Rodos potvrdil roli favorita. Na hladké výhře v Bílině se podílelo sedm střelců

S naprostým přehledem zvládli dvorští hokejisté středeční duel 26. kola II. ligy, v němž se představili v hale severočeské Bíliny. Dvoráci začali roli favorita plnit po polovině první třetiny, kdy soupeři vstřelili dvě branky. Ve zbylých dvou periodách Rodos náskok postupně navyšoval a nakonec vyhrál jasně 7:2.

Vzácný moment nastal ve 28. minutě utkání, kdy Dominik Dušek vstřelil jubilejní 100. gól Rodosu v této sezoně. Zároveň šlo o vítěznou branku zápasu a aby se to dobře pamatovalo, pro Dominika se jednalo o desátou letošní trefu!

HC Draci Bílina – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 2:7

Dvoráci si v Bílině připsali osmé vítězství nad Bílinou v řadě, celkově třinácté ze čtrnácti druholigových případů. Střelecký zápis na severu Čech rozepsal kapitán Jirka Matějíček, jenž se trefil ve 14. minutě po spolupráci útočníků Havlase a Ježka. Ač první trefu zařídil obránce, další branky Rodosu už stříleli pouze útočníci. A k potěše realizačního týmu pokaždé někdo jiný.

V čase 17:48 navýšil vedení hostujícího mužstva Jirka Půhoný a hlouček fanoušků Dvora poprvé znejistěl po trefě Žolobova z 27. minuty (1:2).

Neuběhly však ani dvě minuty a Rodos už vedl tříbrankovým rozdílem. Nejprve potvrdil střeleckou formu naší třetí formace Dominik Dušek, chvíli na to skóroval i Michal Procházka – 1:4.

DĚNÍ V NAŠÍ DRUHOLIGOVÉ SKUPINĚ MAPUJE PORTÁL LIVESPORT.CZ

Domácí si vzali oddychový čas a možná i díky němu se vrátili ranou Ljutova do zápasu (2:4). Zanedlouho ale fauloval bílinský Šešina a hned první přesilovou hru bleskově proměnil Jarda Moučka.

Do závěrečné periody se tak šlo za stavu 5:2 ve prospěch našeho mužstva, tým kouče Zörklera však na píli nešetřil. Ve 44. minutě se premiérové trefy v našel dresu dočkal Lukáš Kučera a v čase 49:34 uzavřel střelecký účet utkání Vojta Havlas.

Dvoráci potvrdili roli favorita, outsidera porazili i potřetí v sezoně a v tabulce odskočili druhým Letňanům na rozdíl čtyř bodů. V sobotním předehrávaném 29. kole si Rodos odpočine, ve středu pak pod Hankovým domem přivítá rivala z Nové Paky (18.00) – přijďte fandit!

Fakta – branky a asistence: 27. Žolobov (Daniel, Jouza), 33. Ljutov (Nerad, Mašek) – 14. Matějíček (Havlas, Ježek), 18. Půhoný (Moučka), 28. Dušek (Moučka), 29. Procházka (Kučera, Bláha), 36. Moučka (Půhoný, Dušek), 44. Kučera (Valášek, Ježek), 50. Havlas (Ježek). Rozhodčí: Červenka – Toman, Janíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 91. Třetiny: 0:2, 2:3, 0:2.

KOMENTOVANÝ PŘENOS PŘINESL PORTÁL ONLAJNY.CZ

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Valášek, Matějíček, Franc, Matějíček, Petira, Vácha – M. Procházka, Bláha, L. Kučera – Jan Dvořák, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek – J. Ježek.

Další výsledky 26. kola: Letňany – Hronov 3:5, Nová Paka – Mostečtí Lvi 8:3.

Předehrávky 29. kola – neděle 2. ledna 15.00: Bílina – Jablonec nad Nisou. 16.00: Mostečtí Lvi – Hronov. 17.00: Nová Paka – Děčín.

Program 27. kola – středa 5. ledna, 18.00: Dvůr Králové nad Labem – Nová Paka, Bílina – Letňany, Jablonec nad Nisou – Hronov, Děčín – Mostečtí Lvi.