To slovo před hráči Rodosu nevyslovujte – jede se dál na 100%!

Chcete důkaz? Přinesly ho úvodní minuty prvního zápasu kvalifikační skupiny o účast v prvoligové baráži. Běží první minuta a Dominik Dušek už má první tutovku. Neproměňuje, akce ale pokračuje a v čase 1:18 otevírá střelecký účet Jarda Dvořák po parádní přihrávce Tomáše Bláhy – 1:0.

Dvoráci nemají dost. Ve druhé minutě chybí štěstí Vojtovi Havlasovi, ve čtvrté zakončuje přečíslení dvou na jednoho Michal Procházka a další šance přibývají. Jenže stará bolest mužstva, o které už ve finále mluvil kouč, se projevuje. Odskočit soupeři na rozdíl více branek se nedaří.

Trest přichází na konci 10. minuty. Od modré čáry vysílá dělovku Foltýn, před Brázdilem tečuje Štefka – 1:1. Vstřelená branka hosty viditelně povzbudila a z nastalé převahy si Ďáblové vynutili dvě přesilové hry. Ty další gól nepřinesly, při hře pěti proti pěti ale předvedl luxusní průnik největší borec v dresu Nového Jičína Franek, proti další změně stavu byl však skvělý Jarda Brázdil.

KOMENTOVANÝ PŘENOS Z UTKÁNÍ NABÍDL PORTÁL ONLAJNY.CZ

Nedáš dostaneš. Na druhé straně odvádí obrovské penzum práce Honza Ježek a po jeho přihrávce 79 vteřin před koncem úvodní periody pálí od modré Jirka Matějíček. Lépe to trefit nešlo, horní růžek branky a Rodos podruhé v utkání vede (2:1).

Také prostřední část začali Dvoráci náporem a odměnou jim byla šťastná situace z 23. minuty. V útočné třetině formace Jarda Dvořák – Tomáš Bláha – Lukáš Kučera tak dlouho otravovala rozehrávku soupeře, až se k zakončení dostal posledně jmenovaný a s přispěním obránce protlačil puk za záda gólmana Šimonů potřetí.

Velká škoda dalších příležitostí. Vojta Havlas mířil do tyče, ve 27. minutě roztočila kolotoč první lajna Dvora, Kuba Luštinec i hodně aktivní Honza Ježek ale mířili těsně mimo zařízení. Dvoráci měli v těchto chvílích obrovskou převahu, na druhé straně však přišla hrubka v rozehrávce a tu trestal pohotový Franek – 3:2.

Odpovědět mohl Rodos při ponechané výhodě po faulu Konečného, puk ale hosté odvraceli z brankové čáry. V dalších šancích neuspěli postupně Michal Petira, Jirka Matějíček ani Dominik Dušek a podruhé do šaten se tak šlo za stavu 3:2.

Zatímco vstupy do úvodních dvou třetin měli lepší Dvoráci, začátek závěrečné periody patřil jednoznačně soupeři. Už ve 44. minutě řešil Jarda Brázdil dvě ošemetné situace, o dvě minuty později jej při ráně Šlustíka zachránila tyč. V 50. minutě se mezi kruhy objevil zcela volný Flok, branku naší celosezonní opory ale minul.

Na druhé straně v brejku napřáhl Dominik Dušek a zvonění tyče muselo být slyšet daleko za branami zimního stadionu. Lepší byl ale v těchto momentech hostující celek a odměny se dočkal v 53. minutě, kdy domácí podcenili situaci před brankovištěm a u puku byl nejrychleji zakončující Sluštík – 3:3.

DĚNÍ VE DRUHÉ LIZE BEDLIVĚ SLEDUJE SERVER LIVESPORT.CZ

Vyrovnaný stav však na světelné tabuli dlouho nevydržel. Přesně za 36 sekund po vyhraném buly Jardou Dvořákem vyslal puk na hostující branku Tomáš Bláha a gólman Ďáblů jej zaznamenal až když se třepetal v síti – 4:3.

Na krasně zaplněném zimáku rázem propukla euforie a tu zdvojnásobil na startu 58. minuty Jakub Luštinec, jenž u mantinelu ukradl puk soupeři a poté sám před gólmanem dokonale vymetl růžek novojičínské svatyně.

Hosté to po chvilce zkusili v šesti, odkrytou branku ale přes celé kluziště trefil Jirka Matějíček a spolu s ním mohli dvorští fanoušci oslavovat i Jardu Brázdila, jenž si při šestém gólu Rodosu připsal asistenci.

Zbytek zápasu se již ve fantastické kulise jen dohrával, daleko nebylo od mexické vlny, jejíž náznaky proběhly. V každém případě se euforie z finále play off přesunula i do kvalifikačních bojů a dvorský divák si ve čtvrtek večer přišel na své.

