V semifinále je srovnáno. Na severu Čech rozhodl drtivý mostecký nástup

Náskok, jaký si dvorští hokejisté zajistili úterním vítězstvím 3:1 v domácím prostředí, je fuč. Také Mostečtí Lvi ve druhém utkání série využili naplno vlastního ledu a před 338 diváky vyhráli především zásluhou čtyř branek v úvodní části hry 6:3. Severočeši ovládli první polovinu zápasu a vybudovaný náskok už si ve zbylých minutách pohlídali.

Dvoráci poznali ofenzivní sílu suverénně nejproduktivnějšího celku základní části, navíc doplatili na vlastní chyby. Vždyť dvě branky Rodos inkasoval při vlastní přesilovce a to se v této fázi sezony prostě nemůže stávat. Mostecké góly zařídilo šest odlišných střelců, na straně poražených se prosadili Jarda Dvořák, Michal Procházka a Lukáš Kučera.

Za nerozhodného stavu 1:1 bude vyrovnaná série pokračovat sobotním třetím utkáním a všichni doufáme, že se při něm projeví oddanost dvorských fanoušků. Rodos od nás potřebuje maximální podporu, proto zaplňme arénu pod Hankovým domem do posledního místa. Ostatně skvělí byli dvorští příznivci jak v prvním duelu, tak dnes v Mostu, kde zcela přehlušili domácí diváky a hlavně zásluhou Rodosáků měl zápas slušnou kulisu

Mostečtí Lvi - HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 6:3

Po úvodním utkání na vlastním ledě nastoupili oba soupeři v posílených sestavách. Dvoru se do týmu vrátil Martin Tondr, domácím zase nejproduktivnější hráč mužstva Pavel Písařík.

REFERÁT Z ÚVODNÍHO UTKÁNÍ PŘINESL NÁŠ WEB HCRODOS.CZ

Zatímco na břehu Labe se v úterý na první změnu ve skóre čekalo 22 minut, v Mostu nedaleko restaurace Severka se Lvi prosadili už po 80 vteřinách hry.

Pěknou akci předvedl kompletní druhý mostecký útok a na jejím konci bylo přesné zakončení Řehoře – 1:0.

Dvoráci s odpovědí neotáleli. Od buly ve středovém kruhu uplynulo 29 vteřin, když po spolupráci Kuby Mušky s Lukášem Kučerou překonal gólmana Hosnedla Jarda Dvořák 1:1.

Divoký začátek pokračoval a ve 4. minutě se úspěšnou ranou prosadil domácí playmaker Mical. Nápor hostitelů pokračoval a ve 12. minutě početný dvorský kotel potřetí rozesmutnil Šimeček, jenž využil hrubé chyby v hostující rozehrávce.

V závěru první třetiny Dvoráci dostali příležitost dvou přesilových her, ty ale našim borcům ve čtvrtek spíš ubližovaly než pomáhaly. Vrchol přišel v úplném závěru periody. Po další chybě se dostal puk do dvorského brankoviště a Kýhos jej došťoural za brankovou čáru.

KOMENTOVANÝ PŘENOS ZÁPASU NABÍDL SERVER ONLAJNY.CZ

Podle všeho se tak stalo evidentně po siréně ukončující první dvacetiminutovku, hlavní rozhodčí však branku uznal a ke změně jeho názoru nepomohly ani protesty kapitána Vašíčka.

Na startu prostřední části si Dvoráci zahráli půlminutovou dvojnásobnou početní výhodu, ani v ní ale neuspěli a naopak v polovině 26. minuty popáté inkasovali z hole Písaříka.

Za necelou minutu přispěchal s odpovědí Michal Procházka, místo většího dramatu ale Rodos podruhé inkasoval při vlastní přesilovce a za stavu 6:2 už bylo zle.

V čase 37:36 hostující tým přece jen vrátil do hry skórující Lukáš Kučera, na víc než snížení náskoku už se ale Dvoráci nezmohli.

DĚNÍ V PLAY OFF SKUPINY SEVER MAPUJE PORTÁL LIVESPORT.CZ

Závěrečná dvacetiminutovka se nesla v opatrnějším pojetí hry ze strany Mostu a svěřenci trenéra Zörklera už se k další trefě nedostali. Přesto zbylé minuty nevypustili a s podporou skvělých fanoušků dohráli utkání se ctí.

Věřme, že na domácím ledě to bude zase jiná písnička a v sobotním podvečeru se Rodos vrátí do vedení v sérii.

Fakta - branky a nahrávky: 2. Řehoř (Mical, Nedrda), 4. Mical (Nedrda, Šesták), 12. Šimeček, 20. Kýhos, 26. Písařík (Kýhos), 29. Šesták (Stříbrný, Nedrda) – 2. Jaroslav Dvořák (Muška, Kučera), 27. Procházka (Voňka), 38. Kučera (Bláha, Dvořák). Rozhodčí: Němec – Tichý, Pěkný. Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 338. Třetiny: 4:1, 2:2, 0:0. Stav série: 1:1.

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kubík) – Urbánek, Havlůj, Steinocher, Fučík, Šesták, Hoffmann – Kýhos, Písařík, Jakub Procházka – Nedrda, Mical, Řehoř – Stříbrný, Šimeček, Böhm – Kysela, Svoboda. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (29. Hradiský) – Franc, Matějíček, Petira, M. Tondr, Muška, Vašíček, D. Voňka – Kučera, Bláha, Jaroslav Dvořák – M. Procházka, Havlas, Luštinec – Půhoný, Valášek, Dušek – J. Ježek, Jan Dvořák.

Výsledek 2. série: Hronov – Letňany 1:6, stav série: 0:2.

Další program - sobota 15.00: Letňany - Hronov. 17.00: Dvůr Králové nad Labem - Mostečtí Lvi.