Sobotní nezdar napraven. Z Hronova vezeme tři body. Zářil Brázdil, rozhodl Dušek

Dvorští hokejisté dnes dali zapomenout na nepovedený vstup do sezony a na domácí porážku s týmem Letňan odpověděli vítězstvím 4:0 na ledě Hronova. V krajském derby se na úvodní gól čekalo bezmála 35 minut. Pak se za Rodos trefili útočníci Dušek, Luštinec, Moučka a při power-play soupeře dorazil Jirka Vašíček. Dalším soupeřem Dvora bude v sobotu Děčín.

HC Wikov Hronov – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 0:4

Fakta – branky a asistence: 35. Dušek, 41. Luštinec (Valášek, Havlas), 45. Moučka (Tondr, Půhoný), 60. Vašíček. Rozhodčí: Veinfurter – Jiruška, Řezníček. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:3.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Vašíček, D. Voňka, Franc, Matějíček, Muška, Petira, M. Tondr – M. Procházka, J. Dvořák, J. Ježek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek – Vácha.

Vzpomínáte? V 52. minutě přípravného zápasu s Vrchlabím vystřelil královodvorskému Rodosu cenné vítězství Jirka Půhoný. Byla to v sobotu 4. září pod Hankovým domem velká radost, byť šlo „jen“ o přátelský duel v rámci oslav výročí 100 let našeho klubu.

Hlavně to ale bylo naposledy, kdy se Dvoráci střelecky prosadili. Následovala totiž neúspěšná generálka na ledě Žďáru nad Sázavou (0:2) a poté nepovedený start nového ročníku II. ligy doma s týmem Letňan.

No a střelecká bída pokračovala i v utkání druhého kola v hale Hronova. Dvoráci šli do zápasu v roli favorita, zároveň však s vědomím, že krajský rival svedl v úvodním kole naprosto vyrovnanou bitvu s Mosteckými Lvy, na jejichž ledě dlouho vedl a padl až po boji 5:6.

První třetina toho divákům moc nenabídla. Svěřencům kouče Zörklera jako by puky odskakovaly od hokejek, kombinace vázla a pořádnou gólovou šanci stěží hledat. Domácí byli lépe bruslícím týmem, leč do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

V kabině Rodosu možná po první třetině bylo dusno. Nasvědčovaly tomu úvodní minuty prostřední části. Hosté ji totiž začali náporem, který zastavilo až vyloučení Jirky Vašíčka. I v oslabení si Dvoráci vytvořili šanci, Půhoný s Duškem ale přečíslení v úvodní gól nepřetavili.

Po další přesilovce soupeře měl další příležitost Jirka Půhoný, úvodní změna stavu se však udála až v čase 34:28, kdy Dominik Dušek na modré obral soupeřova obránce o puk a následně prostřelil gólmana Nečase – 0:1.

V závěru periody jsme si zahráli přesilovku a po vybídnutí od Kuby Luštince pouze vyprášil Nečasovy betony Vojta Havlas. I přes další dvě možnosti Rodosu se do sirény již skóre neměnilo.

Do závěrečné dvacetiminutovky šli s touhou zvrátit stav domácí, uběhlo však pouhých 43 vteřin, Havlas s Valáškem připravili střeleckou pozici pro Jakuba Luštince a dvorský kanonýr ranou pod břevno zvýšil na 0:2.

Ubyly další čtyři minuty, Jirka Půhoný krásně našel Jardu Moučku a po jeho trefě do odkryté branky bylo rozhodnuto. S podporou dvorského kotle si už naši borci výhru vzít nenechali. Skvělý výkon dál potvrzoval Jarda Brázdil v brance, a když to domácí při přesilovce zkusili v šesti proti čtyřem, přidal pojistku trefou přes celé kluziště Jirka Vašíček.

Vezeme tři body, v tabulce se posouváme na čtvrtou příčku a hlavně – v sobotu hostíme Děčín a u toho musíte být!

Další výsledky 2. kola: Letňany – Mostečtí Lvi 4:3, Jablonec nad Nisou – Nová Paka 4:2, Děčín – Bílina 2:3.

Program 3. kola – sobota 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Děčín. 18.00: Nová Paka – Letňany, Bílina – Hronov, Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou.