Základní část končíme výhrou v Mostu. Body jistil Martin Tondr. Teď už hurá na play off

Dvorští hokejisté za sebou mají kompletní základní část aktuálního ročníku druholigové skupiny Sever. V tabulce končíme na druhém místě, pouhé dva body za vítězem dlouhodobé fáze soutěže HC Letci Letňany.

V závěrečném dějství Rodos uspěl na ledě Mosteckých Lvů, kde zásluhou branek Jardy Dvořáka, Kuby Luštince, Dominika Duška a Martina Tondra vyhrál 4:2. Se stejným soupeřem se kuriózně utkáme v následujícím semifinále play off. Hrát se bude na čtyři vítězná utkání a očekávanou sérii naši borci zahájí na domácím ledě.

ZÁKLADNÍ ČÁST PODROBNĚ HODNOTÍ PORTÁL LIVESPORT.CZ

V úterý nám společně půjde o první výhru v sérii a DVORÁCI, U TOHO NESMÍTE CHYBĚT! Důležitá první bitva startuje v 18 hodin a vstupenky si můžete zajistit v předprodeji na recepci firmy V&J Rodos u paní Stolínové v pondělí i úterý od 7.30 do 15.15.

Mostečtí Lvi – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 2:4

Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera pro další vítězství nezamířili v takřka kompletním složení. Chyběl potrestaný obránce Jirka Vašíček a s ním i gólman David Marek, univerzál Lukáš Vácha a útočník Tomáš Bláha.

V brance se po delší pauze představil Jarda Brázdil, jenž už po necelé půlminutě zápasu přes celé kluziště sledoval, jak po krásné akci kompletního prvního útoku prosazuje jmenovec Dvořák. Na začátku 10. minuty bylo za sekání na Kubu Luštince nařízeno trestné střílení a sám faulovaný jej ranou do víka proměnil. V 15. minutě se prosadil ještě Dominik Dušek a náskok 3:0 si Rodos nesl do kabin.

Na startu prostřední části hry poslal sudí krátce po sobě na trestnou lavici Jakuba Mušku i Martina Tondra a druhou přesilovku v utkání už domácí využili. Po vyšachování naší obrany se prosadil zkušený Mical – 1:3.

Také ve třetí třetině domácí jednou skórovali, na trefu Böhma ze 48. minuty ale Severočeši již navázat nedokázali, když obrovské příležitosti Kýhose a Šestáka kryl vynikajícími zákroky Brázdil.

KOMENTOVANÝ PŘENOS Z UTKÁNÍ PŘINESL SERVER ONLAJNY.CZ

Lvi to ve finiši zkusili i s powwer-play, namísto vyrovnání si ale vzal slovo malý velký muž rodosácké defenzívy Martin Tondr a v čase 59:31 upravil na konečných 2:4 pro Dvoráky.

Fakta – branky a nahrávky: 25. Mical (Řehoř, Steinocher), 48. Böhm (Hoffmann) – 1. Dvořák (Kučera, Dvořák), 10. Luštinec, 15. Dušek (Půhoný, Petira), 60. Tondr. Rozhodčí: Pastler – Tichý, Pěkný. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 280. Třetiny: 0:3, 1:0, 1:1.

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kovařík) – Urbánek, Havlůj, Steinocher, Fučík, Šesták, Hoffmann – Stříbrný, Kýhos, J. Procházka – Smolka, Řehoř, Mical – Kysela, Böhm, Nedrda – Dohnal. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Kozák) – Muška, M. Tondr, Franc, Matějíček, Petira, D. Voňka – Kučera, Jan Dvořák, Jaroslav Dvořák – M. Procházka, Havlas, Luštinec – Půhoný, Valášek, Dušek – J. Ježek.

Další výsledky 42. kola: Letňany – Jablonec nad Nisou 8:0, Hronov – Děčín 10:3, Nová Paka – Bílina 9:2.

Úvodní zápasy semifinále play off – úterý 18.00: Dvůr Králové nad Labem – Mostečtí Lvi (předprodej vstupenek na úvodní semifinálový duel probíhá každý všední den od 7.30 do 15.15 v Lipnici na recepci firmy V&J Rodos u paní Stolínové), Letňany – Hronov.