Nepříjemná ztráta pro Rodos. Jarda Moučka chytil zahraniční laso. Odchází do Itálie

Obrázek uživatele HC Rodos

Bez jedné z ofenzivních opor se budou muset ve zbytku základní části sezony obejít naši hokejisté. Ochutnat zahraniční chléb odchází třetí nejproduktivnější hráč týmu Jaroslav Moučka. Devětadvacetiletý útočník se stěhuje do Itálie, kde bude hrát za tamní prvoligový tým z horského Val di Fiemme.

„Už když k nám Jarda před více než rokem přišel, netajil se přáním zahrát si v zahraničí. Teď se mu naskytla příležitost a od nás měl slovo, že mu nebudeme bránit,“ řekl dnes k transakci majitel HC Rodos Dvůr Králové nad Labem Vasil Teodoridis.

KARIÉRU JAROSLAVA MOUČKY PODROBNĚ SLEDUJE SERVER ELITEPROSPECTS.COM

„Jarda v našem týmu patří ke starším hráčům, cizina byla vždycky jeho snem. Ve Dvoře Králové nad Labem se mu líbilo, dveře zpátky má otevřené,“ dodal Teodoridis.

Stávající sestava útočníků HC Rodos: Tomáš Bláha, Dominik Dušek, Jan Dvořák, Jan Hašlar, Vojtěch Havlas, Jan Ježek, Lukáš Kučera, Jakub Luštinec, Michal Procházka, Jiří Půhoný, Milan Valášek.

Podobná nabídka se už nemusela opakovat. Ve Dvoře jsem byl po všech stránkách spokojený

Jardo, kde se v téhle fázi sezony vzala nabídka k odchodu do zahraničí?

V Itálii hraje můj kamarád David Roupec, jehož znám už dlouho. Oslovil mě nedávno s tím, že se v jejich kádru uvolnilo místo pro jednoho z cizinců a zda bych neměl zájem si u nich zahrát. Vyměnili jsme si několik zpráv a já se následně rozhodl této příležitosti využít.

O jaký tým se jedná, jakou hraje soutěž a jaké jsou jeho ambice?

Jde o tým z Val di Fiemme. V Itálii hraje IHL (Italian Hockey League), což je v zemi nejvyšší soutěž, ale ti nejlepší působí v Alpské lize spolu s mužstvy z Rakouska či Slovinska. Mužstvo soutěž momentálně vede, vlastně je na tom podobně jako Rodos u nás ve druhé lize. Také mají menší náskok, ale soupeře v zádech. Co mám zprávy, tak ambice má tým ty nejvyšší.

DĚNÍ V ITALIAN HOCKEY LEAGUE MAPUJE SERVER LIVESPORT.CZ

Další Češi momentálně působící v IHL

  • Daniel Roupec (Val di Fiemme), nejlepší střelec mezi obránci soutěže!
  • Filip Kokoška (Unterland), vede kanadské bodování soutěže!
  • Daniel Arnošt (Eppan)
  • Kamil Vávra (Eppan)
  • Martin Mazanec (Kaltern)

Neodchází se nyní těžce, když se našemu týmu takhle daří?

Tak jasně, většinou se odchází těžce, když váš tým šlape. Nám se od začátku sezony daří, až na nějaká ta klopýtnutí vyhráváme, v tabulce jsme první. Ale pro mě přišla šance, jaká se už nemusí opakovat. V mém věku bych se už nějakých podobných nabídek nemusel dočkat.

Jsi rád, že ses s naším dresem rozloučil výhrou a hned třemi kanadskými body v Bílině (článek z utkání)?

To jsem nijak neřešil. Jak sám říkám, hráli jsme naposledy v Bílině a tam nám povinnost velela zvítězit. Proto jsem určitě rád, že jsem se mohl rozloučit výhrou a ne nějakou ostudou.

AKTUÁLNÍ PODOBU TABULKY DRUHÉ LIGY PŘINÁŠÍ WEB LIVESPORT.CZ

Myslíš, že to byl tvůj poslední zápas za Rodos nebo je tu šance a chuť, že by ses do našeho klubu někdy vrátil?

Šance na návrat bude doufám vždycky. Pokud bych se vracel do Česka, určitě bych upřednostňoval Dvůr Králové nad Labem. Po všech stránkách jsem tu byl spokojený. Teď už jsem ale v autě a mířím do Itálie. Každý ví, jak těžká je teď doba, nikdo neví co bude za týden. Uvidím, jak se mé působení za hranicemi bude vyvíjet.

Budeš počínání Rodosu dál sledovat? A v jaký výsledek ve zbytku sezony věříš?

Určitě výsledky našeho týmu sledovat budu, stejně tak budu v kontaktu s klukama. Věřím, že půjdou co nejdál. Cílem v základní části je první místo, v play off se pak uvidí, jaká bude forma všech mužstev. Myslím si ale, že baráž o Chance ligu by našemu týmu slušela, stejně tak fanouškům Rodosu, kteří jsou nejlepší v celé soutěži. Ve Dvoře se sešel kvalitní kádr a už dosavadní výsledky naznačují, že v silách mužstva tento úspěch určitě je.

Tags: