Statečný boj proti přesile, jak na ledě, tak v ochozech. Vítězem Tábor, ale byla to show

Svátek hokeje II. V sobotu večer zažil dvorský hokej zápas, jaký jeho 100 let trvají historie nepamatuje! Hokejisté HC Rodos se představili na ledě Tábora, v utkání, které sledovala fantastická návštěva čítající rovných 3895 diváků. Zážitek pro hráče, ale také věrné fanoušky Rodosu, kterých na jih Čech za svým týmem dorazilo okolo stovky.

Vítězem nevšedního utkání byli hokejisté Tábora, styl, jakým se však prezentovala hostující oslabená sestava, vzbudil ohlas i u soupeře. Dvoráci dokázali dvakrát dohnat náskok domácího mužstva, v honbě za třetím vyrovnáním ale inkasovali čtvrtý gól při power-play.

Kvalifikace o prvoligovou baráž se nyní přesouvá na Moravu. V Novém Jičíně se v pondělí představí Tábor, ve středu pak naši borci.

HC Tábor – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 4:2

Krásný stadion minimálně prvoligových parametrů se začal plnit dávno před samotným zápasem a do ochozů se nakonec vměstnaly bezmála čtyři tisícovky diváků. Nechyběl ani ostrůvek nejvěrnějších Rodosáků, kteří už při rozbruslení posílali hokejistům v bílých dresech jasný vzkaz, že v tom na jihu Čech nebudou sami.

Než padlo úvodní buly, pogratulovali si domácí k zisku druholigového titulu ve skupině Jih, zazněla státní hymna a publikum se do provozní teploty dostalo roztleskáním.

KOMENTOVANÝ PŘENOS ZE ZÁPASU NABÍDL PORTÁL ONLAJNY.CZ

Pak už se na sebe vrhli oba soupeři a podobně jako ve čtvrtek Dvoráci na Nový Jičín, vlétli i Táborští na Rodos pěkně od podlahy. Jihočeši si hned na startu vytvořili převahu a ke smůle našich barev brzy i šťastně skórovali. Hostům se nepovedlo vyhodit puk za modrou čáru a už po 47 vteřinách hry prolétl kotouč z hole Kříže od modré čáry až za záda bezmocného Jardy Brázdila – 1:0.

Domácí měli další šance, gólman Rodosu byl ale pevný jako skála a postupem času se stále častěji hlásili ke slovu i Dvoráci. Mohutně podporovaní svým kotlem bojovali jako lvi a v polovině 12. minuty se za svou píli dočkali odměny. Před brankou Tábora prokázal přehled Lukáš Kučera a k radosti zelenožlutého ostrůvku v modrém oceánu srovnal na 1:1 (foto z utkání: Tomáš Danko).

Záhy mohli hosté stav otočit dokonale, v přesilovce si vytvořili střelecké příležitosti, skóre však zůstalo nerozhodné.

V posledních pěti minutách úvodní části hry dostali domácí příležitost dlouhé přesilovky, která byla minutu i dvojnásobná. Obrovská bojovnost dvorského lazaretu ale přiváděla soupeře k zoufalství a do kabin se šlo poprvé za stavu 1:1.

Hned na startu prostřední části nás sudí poslal znovu do čtyř. Dvoráci tak měli dostatek příležitostí na trestné lavici šetřit síly pro zbytek zápasu. Podruhé za sebou byl potrestán Kuba Luštinec, jenž se při nízkém počtu zbylých čtyř beků posunul spolu s Milanem Valáškem do obrany.

DĚNÍ VE DRUHÉ LIZE PO CELOU SEZONU MAPUJE SERVER LIVESPORT.CZ

Poté, co Rodos oslabení přežil, odehrál možná nejlepší part v utkání. Domácí se ve svém pásmu museli činit, přesto se jim v té době povedl rychlý kontr do otevřené obrany Dvora a byl to Zíb, kdo vrátil náskok na táborské hole – 2:1.

Pouze však na chvilku. V čase 37:00 přihrál Dominik Dušek krásně Jirkovi Půhonému a ten po střele mezi betony mohl slavit vyrovnání přímo pod rozradostněným kotlem Rodosáků – 2:2.

Zanedlouho bohužel putoval na trestnou lavici Tomáš Bláha a domácí v poslední minutě druhé periody stihli skórovat potřetí. Přesilovku využil Rousek a v útrobách stadionu po celou druhou přestávku panovala dobrá nálada.

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla opatrný hokej. Domácí nechtěli udělat chybu, soustředili se především na defenzívu, Dvoráci zase čekali na šanci, která by mohla vést k vyrovnání. Čas utíkal rychle a se všemi střelami Rodosu si gólman Kolář uměl poradit.

PĚKNÝ SOUHRN Z UTKÁNÍ NABÍDL TAKÉ WEB NAŠEHO SOUPEŘE

Minutu a půl před koncem to Dvoráci zkusili v šesti a nechybělo moc, aby se nám v power-play podařilo potřetí vyrovnat. Místo toho se v čase 59:25 zmocnil puku domácí Hajič a trefou do prázdné branky parádní bitvu definitivně rozhodl.

Fakta – branky a nahrávky: 1. Kříž (Dančišin), 32. Zíb (Prášek, Hajič), 40. Rousek (Hajič), 60. Hajič – 12. Kučera (Jaroslav, Petira), 37. Půhoný (Dušek). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Rubáš, Baxa. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely: 34:26. Diváci: 3895. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0.

HC Tábor: Kolář (Dvořák) – Kříž, Hajič, Černý, Radoš, Pařízek, Hubata, Čížek – Hasman, Dančišin, Endál – Šulek, Matušík, Seidl – Bárta, Zayml, Rousek – Matiášek, Zíb, Prášek – Chocholoušek. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Hradiský) – Voňka, Matějíček, Petira, Luštinec, Muška, Valášek – M. Procházka, J. Ježek, Havlas – Půhoný, Jan Dvořák, Dušek – Jaroslav Dvořák, Bláha, Kučera.

Ohlasy trenérů

Arpád Györi, HC Tábor: „Po devítidenní pauze bez zápasu jsme očekávali těžké utkání, a to se jen potvrdilo. Měli jsme v něm velmi dobré nástupy do prvních dvou třetin a je škoda, že se nám v těch kvalitních pasážích nepodařilo soupeři odskočit na dvoubrankový nebo i vyšší rozdíl. Díky tomu hosté zůstávali až do konce ve hře o body. Řekl bych, že z celkového pohledu jsme si výhru zasloužili a musíme klukům poděkovat za to, jak nelehký zápas zvládli. Soupeři patří uznání za to, jak bojoval a dokázal do poslední chvíle vydržet se silami. Myslím si, že jsme si to všichni v tak fantastické atmosféře, jaká tady panovala, opravdu užili. Diváci byli skvělí.“

Jiří Zörkler, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Na ledě velmi kvalitního soupeře jsme odehráli výborný zápas a do posledních sekund jsme byli ve hře o vyrovnání. Bohužel pro nás duel začal smolným rychlým gólem, pak jsme ale výborně bránili a tradičně perfektní byl Jarda v brance. Velká škoda, že jsme utkání nedotáhli do prodloužení, nebyli jsme od toho daleko. I power-play kluci sehráli velice dobře. Hrálo se v nádherné kulise. Po čtyřech dnech volna se pokusíme uspět v Novém Jičíně, aby měl závěrečný domácí zápas s Táborem ten pravý náboj velkého finále.“