Střelecké trápení ukončil Procházka. Výhru pak zajistily trefy obránců

Už v sobotu 18. září zahájí naši hokejisté nový ročník II. ligy a tak pomalu vrcholí zápasová příprava všech účastníků soutěže. Čtvrtek patřil duel dvou východočeských rivalů, ve kterém naši hráči přehráli a především porazili soupeře z Hronova 4:3.

Na vítězství Rodosu se střelecky podíleli čtyři střelci. Kouzla hronovských gólmanů v závěru prostřední části odčaroval Michal Procházka, v závěrečné periodě se postupně trefovali obránci Lukáš Vácha, Jakub Muška a Martin Franc.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – HC Wikov Hronov 4:3

Oproti posledním přípravným duelům nastoupily oba celky v pozměněných sestavách, když v té domácí chyběly například opory typu Jirky Vašíčka, Tomáše Bláhy či Jakuba Luštince. Z důvodu vytížení v extraligové Mladé Boleslavi, která se týž den účastnila zápasu Ligy mistrů ve švédsk Frölundě pak scházel i Martin Tondr.

I tak Dvoráci se soupeřem sehráli utkání ve velmi svižném tempu. V první třetině se hra přelévala ze strany na stranu a oba soupeři si dokázali vytvářet gólové příležitosti. Ani jeden z gólmanů však puk za svá záda nepustil, když v dresu Rodosu byl jistý David Marek, na druhém konci ledové plochy jistil situaci mladíček Vojtěch Nečas.

Střelecký účet zápasu se tak otevřel až v prostřední části hry a jako první šli do vedení hosté, když se prosadil Lyutov. Domácí postupně stupňovali tempo hry a od poloviny zápasu už měli velkou převahu. V obrovské šanci ale ve 37. minutě neuspěl ani Michal Procházka, na něhož po parádní přihrávce Půhoného doslova zívala prázdná branka.

Oba borci si ale vše vynahradili jen o několik vteřin později. Znovu nahrával Jirka Půhoný a Procházka tentokrát s přehledem proměnil únik hronovským pronásledovatelům – 1:1.

V náporu Rodos pokračoval i na startu závěrečné dvacetiminutovky a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. V čase 41:55 zužitkoval pěknou přihrávku Moučky obránce Lukáš Vácha, jenž tak po svém příchodu do Dvora Králové vsítil v našem týmu premiérovou branku. Uběhla půlminuta a už jsme vedli o dvě branky. Honza Ježek našel ve střelecké pozice Jakuba Mušku a ten dobře umístěnou ranou předvedl, jak dokáže být střílení branek jednoduché – 3:1.

Škoda, že Dvoráci v tlaku nepokračovali. Naopak dovolili soupeři lacino snížit a zadělat na drama. To v 55. minutě odvrátila teč Martina France, jenž za záda střídajícího gólmana Ševců, usměrnil puk z hole Procházky.

Sympaticky bojující hosté pak zkusili i power-play, při nichž Rodos nadějné možnosti na pátou trefu nevyžil. Naopak sám inkasoval a 7,7 vteřin před koncem odvrátil vyrovnání vynikajícím zákrokem David Marek, jenž ve skrumáži měl lapačku přesně tak, kde bylo potřeba.

Dvoráci si tak v přípravě před sezonou připsali další cenné vítězství a v sobotu se všichni můžeme těšit na zápasový vrchol v podobě měření sil s vrchlabským Stadionem. K tomuto duelu dojde v rámci oslav stého výročí hokeje v našem městě a zajímavý program bude v blízkosti zimního stadionu probíhat po celé odpoledne.

Navíc je již přístupna unikátní výstava k historii ledního hokeje v našem městě, proto neváhejte a navštivte výstavní sál Staré radnice.

Fakta – branky a asistence: 38. Procházka (Půhoný, Moučka), 42. Vácha (Moučka, Půhoný), 43. Muška (Ježek), 55. Franc (Procházka, Půhoný) – 29. Lyutov, 50. Polej (Matouš, Teuber), 60. Duchan (Maršík). Rozhodčí: Veinfurter. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 220. Třetiny: 0:0, 0:1, 3:2.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Marek (Brázdil) – Muška, Voňka, Karlík, Matějíček, Franc, Vácha, Petira – M. Soukup, J. Dvořák, Hoskovec – Valášek, Havlas, Bucek – Půhoný, Moučka, M. Procházka – J. Ježek.