Úžasná bitva se smutným koncem. Tábor rozhodl v závěru, krátce po dvorské euforii

Fantastická sezona královédvorského Rodosu vygradovala zápasem, jaký stoletá historie našeho klubu nepamatuje. O přímý postup do prvoligové baráže si to na náš led přijeli rozdat hokejisté Tábora. Obrovské drama rozhodly závěrečné minuty zápasu, ve kterých Jihočeši překlopili vývoj utkání na svou stranu.

V tabulce kvalifikační skupiny se Kohouti na svěřence kouče Zörklera bodově dotáhli, o první místo ale budou muset ještě zabojovat v nedělním domácím utkání proti Novému Jičínu. Pokud Táborští získají minimálně bod, stanou se vítězi skupiny a v baráži se porvou o Chance ligu s celkem Šumperka.

Vítězem skupiny se ještě mohou stát i novojičínští Ďáblové, ti by ale museli v neděli na ledě Tábora vyhrát rozdílem minimálně šesti branek.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. – HC Tábor 2:4

Nejspíš rozhodující zápas kvalifikace si nenechala ujít rekordní návštěva sezony a mezi 1206 byla i početná skupinka hostujících fanoušků. Ta pomohla na stadionu vytvořit překrásnou atmosféru, ve které se podával vynikající hokej.

Úvodní minuty patřily hostujícímu mužstvu, Dvoráci se rozjížděli pomaleji, ale s přibývajícím časem si vytvářeli více šancí než soupeř. V přečíslení dvou na jednoho například mířil jen do gólmana Koláře Honza Ježek.

Úvodní přesilovou hru si sice zahráli Táborští, v polovině periody ale dostal minutovou možnost dvojnásobné přesilovky Rodos. Bohužel z toho nic nebylo a stejně tak dopadly i příležitosti Kuby Luštince a Michala Procházky.

DĚNÍ V DRUHÉ LIZE PO CELOU SEZONU SLEDUJE PORTÁL LIVESPORT.CZ

Nejvíc živo bylo v závěru první dvacetiminutovky. Nejprve střela hostujícího Šuláka olízla horní tyčku, záhy cinkala spojnice po ráně Jitky Půhoného. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, vypálil v přesilové hře od modré Kohout Pařízek a Jarda Brázdil jeho střelu zaznamenal až za svými zády – 0:1.

Prostřední část zahájil samostatný únik Práška, Jarda Brázdil byl však na místě a za minutu už se dvorský zimák otřásal v základech. Po střele Tomáše Bláhy dorážel puk do brány Jarda Dvořák a Rodos k radosti více než tisícovky diváků srovnal v přesilovce na 1:1.

Dvorské publikum dostala vyrovnávací trefa do varu a hosté se ocitli pod tlakem. Velkou šanci na otočení výsledku měl Tomáš Bláha, po něm neuspěl v samostatném nájezdu Dominik Dušek.

Bohužel se potvrdilo otřepané nedáš – dostaneš. V čase 37:12 se před Brázdilovu branku dostal obránce Zíb a zkušeně poslal puk do horního růžku dvorské branky.

Skvěle hrající Rodos tak musel opět dohánět a přes pozorně hrající defenzívu soupeře to šlo v závěrečné třetině ztuha. Do hry šel i místo ne zcela zdravého Honzy Ježka válečník Jirka Vašíček a v čase 56:47 jsme se dočkali. Nacvičenou akci krátce po návratu vyloučeného Kohouta předvedli Kuba Luštinec s Jirkou Půhoným a druhý jmenovaný za jásotu fanoušků mířil do prázdné branky – 2:2.

Euforie na stadionu by se v té době dala krájet, další velkou šanci navíc nevyužili Michal Procházka s dorážejícím Luštincem. Bohužel necelou minutu po vyrovnávací trefě se ke střele z výhodné pozice dostal kapitán Jihočechů Seidl a svému týmu vystřelil vítězství.

KOMETOVANÝ PŘENOS ZE ZÁPASU TRADIČNĚ NABÍDL SERVER ONLAJNY.CZ

To při power-play Rodosu stejný hráč pojistil trefou do prázdné branky a hosté mohli na našem zimáku s kotlem svých fanoušků slavit důležité vítězství.

Fakta – branky a nahrávky: 26. Jaroslav Dvořák (Bláha, Matějíček), 57. Půhoný (Luštinec) – 20. Pařízek (Endál, Seidl), 38. Zíb (Prášek, Matiášek), 58. Seidl (Radoš, Havelka), 60. Seidl (Matušík). Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Mašařík, Juránek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1206. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Voňka, Matějíček, Petira, Luštinec, Muška, Valášek – M. Procházka, J. Ježek (41. Vašíček), Havlas – Půhoný, Jan Dvořák, Dušek – Jaroslav Dvořák, Bláha, Kučera. HC Tábor: T. Dvořák (Kolář) – Kříž, Hajič, Havelka, Radoš, Pařízek, Hubata – Hasman, Dančišin, Endál – Seidl, Matušík, Šulek – Matiášek, Zíb, Rousek – Prášek, Zayml, Bárta.

Miloslav Čech, asistent trenéra HC Tábor: „Jeli jsme do Dvora Králové s vědomím, že musíme vyhrát. Chtěli jsme hrát bez výrazných chyb a nenechat se vylučovat, což se nám až tak moc nedařilo. Ale na druhé straně k tomu kluci v bouřlivém prostředí přistoupili velmi zodpovědně. Jedním z klíčových momentů bylo, že se nám v první třetině podařilo ubránit přesilovku soupeře pět na tři, navíc jsme vždy v koncovkách třetin odskočili do jednobrankového náskoku. V poslední části utkání gradovalo a nabídlo velké drama, které pro nás skončilo šťastně. Soupeř nám jen chvíli před koncem vyrovnal na 2:2, pak za to ale vzal kapitán Radek Seidl a dvěma góly rozhodl zápas. Musíme kluky moc pochválit a zvlášť ocenit výkon Tadeáše Dvořáka v brance. Uznání si ale zaslouží i domácí hráči, kteří mají za sebou mimořádně nabitý program, přesto znovu drželi tempo až do konce. Skvělé bylo i prostředí ve Dvoře Králové nad Labem a atmosféra, ke které přispěli i naši fanoušci. Povedl se nám první klíčový krok, ten druhý nás čeká v neděli proti Novému Jičínu před jistě rekordní návštěvou.“