Jsme ve finále! Ve fantastické kulise rozhodly nájezdy. Postup trefil Tomáš Bláha

Přátelé, fanoušci, Rodosáci. Co dodat? JSME VE FINÁLE! Rozhodující sedmý zápas semifinále play off druholigové skupiny Sever na náš zimní stadion přilákal návštěvu sezony – 767 diváků. Podpořit Rodos přijeli hokejoví nadšenci z Vrchlabí, Trutnova, Úpice, Jaroměře a dalších měst i menších obcí podkrkonošského regionu. A ono to dopadlo. Tým kouče Jiřího Zörklera výborného soupeře z Mostu udolal 3:2 po samostatných nájezdech, rozhodující branku vstřelil dříč Tomáš Bláha.

Vůbec největší podíl na postupu však měl gólman Jarda Brázdil, jenž tým při infarktových momentech v závěru základní hrací doby, prodloužení i v „dovednostní soutěži“ podržel vynikajícími zákroky.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – Mostečtí Lvi 3:2sn

První třetina: Jen co padlo úvodní buly, bylo znát, že oba celky nechají na ledě všechno. Už nebylo kam couvnout, vítěz jde do finále, pro poraženého sezona končí. Z utkání uběhlo 70 vteřin a Rodos už měl na kontě první šanci. Dominik Dušek mířil přesně, leč jeho ránu hosté stečovali mimo tyče. Na druhé straně se ve velmi dobré příležitosti objevil Nedrda, puk mu ale přeskočil hůl.

Střelecký účet utkání otevřeli Lvi. V polovině 5. minuty v tísni chyboval Kuba Muška a kanonýr Písařík nabídnutou možností nepohrdl – 0:1. Inkasovaný gól Dvoráky otřásl, dlouho se nemohli dostat k vlastní hře, jen v osmé minutě uzamkla soupeře v obranném pásmu lajna Tomáše Bláhy, v největší šanci ale mířil Lukáš Kučera vedle.

KOMENTOVANÝ PŘENOS Z UTKÁNÍ NABÍDL PORTÁL ONLAJNY.CZ

Druhá třetina: Do prostřední části vlétli Rodosáci jako vyměnění. Uběhlo jen pár vteřin a po akci Jirky Půhoného zakončoval Milan Valášek. Akce našeho třetího útoku pokračovala a Dominik Dušek už byl k radosti parádně zaplněné arény úspěšný – 1:1. 767 diváků si našlo cestu na sedmý duel a atmosféra na zimáku připomínala ty nejlepší derby zápasy s Vrchlabím či finálovou sérii play off krajské ligy proti Náchodu. V tak skvělé kulise se hrálo!

Ve 45. minutě odjížděl na střídačku s krvavým zraněním Martin Franc, naštěstí se brzy vrátil na led, tentokrát jen v dresu zraněného Lukáše Váchy. Hosté pod tlakem faulovali, přesilovky nám ale tradičně nešly a tak přicházely šance ve hře pěti proti pěti. Michal Petira však záhadně neproměnil, na druhé straně těsně minul branku Brázdila výborný Písařík. Famózní uvolnění předvedl Jarda Dvořák, stejně jako Kuba Muška ale v zakončení neměl štěstí. Ve 35. minutě v tutovce přestřelil střelec naší úvodní branky.

Co nikdo nečekal, stalo se. Ač Rodos na ledě dominoval, přišla chyba v rozehrávce a hostující Kýhos poslal podruhé do vedení Severočechy – 1:2. Pro domácí šok, který mohl zdvojnásobit Smolka, nařízené trestné střílení 13 vteřin po gólu ale neproměnil a neujala se naštěstí ani třetí mostecká přesilovka v utkání, při které se paralizovaní Dvoráci dlouho bránili.

Třetí třetina: Do závěrečné dvacetiminutovky šli Rodosáci s nožem na krku. Věděli, že pokud neskórují, sezona končí. Tým kouče Zörklera ale nezklamal. S úžasnou podporou celého zimáku dřel do úmoru, až se trefil ve 49. minutě nositel montérek Tomáš Bláha, na něhož úplně zapomněla mostecká obrana a po přihrávce Lukáše Kučery bylo srovnáno.

