Obrovskou bitvu v čase 6:24 rozhodl gól Jirky Půhoného. Padl i divácký rekord

Jednoznačným šlágrem 15. kola II. ligy skupiny Sever byl sobotní duel vedoucího celku tabulky HC Rodos s druhými Letňany. Zatímco v předchozích dvou vzájemných soubojích této sezony se pokaždé radovali Pražané, do třetice už vítězství slavili Dvoráci.

Trenér Jiří Zörkler pro bitvu s týmem plným mladíků zvolil sestavu se čtyřmi útoky a jedenáctku dvorských útočníků doplnil junior z Mladé Boleslavi Jan Hašlar. V obraně pak scházel pouze zraněný Lukáš Karlík.

Naši borci předvedli soustředěný výkon od první do poslední minuty a v utkání chudém na gólové situace porazili úhlavního rivala 1:0 trefou Jirky Půhoného ze sedmé minuty. V tabulce Rodos soupeři odskočil na rozdíl pěti bodů, přičemž Letci mají zápas k dobru.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. – HC Letci Letňany 1:0

Oba celky zahájily duel ve velkém tempu a brankáři na obou stranách si úvodní zákroky připsali velice brzy. V 6. minutě přišel i první faul, když hákování Kastnera ohodnotil rozhodčí trestem na dvě minuty a za protesty extrutnovskému útočníku přidal dvojku navrch. Rodosu se tak nabízela čtyřminutová přesilovka, která se brzy mohla zdvojnásobit. Vašíčka totiž při clonění atakoval gólman Kopřiva a sudí záhy signalizoval další dvouminutový trest.

Dvoráci však pokračovali ve výhodě a obléhání branky zakončil gólem Jirka Půhoný – 1:0.

KOMENTOVANÝ PŘENOS Z UTKÁNÍ NABÍDL WEB ONLAJNY.CZ

Dle pravidel se tak rušil první trest Kastnera a rázem byla před našimi hokejisty dvouminutová výhoda pěti proti třem. Tu jsme odehráli v útočném pásmu, střel však bylo málo a v největší příležitosti minul zařízení z úhlu Honza Dvořák.

Na konci periody si přesilovku mohli vyzkoušet i hosté, po šesti vteřinách ale Vašíčka dohrál Poul a bylo po letňanské výhodě.

Také prostřední perioda nabídla oboustranně kvalitní hokej a hned ve 21. minutě po přihrávce Bláhy vychytal Michala Procházku Kopřiva. Dvoráci po faulu Matějíčka přežili přesilovku soupeře a ve 26. minutě i tutovku Turka, jehož dravý průnik zastavil až u tyče pozorný Brázdil. V polovině zápasu nejprve Procházka vyprášil výstroj Kopřivy, z brejku jel záhy sám na Brázdila Wojnar, domácí gólman ale předvedl jeden ze zákroků utkání!

V té době se hrál hokej, jaký naši borci úplně nepotřebovali. Tempo nahoru dolů zakončil velkou šancí Zedek, jeho ránu ramenem vyrážel výtečný Jarda Brázdil.

Závěrečná perioda byla ze strany Rodosu odehrána fantasticky. Soupeři toho domácí moc nedovolili, co prošlo, pochytala dvorská jednička, více práce v brankovišti měl však bývalý extraligový gólman Kopřiva. Ten kryl ve 45. minutě pohledný výpad Kuby Luštince, v 51. minutě pak proti stejnému hráči vytasil famózní zákrok, kterým udržel svému týmu naději na zvrat.

Žádný se ale nekonal. Dvoráci dál úspěšně čistili prostor ve své obranné třetině a vyrovnat soupeři nedovolili ani při více než dvouminutové hře bez brankáře. Rodos tak proti výbornému soupeři uspěl poprvé v sezoně a v tabulce mu odskočil na rozdíl pěti bodů. Zásluhou skvělých příznivců Rodosu bylo navíc splněno i druhé předzápasové přání šéfa klubu Vasila Teodoridise – při návštěvě 550 diváků totiž padl návštěvnický rekord sezony.

POHLED NA DĚNÍ VE SKUPINĚ SEVER NABÍZÍ PORTÁL LIVESPORT.CZ

V dalším kole naše borce čeká derby na ledě Hronova, který vyhrál v Mostu 4:1 a drží sérii šesti výher v řadě!

Fakta – branka a asistence: 7. Půhoný (Moučka). Rozhodčí: Jaroš – Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 550. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0. Nejlepší hráči utkání: Jaroslav Brázdil - Miroslav Kopřiva.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Vašíček, Muška, Franc, Matějíček, Voňka, Petira, M. Tondr – M. Procházka, Bláha, Dušek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, J. Dvořák – Hašlar, J. Ježek, L. Vácha.

Další výsledky 15. kola: Mostečtí Lvi – Hronov 1:4, Nová Paka – Děčín 7:1, Bílina – Jablonec nad Nisou 5:6 po prodloužení.

Program 17. kola – středa 18.00: Hronov – Dvůr Králové nad Labem, Letňany – Mostečtí Lvi, Jablonec nad Nisou – Nová Paka, Děčín – Bílina.