Šokující úvod a fantastický obrat. Výhru v Jablonci zařídily vůle a hattrick Půhoného

Těžko uvěřitelný start do zápasu předvedli ve středečním utkání 4. kola II. ligy hokejisté Dvora Králové nad Labem. Na ledě Jablonce nad Nisou prohrávali v čase 2:22 rozdílem tří branek! Ještě ve zbytku úvodní periody se ale naši borci dokázali ze šoku otřepat a skóre vyrovnat. V o dost klidnějším zbytku zápasu pak rozhodla jediná branka. Vstřelil ji v čase 51:24 při přesilovce Jirka Půhoný, jenž vítěznou ranou dovršil svůj hattrick. Přesto platí vzkaz šéfa klubu Vasila Teodoridise, jenž se po utkání na dálku nechal slyšet, že pokud budou duely Rodosu nadále takto infarktové, jen těžko se ve zdraví vrátí mezi fanoušky na tribunu našeho stadionu.

Do zápasu mohl nastoupit i Kuba Luštinec, jenž doma proti Děčínu obdržel trest ve hře. Disciplinární komise si však prohlédla videozáznam z inkriminované situace v závěru utkání, načes s Jakubem disciplinární řízení zastavila.

HC Vlci Jablonec nad Nisou -
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 3:4

V úvodním kole se Dvoráci proti Letňanům střelecky neprosadili (0:2), ve druhém čekali na úvodní gól do sítě Hronova (4:0) více než polovinu zápasu a před třemi dny proti Děčínu otáčeli stav až v úplném závěru utkání (2:1).

Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera se před zápasem v Jablonci netajili přáním zvládnout tentokrát duel už od úvodních minut, co se však na severu Čech dělo v prvních 142 vteřinách hry, to by položilo asi nejednoho sportovce.

Však se na to podívejte. V čase 1:13 jsou jablonečtí hokejisté poprvé před brankou Marka a už je z toho vedoucí gól po trefě Kapičky. Po buly se hraje 26 sekund a domácí zvyšují na 2:0 střelou Hájka. Aby toho nebylo málo, čas 2:22 a start hrůzy je dokonán, když přes clonící beky pálí Folda a David Marek to v bráně raději balí.

Kdo z domácích fanoušků by v tom momentu čekal, že radost ze vstřelené branky zažil v utkání naposledy. To naopak dvorští fandové věřili, že jejich tým zabere a se zápasem ještě něco udělá. Stalo se.

Už v osmé minutě byl blízko kontaktní brance Milan Valášek, zaznamenal ji však až v čase 8:37 Jirka Půhoný, jenž po přihrávce Dominika Duška proměnil přesilovou hru. Po následné velké šanci Vlků, kterou zpacifikoval Jarda Brázdil, se navíc ve 13. minutě prosadil Honza Dvořák. V té době se hrálo ve čtyřech na obou stranách a nahrávku si při gólu připsal Jirka Vašíček.

V té době už měl Rodos herní převahu a potvrdil ji i vyrovnávacím gólem, který přišel na konci 18. minuty opět z hole Jirky Půhoného. Ten vyrazil do přečíslení s Dominikem Duškem a akci dvou na jednoho Dvoráci vyřešili bezchybně – 3:3.

První šanci prostřední části hry si vypracovali domácí, v polovině utkání ale dvakrát selhal osamocený Jarda Moučka, další tutovku zazdil Honza Dvořák a hned při třech šancích soupeře hosty výrazně podržel skvělý Jarda Brázdil v brance.

Vítězný gól měl na holi v 51. minutě Kuba Luštinec, vychytal ho ale gólman Jelínek. O minutu později už ale jablonecká obrana kapitulovala. Při přesilové hře se puk po ose Moučka – Vašíček dostal k Jirkovi Půhonému a hrdina zápasu svým třetím gólem překlopil vývoj skóre na stranu Rodosu.

Pojistku mohl v závěru přidat Jirka Vašíček, prázdnou branku při power-play minul Martin Tondr, mrzet nás to už ale nemuselo. Domácí totiž síly na další zvrat nenašli a všechny body tak putují ze severu Čech na východ.

Fakta – branky a asistence: 2. Kapička (Pavlů, Plíhal), 2. Hájek (Homolka, Bouřil), 3. Folda (Jursa, Mrkvička) – 9. Půhoný (Dušek, Bucek), 13. Dvořák (Vašíček), 18. Půhoný (Dušek, Tondr), 52. Půhoný (Vašíček, Moučka). Rozhodčí: Bernat – Kettner, Brož. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 200. Třetiny: 3:3, 0:0, 0:1.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Krofta) – Abraham, Tržický, Charvát, Pavlů, Bitman, Had, Mrkvička – Nevyhoštěný, Brokeš, Kačírek – Hric, Homolka, Kapička – Jursa, Folda, Plíhal – Hájek, Bouřil.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Marek (3. Brázdil) – Vašíček, Voňka, Karlík, Matějíček, M. Tondr, Muška, Petira, Franc – M. Procházka, J. Dvořák, J. Ježek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek – Vácha, Hoskovec, Bucek.

Další výsledky 4. kola: Letňany - Děčín 4:1, Bílina - Mostečtí Lvi 5:14, Hronov - Nová Paka 5:3.

Program 5. kola - sobota 17.00: Dvůr Králové nad Labem - Bílina. 18.00: Hronov - Letňany, Mostečtí Lvi - Nová Paka, Děčín - Jablonec nad Nisou.

V tabulce II. ligy skupiny Sever je Rodos třetí bod za lídrem z Letňan.