O zkrocení Mosteckých Lvů rozhodli Moučka s Půhoným. V bráně zářil Brázdil

Dvoráci, v sobotu jsme na našem zimním stadionu sledovali nefalšovaný vrchol úvodní zápasové série základní části. Pod Hankův dům dorazil lídr tabulky z Mostu a hokejisty Rodosu donutil vyždímat se k perfektnímu výkonu. Už v úvodní třetině domácí zasypali mosteckého gólmana Hosnedla sprškou střel a ujaly se dvě rány z hokejek Jardy Moučky a Jirky Půhoného. Ve zbylých periodách se o slovo přihlásili také Severočeši, snížit dokázali ve dvojnásobné početní výhodě Smolkou. Víc už jim ale nadšeně bojující Dvoráci nedovolili a s přispěním skvělého Jardy Brázdila v brance uhájili zasloužení vítězství 2:1. Přímý souboj o vedoucí příčku v tabulce se hrál v perfektní kulise, kterou vytvořila rekordní návštěva sezony čítající 515 diváků.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. - Mostečtí Lvi 2:1

V utkání se potkaly dva celky se shodným počtem bodů, bylo tak jasné, že na vítěze čeká odměna v podobě usazení se na vedoucí příčce tabulky. Nejlepší obrana v soutěži (jen osm inkasovaných gólů) vs. suverénně nejlepší útok (52 vstřelených branek)! Kam se zápas přehoupne, v gólovou přestřelku nebo opatrnější partii?

Úvodní třetina odpověď vlastně nepřinesla. Dvoráci totiž na soupeře vlétli a herní převahu dokázali přetavit ve dvě vstřelené branky. Na začátku šesté minuty se o slovo v útočné třetině přihlásil třetí dvorský útok a na konci pěkné akce byla gólová rána Jardy Moučky. Svěřenci trenéra Zörklera pak v polovině první periody přežili úvodní přesilovku soupeře a v čase 15:25 sami udeřili, když obléhání mostecké branky ukončil gólem na 2:0 Jirka Půhoný.

První dvacetiminutovka patřila jednoznačně Rodosu, ve druhé už ale hosté hru přece jen vyrovnali. Klíčovými momenty zde byly dvě dvojnásobné přesilovky na každé straně (obě 1:35). Rodos tu svou neproměnil, když nejblíže vstřelené brance byl Milan Valášek, jehož teč se pod horní tyčku nevešla. To hosté svoji výhodu sehráli lépe a ve 37. minutě se díky trefě Smolky dočkali snížení na 2:1. Chvíli před gólem nás přitom jednou zachránil fantastický zákrok Brázdila a následně i tyč.

Severočeši po vstřelené brance ožili, před Brázdilem v nadějné příležitosti promáchl Stříbrný, na druhé straně Jirka Půhoný v dobré pozici ještě hledal lépe postaveného spoluhráče.

Pořádné drama nabídlo dění v závěrečné periodě. Oba soupeři do ní dali maximum a skvělá návštěva sledovala hokej nahoru dolů. Kralovali oba gólmani. Jak Brázdil, tak Hosnedl byli vynikající! Na ledě se stále něco dělo a i proto čas ubíhal rychle. Jen dobře pro naše borce. V 59. minutě předvedl pohlednou mašlovašku bez střeleckého vyjádření Půhoný, pak to hosté zkusili v šesti, další změna stavu už ale nepřišla a Rodos uhájil těsné avšak zasloužené vítězství.

A ještě jedna perlička. Dvoráci porazili Mostecké Lvy před zraky nejvzdálenějšího fanouška Pekky Lahtinena, jenž na utkání dorazil z finské Jyväskyly.

Fakta – branky a asistence: 6. Moučka (Půhoný, Dušek), 16. Půhoný (Petira, Dušek) – 36. Smolka (Šimeček, Bakrlík). Rozhodčí: Šmika – Kettner, Brož. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 512. Třetiny: 2:0, 0:1, 0:0.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Muška, Franc, Karlík, Matějíček, Petira, M. Tondr, D. Voňka – M. Procházka, J. Ježek, T. Bláha – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek – Vácha.

Další výsledky 7. kola: Jablonec nad Nisou – Letňany 3:5, Děčín – Hronov 5:3, Bílina – Nová Paka 2:6.

Program 8. kola (sobota 16. 10.) – 17.00: Letňany – Dvůr Králové nad Labem, Hronov – Mostečtí Lvi. 18.00: Děčín – Nová Paka, Jablonec nad Nisou – Bílina.