Krutá porážka. Skvělá podpora fanoušků k bodům nevedla. Hronov rozhodl v čase 59:46

Naši hokejisté se v rámci jubilejního 30. dějství severní skupiny II. ligy představili v hale Hronova, kam je vyrazila podpořit i řada dvorských fanoušků. Cílem bylo zapomenout na dvě poslední porážky a znovu najet na vítěznou vlnu.

Po úvodní periodě svítil na ukazateli skóre bezbrankový stav, ve druhé části nám však domácí utekli do dvoubrankového náskoku. Krátce před sirénou snížil Bláha a v závěrečné třetině při velkém tlaku vyrovnal Půhoný. Rodos sice při vlastní přesilovce potřetí inkasoval, záhy ale opět vyrovnal Petira a vše nasvědčovalo minimálně bodovému zisku. V čase 59:46 ale šokoval hostující výpravu hronovský Nazarov a Dvoráci museli poprvé v sezoně vstřebat třetí porážku v řadě.

HC Wikov Hronov – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 4:3

Úvodní perioda na hronovském zimáku nabídla vyrovnaný hokej, během něhož byli herně aktivnější Dvoráci, nadějných příležitostí si ale vypracovaly oba týmy stejně. David Marek několikrát úspěšně zasahoval, puk za svá záda však nepropustil, stejně jako jeho protějšek. Největší šanci Rodosu si v 6. minutě vypracoval Martin Franc, tradičně výborného Nečase v brance Hronova nepřekonal.

Skóre zápasu se poprvé měnilo na začátku 26. minuty, kdy dostal až příliš volného prostoru domácí Lavrenov a jeho zakončení si našlo místo za zády Davida Marka – 1:0.

Dvoráky inkasovaný gól otřásl. Aby taky ne, vždyť prostřední periodu zahájili skvěle a přesto se stav měnil na straně druhé. Ve 30. minutě navíc hned dvakrát Michal Petira a Wikov dlouhou přesilovku využil k navýšení náskoku. Opět se prosadil Rus Lavrenov.

V této chvíli to s Dvoráky nevypadalo dobře, pouhých 23 vteřin před druhou sirénou ale ránu Jakuba Mušky tečoval Tomáš Bláha a hned se šlo Rodosu do kabin veseleji.

TABULKU A VÝSLEDKY SKUPINY SEVER NABÍZÍ PORTÁL LIVESPORT.CZ

Od úvodních okamžiků závěrečné dvacetiminutovky se hrál nejlepší hokej v utkání a mohli za to nejen dvorští hráči, ale také skvělí fanoušci. Ti svůj tým podporovali seč mohli a už po třech minutách se dočkali vyrovnání z hole Jirky Půhoného, jemuž asistoval Michal Petira.

Dvůr byl v laufu, pomoci mu záhy měla přesilová hra, při ní ale stejně jako v Mostu inkasoval, když naši obranu zcela zaskočil útočník Kozák – 3:2.

Uběhla minuta a půl, když si role vyměnili Půhoný s Petirou a tentokrát po přihrávce prvně jmenovaného vyrovnával dvorský bek.

Od té doby se hrálo nahoru dolů. Vyhrát chtěla obě mužstva, přesto duel směřoval k nejspíš zasloužené dělbě bodů. Jenže pouhých 14 (!) vteřin před koncem se do šance zničehonic dostal domácí Nazarov a přesně umístěnou ranou vystřelil Hronovu tři body.

Fakta – branky a nahrávky: 26. Lavrenov (Bucek), 32. Lavrenov (Kozák), 45. Kozák, 60. Nazarov (Duchan) – 40. Bláha (Muška), 43. Půhoný (Petira), 47. Petira (Půhoný, Tondr).

Rozhodčí: Battěk – Thuma, Maňák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 328. Třetiny: 0:0, 2:1, 2:2.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Marek (Brázdil) – Muška, Vašíček, Matějíček, Franc, Petira, Vácha, M. Tondr – J. Ježek, T. Bláha, Luštinec – M. Procházka, Havlas, Dušek – Půhoný, L. Kučera, Valášek – Jan Dvořák..

Další výsledky 30. kola: Letňany – Mostečtí Lvi 3:4 po prodloužení, Jablonec nad Nisou – Nová Paka, Děčín – Bílina.

Program 31. kola – sobota 15.00: Bílina – Hronov. 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Děčín, Nová Paka – Letňany. 17.30: Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou.