Sen se stal skutečností. Tam, kde Rodos slavil postup, o pět let později II. ligu vyhrává

Sen se stal skutečností. Sezona, ve které si královédvorský klub připomíná výročí 100 let hokeje ve městě, končí vítězstvím HC Rodos ve druhé lize. Dílo svěřenci trenéra Jiřího Zörklera dokonali v pondělním rozhodujícím sedmém finále, kdy na ledě Letňan po nadšeném výkonu zvítězili 4:2.

KOMENTOVANÝ PŘENOS Z UTKÁNÍ ZAJISTIL TRADIČNĚ SERVER ONLAJNY.CZ

Góly Dvora stříleli Lukáš Kučera, Jakub Muška, Dominik Dušek a po dvou kontaktních trefách soupeře rozhodl definitivně dovozem puku do prázdné brány Kuba Luštinec. Po menších oslavách čeká Dvoráky dvoudenní odpočinek a už ve čtvrtek na svém ledě přivítáme tým Nového Jičína, proti němuž Rodos odstartuje kvalifikační skupinu o postup do prvoligové baráže.

HC Letci Letňany – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 2:4

Dvoráci hodili za hlavu sobotní nezdar z vlastního ledu a do Letňan přijeli v bojové náladě plni odhodlání urvat sedmý zápas pro sebe. Pomoci jim k tomu měla dobrá stovka příznivců zelenožlutých barev, která v útulném prostředí ICE arény vytvořila parádní kulisu.

Úvodní oťukávání ještě změnu ve skóre nepřineslo, po odehrání pěti minut nám ale Pražané nabídli hned dvě přesilové hry po sobě a tu druhou už Rodos dokázal využít. Michal Petira od modré střílel, Tomáš Bláha tečoval a puk se ve skrumáži zjevil přesně před Lukášem Kučerou, jenž už ho jen pohotově došťouchl za záda gólmana Kopřivy – 0:1.

Záhy vychytal Jarda Brázdil domácího Hralu a Dvoráci bez větších problémů přežili první oslabení v utkání. V 17. minutě pak přišel šťastný moment Jakuba Mušky. Borec, který se v sezoně dosud střelecky prosadil jen jednou během základní části, přidal druhý úspěch v play off. Přesněji v sedmém finále, kdy vyslal projektil směr Kopřivovo zařízení a plachtící puk nečekaně zapadl za záda letňanské jedničky – 0:2.

V prostřední části tým kouče Zörklera hned několikrát podržel tradičně pevný Brázdil, když vůbec největší šancí soupeře byla ve 33. minutě tutovka osamoceného Smoly. Místo kontaktní trefy Letců udeřilo na druhé straně pod dvorským kotlem.

Rodosu vyšla nacvičená akce s dlouhým pasem od obránce, branku Kopřivy zkusili ohrozit Honza Dvořák s Jirkou Půhoným, prosadil se ale až třetí v pořadí Dominik Dušek, jenž plácl do puku a nejspíš i soupeřovy hokejky tak šikovně, že se kotouč poroučel za brankovou čáru – 0:3.

Tříbrankový náskok hostujícího mužstva měl odezvu jak ve fanouškovském kotli, tak na dvorské střídačce, která chvíli připomínala taneční zábavu či rovnou diskotéku.

Hotovo ale ještě nebylo. Zpátky do plné koncentrace Dvoráky vrátila dvě po sobě jdoucí vyloučení na startu závěrečné periody. Letňany hrály v pěti proti třem a bohužel pouhé dvě vteřiny před návratem prvního Rodosáka na led přece jen snížil ranou od modré Kolářík – 3:1.

Letce kontaktní gól nabudil a Dvoráci se ocitli pod tlakem. V dalších dvou velkých příležitostech se znovu zaskvěl Jarda Brázdil, na opačné straně kluziště mohl přidat pojistku nejprve z brejku Honza Ježek, po něm Dominik Dušek.

Více jak tři minuty před koncem se domácí trenér Jaroslav Nedvěd odhodlal k power-play, Rodos ale dlouho odolával a navíc Letce při jednom z řady vyhození zachránila tyč. V čase 59:17 přece jen dokázal snížit Arnošt, k vyrovnání už však nedošlo. Místo toho pláchl obráncům Kuba Luštinec a 16 vteřin před koncem pečetil čtvrté dvorské vítězství v sérii (třetí v Praze) i zisk titulu v druholigové skupině Sever.

UTKÁNÍ V REPORTÁŽI ZHODNOTIL TAKÉ WEB NAŠEHO SOUPEŘE

Po závěrečné siréně si Dvoráci podali se soupeřem ruce a v letňanském „hangáru“ mohla začít ta pravá dvorská party. Připomněli jsme si při ní začátek dubna roku 2017, kdy Rodos právě v hale Letňan slavil postup do druhé ligy. Byli u toho z hráčů tenkrát Honza Ježek a střelec posledního gólu Kuba Luštinec.

Sluší se poděkovat soupeři za krásnou finálovou bitvu, při níž každý chvilku tahal pilku, leč Rodos soka ani jednou nepustil do vedení v sérii a teď může slavit.

Fakta – branky a nahrávky: 44. Kolářík (Půlpán), 60. Arnošt (Kolářík) – 8. Kučera (Bláha, Petira), 17. Muška (Jan Dvořák), 36. Dušek (Jan Dvořák, Půhoný), 60. Luštinec (Jan Dvořák, Valašek). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Kettner, Juránek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 550. Třetiny: 0:2, 0:1, 2:1. Konečný stav série: 3:4.

DĚNÍ V PLAY OFF DRUHÉ LIGY MAPUJE PORTÁL LIVESPORT.CZ

HC Letci Letňany: Kopřiva (Zeithaml) – Zedek, Lokajíček, Kolářík, Potechin, Hanuš, Chalupa, Straka – Kellerstein, Turek, D. Řepík – Kropáček, Staněk, Arnošt – J. Hlaváč, Hozák, Hrala – Smola, Kastner, A. Půlpán – Hasil. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – D. Voňka, Matějíček, Petira, Muška, M. Tondr, Valášek – M. Procházka, J. Ježek, Luštinec – Půhoný, Havlas, Dušek – Jan Dvořák, Bláha, Kučera – Jaroslav Dvořák.

Zbylé finálové série II. ligy – skupina JIH: Tábor – Příbram, konečný stav série: 4:1. Skupina VÝCHOD: Nový Jičín – Opava, konečný stav série: 4:0.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Poslední rozhodující zápas jsme odehráli velmi dobře. Opět se potvrdilo, co jsem říkal už po předchozích utkáním. Povedlo se nám to, co minule soupeři – vstřelit první gól. Ten byl v tak vyrovnané sérii pokaždé obrovsky důležitý. Zatímco jeden tým vždycky uklidnil, druhý dostal pod tlak. Kluci tomu šli od úvodních minut naproti, bojovali, rvali se, na střídačce po každém gólu skákali. Obrovsky zápasem žili. Ke všemu chytal opět výborně Jarda Brázdila o našich fanoušcích ani nemluvě. Bylo jich tu hodně a byli fantastičtí, vytvořili nám doslova domácí prostředí. Teď je před námi taková nadstavba, Superfinále s Táborem a Novým Jičínem si chceme především užít a bavit sebe i naše fanoušky.“