Utrápená třetina, pak však gólová smršť. Dvoráci rozstříleli oblíbeného soka z Bíliny

Bezmála 23 minut trvalo střelecké trápení dvorských hokejistů v dalším domácím utkání nového soutěžního ročníku. Pak to ale Rodos v krásných zelených dresech rozbalil a soupeře z Bíliny rozstřílel výsledkem 8:1. Dvěma góly se ve skvělé kulise prosadili Dominik Dušek s Milanem Valáškem, po jedné trefě zaznamenali Honza Dvořák, Michal Petira, Martin Franc a Martin Tondr.

Po zaváhání Letňan v hale Hronova se Dvoráci v tabulce skupiny Sever posunuli na druhou příčku. Lídrem jsou nyní Mostečtí Lvi, kteří si podruhé v řadě připsali dvojciferné vítězství, když po kanonádě v Bílině tentokrát rozsápali Bruslaře z Nové Paky.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – HC Draci Bílina 8:1

Fakta – branky a asistence: 23. Dvořák (Franc), 33. Dušek, 34. Petira (Dvořák, Ježek), 34. Valášek (Luštinec, Karlík), 36. Franc (Petira), 46. Dušek (Moučka), 53. Valášek (Matějíček, Havlas), 58. Tondr (Dušek) – 43. Klisunov (Kubinčák, Kučera). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Všetečka. Vyloučení: 7:7. Bez vyloučení. Diváci: 335. Třetiny: 0:0, 5:0, 3:1.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (58. Marek) – Vašíček, Voňka, Karlík, Matějíček, M. Tondr, Muška, Petira, Franc – M. Procházka, J. Dvořák, J. Ježek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek – Vácha, Bucek.

Dvoráci se po čtvrtém kole usadili na třetím místě tabulky a k dalšímu utkání pod Hankův dům přijel host ze severočeské Bíliny. Dlouhodobě oblíbený soupeř Rodosu s sebou na východ Čech přivezl i dva věrné fanoušky a ti museli být s výkonem svých miláčků v první třetině spokojeni.

Hosté podobně jako před nimi Letňany a Děčín dokázali v úvodní periodě na našem ledě udržet bezbrankový stav. Rodos sice měl mezi mantinely převahu, z té se však nerodily gólové šance a naopak jsme mohli být rádi, že soupeř žádné okénko v obraně netrestal. Jarda Brázdil byl pevný jako skála.

Pokud se některý z dvorských příznivců během úvodní periody nudil, v té druhé musel být z představení domácích hokejistů nadšený. Střeleckou smůlu v čase 22:26 odčaroval Honza Dvořák, jenž za záda gólmana Mikhailova usměrnil střelu Martina France – 1:0.

Vstřelený gól Dvoráky evidentně povzbudil, na zem je však vrátila dvojnásobná přesilovka soupeře, při které si museli naši borci pořádně hrábnout, aby uchránili svoji branku od nebezpečí. Hosté nám navíc situaci ulehčili následným faulem Bartoše a pak už to začalo.

Ve 31. minutě ještě Kuba Luštinec Mikhailova při parádním vpádu do třetiny nadvakrát nepřekonal, neujala se ani dorážka Vojty Havlase. Ve 33. minutě už se ale nekompromisně prosadil Dominik Dušek, když krátce před tím byli hosté dlouho v obležení při manévrech třetího dvorského útoku. O půl minuty později vymyslel akci Rodosu Honza Ježek, jehož práci v gólovou radost přetavil Michal Petira, za dalších pár vteřin už to po nádherné přihrávce Luštince a přesném zakončení Milana Valáška bylo 4:0. Sečteno podtrženo, během padesáti vteřin Dvoráci skórovali třikrát a misky vah definitivně překlopili na svoji stranu.

Drtivý nápor svěřenců kouče Zörklera ale nepolevoval. Dušek parádičku v brankové vyjádření nedotáhl, na straně druhé si potlesk spokojeného publika dvěma zákroky vysloužil Jarda Brázdil a góóóóóól si diváci popáté zakřičeli v čase 35:37, kdy to tam od modré spadlo s chutí hrajícímu Martinu Francovi.

Bylo hotovo a třetí dvacetiminutovka se mohla jen dohrával. Ale nedohrávala, pořád se bylo na co dívat. Hned na začátku se čestného úspěchu dočkali Severočeši, za něž na 5:1 snižoval Klisunov. Dvoráky inkasovaná branka nijak neotrávila. Na konci 46. minuty Jarda Moučka zpětnou přihrávkou oslovil Dominika Duška a jeho zakončení nechyběla razance ani přesnost – 6:1. Hosté záhy neproměnili trestné střílení a po spolupráci s Matějíčkem a Havlasem zvyšoval dalším gólem Milan Valášek. Na konečných 8:1 stav upravil Martin Tondr, jenž při hře čtyř proti čtyřem suverénně proměnil přečíslení dvou na jednoho.

Závěrečné minuty si v brance Rodosu vychutnal David Marek a společně se svým kolegou mohli po siréně ukončující povedený duel řídit společné oslavy hráčů s fanoušky Rodosu, kteří byli po celý zápas slyšet a k úrovni utkání přispěli nemalou měrou.

Další výsledky 5. kola: Hronov – Letňany 3:0, Mostečtí Lvi – Nová Paka 12:1, Děčín – Jablonec nad Nisou 0:5.

Program 6. kola – středa 18.00: Nová Paka – Dvůr Králové nad Labem, Mostečtí Lvi – Děčín, Letňany – Bílina, Hronov – Jablonec nad Nisou.