REFERÁT ZE ZÁPASU NABÍDLY TAKÉ STRÁNKY NAŠEHO SOUPEŘE

Fakta – branky a nahrávky: 2. Jaroslav Dvořák (Bláha, Kučera), 19. Matějíček (Ježek), 23. Kučera (Havlas, Bláha), 54. Bláha (Jaroslav Dvořák), 58. Luštinec, 58. Matějíček (Brázdil) – 10. Štefka (Foltýn, Konečný), 29. Franek (Lehečka, Kafka), 53. Sluštík (Tomeček). Rozhodčí: Wagner, Jaroš – Horažďovský, Dědek. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 913. Třetiny: 2:1, 1:1, 3:1.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Voňka, Matějíček, Petira, Muška, M. Tondr, Valášek – M. Procházka, J. Ježek, Luštinec – Půhoný, Jan Dvořák, Dušek – Jaroslav Dvořák, Bláha, Kučera – Havlas.

HK Nový Jičín: Šimonů (Galuška) – Kleiner, Tomeček, Foltýn, Kuboš, Váňa, Kožený, Holaň – Káňa, Maliník, Konečný – Gebauer, Kafka, Lehečka – Zdeněk, Sluštík, Flok – Štefka, Franek, Květoň – Kořenek.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Měli jsme výborný vstup do zápasu, soupeře jsme jasně přehrávali a byla velká škoda, že se nám po úvodní trefě Jardy Dvořáka nepodařilo přidat další góly. Řekl bych, že při tom vývoji hry přišla najednou z naší strany lehkovážnost, za kterou nás soupeř potrestal vyrovnáním. Potvrdilo se, že naše play off bylo kvalitnější, hrálo se na krev, žádná naše série nekončila 4:0 nebo 4:1, jako u soupeře. Ten byl v každém případě kvalitní, hlavně ve hře dopředu. Kdybychom však hráli podobně, jako například proti Mostu, mohlo být rozhodnuto dříve. Šancí jsme měli spoustu, byly tam i nastřelené tyče. Naštěstí jsme skórovali vždycky, když bylo potřeba, a nakonec pro nás utkání skončilo ziskem zasloužených tří bodů. Díky patří divákům, kteří zápasu vytvořili opět fantastickou atmosféru. Teď už se těšíme do Tábora.“

Kamil Gebauer, HK Nový Jičín: „V první třetině bylo vidět, že týmy jsou od sebe velmi vzdálené. V autobuse jsme strávili čtyři a půl hodiny, což je strašně moc. Na to se ale nesmíme vymlouvat. Musíme být nachystaní od první minuty a to jsme v tomto utkání nebyli. Vstup do zápasu se nám tedy nepovedl. První třetina byla z naší strany taková vlažná a soupeř se dostal do vedení. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, byli jsme více na kotouči a vytvořili si nějaké šance. Ve třetí části jsme dokázali srovnat, ale bohužel jsme chvíli na to dostali čtvrtou branku a tam se utkání zlomilo. Následně jsme otevřeli obranu, čehož soupeř využil a dokázal se opět prosadit. Musím smeknout před soupeřem. I když hrají s patnácti hráči, mají opravdu silný tým a dobré hokejisty. Nedali nám zadarmo ani centimetr ledu a zasloužili si vyhrát. Musím pochválit také naše kluky. Od druhé třetiny jsme již opravdu hráli náš hokej, snažili jsme se být aktivní. Dvůr je kvalitní soupeř a už si to nenachal utéct. Kluci opravdu makali a dali do toho všechno, bohužel to tentokrát nevyšlo, to je hokej. Vzhledem ke vzdálenosti mezi týmy budou pro nás o to důležitější domácí zápasy. Cesty autobusem jsou strašně náročné a je těžké se na to takhle nachystat. Tohle ale není žádná výmluva. I když jedeme takovou štreku, musíme být nachystaní. Dostali jsme se do tempa až do druhé třetiny, což už bylo pozdě.“

Aktuální tabulka
1. Dvůr Králové n. L. 1 1 0 0 0 6:3 3

2. Tábor 0 0 0 0 0:0 0
3. Nový Jičín 1 0 0 0 1 3:6 0

DVORÁCI ZÁPASEM S NOVÝM JIČÍNEM SLAVILI TITUL VE SKUPINĚ SEVER A OSLAVY STÁLY ZA TO. PŘED ZAPLNĚNÝM ZIMÁKEM PROBĚHLO NA ZAČÁTKU ZÁPASU PŘEDÁNÍ POHÁRU TÝMU, MALÝCH POHÁRKŮ JEDNOTLIVÝM HRÁČŮM A ZVLÁŠTNÍHO OCENĚNÍ PRO NEJPRODUKTIVNĚJŠÍHO HRÁČE CELÉ SEZONY JIRKOVI PŮHONÉMU. NA KONCI VÍTĚZNÉHO DUELU NEMOHLA CHYBĚT EMOTIVNÍ FOTKA ÚSPĚŠNÉHO MUŽSTVA S FANTASTICKÝMI FANOUŠKY V KOTLI.