To ale nebylo vše. V 51. minutě explodoval stadion znovu, jenže puk po zakončení neúnavného Jardy Dvořáka hosté vyškrábali snad z brankové čáry.

DĚNÍ V DRUHOLIGOVÉM PLAY OFF MAPUJE SERVER LIVESPORT.CZ

Hodně zle s námi mohlo být v 56. minutě. To si na brejkovou situaci počkal hostující Jakub Procházka, samostatný únik mu ale Jarda Brázdil chytil.

Prodloužení: Šlo se tak do deseti přidaných minut a také zde při hře čtyř proti čtyřem přicházely šance. V 66. minutě měli ty největší domácí Dominik Dušek a po něm Martin Tondr, na druhé straně Rodos přežil doslova klinickou smrt. To ujel do nájezdu opět Procházka, znovu byl však hrdinou okamžiku Jarda Brázdil.

Samostatné nájezdy: A tohle už znáte. Řehoř, Smolka, Písařík, Kýhos, ti všichni si vylámali zuby na dvorském Jardovi. Na druhé straně neuspěli Dušek, Půhoný ani Valášek. Ve třetí sérii to ale trefil Tomáš Bláha a my mohli slavit, jelikož jako poslední z Mosteckých neuspěl Procházka. Ve Dvoře Králové nad Labem se bude hrát finále druhé ligy!

FINÁLE ZHODNOTIL TAKÉ WEB NAŠEHO SYMPATICKÉHO SOUPEŘE

Finálová série startuje ve středu 16. března v letňanské ICE aréně, doma se Rodos představí poprvé v pátek 18. března od 18 hodin.

Fakta – branky a nahrávky: 22. Dušek (Valášek, Půhoný), 49. Bláha (Kučera), rozh. náj. Bláha – 5. Písařík, 38. Kýhos (Havlůj, Řehoř). Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Kettner, Juránek. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 767. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 – 0:0. Konečný stav série: 4:3.

VIDEO ZE SAMOSTATNÝCH NÁJEZDŮ A OSLAV POSTUPU NA KRALOVEDVORSKO.CZ

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Muška, Vašíček, Franc, Matějíček, M. Tondr, Petira, D. Voňka – Kučera, Bláha, Jaroslav Dvořák – M. Procházka, Jan Dvořák, Luštinec – Půhoný, Valášek, Dušek – Havlas, J. Ježek. Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kubík) – Urbánek, Havlůj, Steinocher, Fučík, Nedrda, Hoffmann – Kýhos, Písařík, J. Procházka – Kysela, Mical, Řehoř – Stříbrný, Dohnal, Smolka.

Druhé semifinálová série skončila již dříve: Letňany – Hronov, konečný stav: 4:0.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „V první třetině jako by nám důležitost sedmého zápasu svazovala ruce, kluci hráli v křeči. Od druhé části už jsme ale byli lepším týmem, jen škoda, že místo 3:1 byl stav před závěrečnou třetinou 1:2. Přesto jsem cítil, že si tým věří. Šli jsme si za vyrovnáním, dřeli a nakonec nás Jarda Brázdil svými zákroky dovedl do finále. Hrálo se ve fantastické kulise. Našim fanouškům bych chtěl poděkovat nejen za nedělní atmosféru, ale celkově za to, jak po celou sérii mužstvo podporovali. Ve všech duelech jsme měli domácí prostředí, sedmý zápas, to byla třešnička na dortu.“

SLÁVA VÍTĚZŮM, ČEST PORAŽENÝM. V SEDMI DUELECH JSME SLEDOVALI OBROVSKY VYROVNANOU, KVALITNÍ A ZCELA FÉROVOU SÉRII. VELKÝ DÍK A UZNÁNÍ PATŘÍ SOUPEŘI Z MOSTU. BUDEME SE TĚŠIT NA DALŠÍ VZÁJEMNÉ DUELY V PŘÍŠTÍ SEZONĚ.