V Mostě rozhodla prostřední perioda. Stíhací jízdu už Rodos k bodům nedotáhl

Bez bodového zisku a s druhou porážkou v řadě se vracejí hokejisté Dvora Králové nad Labem z arény Mosteckých Lvů. Severočeši čtvrtý vzájemný duel v sezoně ovládli výsledkem 5:3, když o svém vítězství rozhodli třemi góly v prostřední třetině.

Naši borci začali góly střílet až za stavu 4:0 a ze zápasu ještě stihli udělat drama (4:3). V power-play ale stíhací jízdu nedotáhli a devět vteřin před koncem inkasovali z hole Kýhose popáté.

KOMENTOVANÝ ONLAJN PŘENOS ZE ZÁPASU PŘINESLY STRÁNKY ONLAJNY.CZ

Mostečtí Lvi – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 5:3

Dvoráci ve třech předchozích soubojích s Mostem pokaždé vyhráli a vždy jim k tomu stačily dva vstřelené góly. Tentokrát se Rodos proti Lvům prosadil střelecky hned třikrát, body si ale ze zápasu neodnesl.

Naši hráči si hned na startu utkání vyzkoušeli přesilovou hru, ta se jim ale nepovedla a jako by měla předznamenat, jak se bude duel vyvíjet. V 9. minutě nechal v obrovské příležitosti Tomáš Bláha vyniknout domácího gólmana Kubíka a na začátku 27. minuty šli do početní výhody poprvé Severočeši.

Utekla půlminuta a Kýhos už zvedal ruce nad hlavu poté, co po krásné přesilovkové kombinaci zasouval puk za záda Jardy Brázdila.

Gól do šatny nás nepotěšil, v prostřední periodě bylo ale Dvorákům ještě hůř. Postavit na nohy je mohla další přesilovka při vyloučení Böhma. Místo vyrovnávací branky se ale vytrvale povzbuzující kotel Rodosu dočkal pořádné facky. V rozmezí patnácti (!) vteřin se Mostečtí ve vlastním oslabení dvakrát prosadili a tříminutovku hrůzy dokonal v čase 30:06 svou druhou trefou v zápase Kýhos, jenž krátce po vypršení dalšího trestu Lvů zvýšil už na 4:0.

DUEL JSME MOHLI ŽIVĚ SLEDOVAT NA WEBU CZECH ICE HOCKEY. ZDE I ZÁZNAM

Svěřenci trenéra Zörklera byli v té chvíli zralí na ručník. K naší radosti ale zápas nezabalili. Impuls jim mělo zajistit střídání v brance, kdy Brázdila zastoupil David Marek. Ten pomohl k přežití nepříjemného oslabení a v čase 42:22 mu dokonce za zády zvonila tyčka.

I tento moment Rodosu pomohl. Po chvíli se pěkně trefil Lukáš Kučera a ve dvou přesilovkách mohli hosté přidat další branky. Jenže prosadil se až na konci 53. minuty Kuba Luštinec a při hře čtyř proti čtyřem ještě více zdramatizoval koncovku duelu Martin Franc, jehož dělovka byla výstavní – 4:3.

Dvoráci sehráli závěrečnou část skvěle, k vyrovnání ale stíhačku nedotáhli. Naopak při power-play vzal osud zápasu do svých rukou Kýhos a trefou do prázdné branky dokonal nejen výhru svého mužstva, ale také vlastní hattrick.

Fakta – branky a asistence: 17. Kýhos (Urbánek, Písařík), 28. Mical (Steinocher), 28. Šimeček, 31. Kýhos (Urbánek, Písařík), 60. Kýhos (Procházka, Havlůj) – 45. Kučera (Dušek, Půhoný), 53. Luštinec (Havlas, Matějíček), 57. Franc (Kučera, Muška). Rozhodčí: Bernat – Toman, Janíček. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 245. Třetiny: 1:0, 3:0, 1:3.

DĚNÍ V DRUHOLIGOVÉ SKUPINĚ SEVER PODROBNĚ SLEDUJE PORTÁL LIVESPORT.CZ

Mostečtí Lvi: Kubík (Kovařík) – Urbánek, Havlůj, Steinocher, Šesták, Hoffmann, Fučík – Kýhos, Písařík, Procházka – Nedrda, Řehoř, Mical – Stříbrný, Šimeček, Böhm. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (31. Marek) – M. Tondr, Muška, Franc, Matějíček, Petira, Vácha – M. Procházka, J. Dvořák, L. Kučera – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Bláha, Dušek – Ježek.

Další výsledky 28. kola: Letňany – Jablonec nad Nisou 7:3, Hronov – Děčín 3:5, Nová Paka – Bílina 3:5.

Program 30. kola – středa 18.00: Hronov – Dvůr Králové nad Labem, Letňany – Mostečtí Lvi, Jablonec nad Nisou – Nová Paka, Děčín – Bílina.