Hledá se nový šéf. Vasil Teodoridis ve své roli končí. Bude hokej ve městě pokračovat?

Obrázek uživatele HC Rodos

O čem se týdny spekulovalo, je pravda. Královédvorský hokej hledá nového šéfa. Dosavadní prezident klubu Vasil Teodoridis ve funkci končí, jelikož mu pokračování znemožňuje zdravotní stav.

Zdroj: Krkonošský deník, pondělí 9. května 2021

„Je mi to moc líto, ale poté, co jsem absolvoval speciální vyšetření v Praze, musím oznámit, že již dál nebudu moci vést hokejový klub tak, jak jsem jej dosud vedl. Rád bych místní hokej nadále jakkoliv podporoval, k tomu, aby však zůstal stabilní, musel by se ho ujmout někdo jiný,“ řekl Vasil Teodoridis Krkonošskému deníku na pondělní schůzce, při níž nechyběli starosta města Dvůr Králové nad Labem Jan Jarolím, zástupci mládeže Tomáš Pištora s Ondřejem Hamerským a předseda Fanclubu Miroslav Kříž.

Dvorský hokej tak nyní stojí na rozcestí. Bude ve městě pod novým vedením pokračovat druhá liga? Přihlásí klub po letech „jen“ krajskou soutěž? A nebo dospělý hokej ze stadionu pod Hankovým domem na čas vymizí úplně? Právě o tom výše jmenovaní diskutovali a snažili se najít odpověď.

„Mohu všechny ujistit, že tým máme připravený na další působení ve druhé lize. S většinou hráčů jsem domluvený na pokračování jejich smluv, máme i vytipované posily, dohodnutý jsem i s úspěšným trenérem Zörklerem. Aby však mužstvo mohlo druhou ligu hrát, musel by se najít nový majitel, který k tomu zajistí potřebné finanční prostředky,“ sdělil Teodoridis.

Mimochodem rozpočet uplynulé sezony, ve které HC Rodos vyhrál play off druhé ligy a zúčastnil se i kvalifikace o prvoligovou baráž, se pohyboval okolo pěti milionů korun. Z velké části jej pokryl Vasil Teodoridis, naprosto nezbytnou byla dotace od města, dalšími prostředky pomáhali partneři klubu.

„Všech sponzorů, kteří v posledních letech dvorskému hokeji přispívali, si nesmírně vážím. Každý však zná momentální situaci v České republice a hlavně díky ní nám počet podporovatelů výrazně klesl,“ poznamenal Teodoridis.

Ten nyní bude čekat, zda se najde někdo, kdo dvorský hokejový klub zachrání. Tak jako jej zachránil on sám, když do něho před sedmi lety vstoupil. Nejprve se mu jej skomírající podařilo udržet na hokejové mapě, poté ho dovedl do druhé ligy a v sezoně, kdy si oddíl připomínal výročí 100 let hokeje ve městě, dokonce druhou ligu i vyhrál.

SEZONU 2021/2022 DOPODROBNA MAPOVAL SERVER LIVESPORT.CZ

 

Tags: